Ne mogu da startujem My Documents - prijavi problem

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.596
Svaki put kad hoću da uđem u My Documents Windows Explorer mu prijavi problem... šta mi vredi i da ga šaljem Microsoftu (ili kome već) kad mi to ništa ne pomaže... Bilo koji program da startujem, pa kliknem na Open File a onda na moja dokumenta program se ili sam isključi, ili i on prijavi problem, ili ispiše "Access violation at (neki broj)". Takođe još neki programi vezani za pretraživanje hardvera, kao što su ACDSee i drugi, prijave problem čim ih startujem. A ne mogu ni da pokrenem Task Manager. Skoro sam download-ovao neki fajl u My Documents i otada su počele muke... pretpostavljam da je u njemu problem... Izbrisao bih ga, ali ne znam kako da mu priđem? A moj takozvani antivirus i spyware uvek kažu "Your PC is safe to use." Đavola safe! Pomozite mi, molim vas! Kako da izbrišem taj fajl? I šta da radim? :cry:
 
Antivirus mi je neki Avast, koji nema opciju za skeniranje celog kompa (ili bar ja ne mogu da je nađem u opcijama) a praktično me i ne štiti, jer su mi u kompu ostaci nekog prethodnog koji nije izbrisan kako treba... imam samo neki spyware koji tvrdi da je sve u redu... bojim se da ću morati da narežem na disk sve meni vredne podatke a onda dam kućište da reinstalaciju ili, u najboljem slučaju, na kompletno čišćenje od virusa...

Inače, probao sam i u safe mode-u, ali u My Documents-ima po njemu nema ničeg, a ako hoću dalje da se bakćem i tu mi prijavi problem... Inače, lista čudnih stvari koje moj komp radi je poduža... Recimo, dva-tri minuta po uključivanju dobijem poruku "Subscript is out of range" i spominje se broj 9... Ponekad i neki program po imenu "Postmodem Debugger" (ili tako nekako) prijavi problem, a onda mi se kompletan ekran zaledi, ništa više ne mogu da uradim osim da restartujem komp... I da ne nabrajam dalje...
 
Znači, prvo da proverimo da li je malware u pitanju...
Kada otvoriš Avast, desni klik na njega i izaberi opciju ''Schedule boot time scan'' i tu izaberi C disk za skeniranje i restartuj kompjuter.
Ako to ne pomogne, onda skini : ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe i skeniraj.
Ako imaš Lavasoft Ad-Aware ili Spybot S&D iskoristi i njih za skeniranje.
Takođe, skini HijackThis , odradi skeniranje njime ali ništa ne briši, samo postavi njegov log ovde...
 
U Avast-u imam opcije na srpskom, ali to nema veze... imam ga samo u donjem desnom uglu, pored sata, dva kompjutera i ostalih zvrčkica... a on nema takvu opciju. Zato sam kliknuo na link koji si mi dao. Vidim da je "težak" 6.44MB pa sada skidam... upravo sad dok tipkam ove redove... Javiću ti rezultate... Nemam ni Lavasoft Ad-Aware ni Spybot S&D, a nisam siguran ni kako da postavim log od Hijack this... Ali sad ćemo da vidimo, kad vidim šta će drweb da mi kaže...
 
Situacija je sledeća: posle dobrih sat vremena skeniranja, našao je po jedan virus na Local Disku C i D. Na D su My Documents, i fajl koji je bio zaražen bio je upravo tamo, ali drugi a ne onaj problematični. Inače, ACDSee uspem da startujem desim klikom i opcijom "Open As..." pa Current User. Tako uspem da priđem tom i još jednom takođe problematičnom fajlu, ali kad hoću da ih izbrišem, komp će da mi ispiše sto različitih poruka samo da ih ne izbriše: "Access is denied", ili "Can't delete file: " (i ništa posle te dve tačke), a kad zatvorim taj prozorčić dobijem poruku da program "needs to close" i "we are sorry for inconvenience". Da li je moguće skinuti neki program koji se ne obazire na slične poruke već briše fajlove bez mnogo pro*eravanja?
 
Što se tiče Avasta, prvo ga otvori tj. startuj. Znači desni klik na ikonicu kod sata i ''start Avast'' ( tako nešto... ), pa kad se otvori tek onda desni klik na njega i izaberi opciju koju sam spomenuo ( skeniranje pri startovanju računara... nisam siguran tačno kako piše ).

Što se tiče problema sa uklanjanjem virusa... Startuj Safe Mode, pa odradi skeniranje sa Dr.Web-om... Tako će verovatno uspeti da pobriše. Tada možeš i ručno da probaš obrisati fajl za koji misliš da je problematičan.

HijackThis: kada ga otvoriš, izaberi prvu opciju. On će da odradi skeniranje i da otvori tekstualni fajl u notepad-u. Sve to što piše iskopiraj ovde ( sa Ctrl A možeš sve da obeležiš, sa Ctrl C da kopiraš, a sa Ctrl V da nalepiš kada budeš pisao ovde na forumu ).
 
Hijack je bio dosta brži od drweba... Evo šta mi je napisao u logu.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.0 (BETA)
Scan saved at 8:20:13 PM, on 7/6/2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe
C:\Program Files\Terminator\Quick TV\Scheduled.exe
D:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe
D:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Install\spywarebegone\SpywareBeGone.exe
C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe
C:\Program Files\Eagle USB ADSL Modem\Eagle Family USB ADSL\dslmon.exe
C:\Program Files\Terminator\TV7131 Utilities\P3XRCtl.exe
C:\America Online 6.0b\aoltray.exe
C:\WINDOWS\System32\PackethSvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\AppleMobileDeviceService.exe
C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe
C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
D:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
C:\WINDOWS\System32\alg.exe
C:\WINDOWS\system32\WgaTray.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
C:\WINDOWS\system32\cidaemon.exe
C:\Documents and Settings\Genije\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\OP89STUD\HiJackThis_v2[1].exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiprvse.exe

R3 - URLSearchHook: Share_Accelerator_MM toolbar - {4596013b-6c31-408b-a266-deae5c086dc2} - C:\Program Files\Share_Accelerator_MM\tbShar.dll
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: ShoppingReport - {100EB1FD-D03E-47FD-81F3-EE91287F9465} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll
O2 - BHO: Share_Accelerator_MM toolbar - {4596013b-6c31-408b-a266-deae5c086dc2} - C:\Program Files\Share_Accelerator_MM\tbShar.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll
O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
O3 - Toolbar: Share_Accelerator_MM toolbar - {4596013b-6c31-408b-a266-deae5c086dc2} - C:\Program Files\Share_Accelerator_MM\tbShar.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [Quick TV Agent] C:\Program Files\Terminator\Quick TV\Scheduled.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "D:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe /minimize
O4 - HKLM\..\Run: [Siemens SmartSync - ScheduleSync] C:\PROGRA~1\MOBILE~1\SMARTS~1\SCHEDU~1.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] "D:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Spyware Begone] "C:\Install\spywarebegone\SpywareBeGone.exe" -FastScan
O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\1.2.1128.5462\GoogleToolbarNotifier.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: America Online 6.0 Tray Icon.lnk = C:\America Online 6.0b\aoltray.exe
O4 - Global Startup: BDEPass2.lnk = D:\BDE\bdepass2.exe
O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = ?
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
O4 - Global Startup: TV Remote Control.lnk = C:\Program Files\Terminator\TV7131 Utilities\P3XRCtl.exe
O8 - Extra context menu item: Add to AMV Converter... - C:\Program Files\MP3 Player Utilities 4.09\AMVConverter\grab.html
O8 - Extra context menu item: MediaManager tool grab multimedia file - C:\Program Files\MP3 Player Utilities 4.09\MediaManager\grab.html
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare product prices - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B2} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare travel rates - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B3} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll
O9 - Extra button: Real.com - {CD67F990-D8E9-11d2-98FE-00C0F0318AFE} - C:\WINDOWS\system32\Shdocvw.dll
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204
O16 - DPF: {341FF14B-00CB-49F5-A427-A164DF1D5E1F} (MALPlaybackCtrl Class) - http://musicstore.connect.com/XSL/mb_us/html/activexplayer/SMALStreaming.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{FAE824AD-C7EF-4F82-847E-0FE22EC1BEE7}: NameServer = 212.200.82.1 212.200.82.2
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Component Categories cache daemon - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: Apple Mobile Device - Apple, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\AppleMobileDeviceService.exe
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: iPod Service - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
O23 - Service: kavsvc - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe (file missing)
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
O23 - Service: Virtual NIC Service (PackethSvc) - America Online, Inc. - C:\WINDOWS\System32\PackethSvc.exe
O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - D:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

--
End of file - 8617 bytes
 
Bih ja rado sklonio Kaspersky jer mi je on taj koji ima ostatke, ali ne mogu... Odavno, dok nisam imao Internet, hteo sam da ga sklonim... Kliknem na Uinstall, ali izbaci mi neku od onih mnogobrojnih poruka da je neka greška (više se ne sećam šta je napisao, davno je to bilo)... Tek, jedini način je bilo - ručno. I tog programa više nema na Add/Remove Programs listi, ali njegovi ostaci su očigledno tu negde... Search opcija mi je takođe zaribala, jer šta god da stavim za pretragu prijavi mi problem posle jedne sekunde... Avast mi takođe prijavi problem za vreme skeniranja... Ništa, moraću da backup-ujem podatke (samo ni to ne znam kako ću kad ne mogu da priđem My Documents-ima), a onda da dam na kompletno fizičko čišćenje (od prašine i prljavštine između komponenata), od virusa, a verovatno i reinstalaciju sistema.
 
Bih ja rado sklonio Kaspersky jer mi je on taj koji ima ostatke, ali ne mogu... Odavno, dok nisam imao Internet, hteo sam da ga sklonim... Kliknem na Uinstall, ali izbaci mi neku od onih mnogobrojnih poruka da je neka greška (više se ne sećam šta je napisao, davno je to bilo)... Tek, jedini način je bilo - ručno. I tog programa više nema na Add/Remove Programs listi, ali njegovi ostaci su očigledno tu negde... Search opcija mi je takođe zaribala, jer šta god da stavim za pretragu prijavi mi problem posle jedne sekunde... Avast mi takođe prijavi problem za vreme skeniranja... Ništa, moraću da backup-ujem podatke (samo ni to ne znam kako ću kad ne mogu da priđem My Documents-ima), a onda da dam na kompletno fizičko čišćenje (od prašine i prljavštine između komponenata), od virusa, a verovatno i reinstalaciju sistema.
Jesi li probao da izbrishesh kasperskog preko registra?
Ako nisi idi na:
START->Run->ukucaj regedit->edit->find->pa ukucaj kaspersky i probaj da izbrishesh preostale fajlove kasperskog. ;) :mrgreen:
 
Samo lagano sa tim brisanjem po registru...
Iz registra nije moguće pobrisati nikakve fajlove, ali je moguće uništiti Windows!

O2 - BHO: ShoppingReport - {100EB1FD-D03E-47FD-81F3-EE91287F9465} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare product prices - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B2} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare travel rates - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B3} - C:\Program Files\ShoppingReport\Bin\2.0.22\ShoppingReport.dll

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe /minimize
O23 - Service: kavsvc - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe (file missing)
Ovo treba ukloniti za početak. Znači skeniraj, obeleži ove stavke i Fix Checked.

Deinstaliraj SpywareBeGone.

Uradi Check Disk: My Computer, desni klik na C disk, Properties ( Svojstva ), otvori karticu Tools (alati) i Check Now. Tu obeleži obe opcije i kada ti kaže da ne može sada da odradi i pita da li da se odradi kod sledećeg startovanja, prihvati i restartuj pc.

Da li znaš šta je ovo i čemu služi: D:\BDE\bdepass2.exe ?

Bilo bi dobro da skineš Spybot: http://public.planetmirror.com/pub/spybot/spybotsd14.exe , ažuriraš ga i odradiš skeniranje.

Nakon svega postavi opet HT log.
 
Sa uputstvima za deinstalaciju Kasperskog nisam uspeo da se snađem... Spybotsd14.exe mi je našao ukupno 40 problema i sve ih je popravio, a takođe sam i "imunizovao" sistem, međutim, ovoga puta mi nije dao nikakav notepad tekst... Ne mogu da uđem na listu Add/Remove programs jer mi i tu prijavi problem... Što se tiče Check opcije koju uradim na lokalnim diskovima, on obavi neke procese, tada i kad restartujem komp, ali mi ništa konkretno ne napiše... Bojim se da nema drugog rešenja nego da se reinstalira ceo sistem. I tako sam imao probleme sa nekim "zaostalim" fajlovima odranije...

Što se tiče service pack-a, da, imam instaliran broj 2... Uostalom, evo šta piše:

Microsoft Windows
Version 5.1 (Build 2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254 : Service Pack 2)
Copyright 1981-2001 Microsoft Corporation
 

Back
Top