Crn ekran a on "bipce"

sikeyy

Početnik
Poruka
25
Racunar ne može da mi se upali.
Kada pritisnem dugme za start racunara ,on pocne samo da „bipce” i to u ritmu
bip_bip_bip__ __pauza oko 2 sekunde __ __ bip_bip_bip__ __pauza 2sek ...
Mislimda problem nije sa napajanjem jer racunar bipce i mogu da otvorim DVD citac.
Šta bi to moglo da bude ,da nije crkla memorija ?
Inače imam AMD Athlon 2400
256MB RAM-a
HDD 40GB
i Neku stariju Asusovu grafiku mislim 9050.
OP XP SP2
Molim za Pomoć ako je moguća!
Hvala!!!
 
Pitanje je više za Hardver, no nije bitno ( bitno da sam ja prigovorio :wink: )...
Verovatno je problem sa memorijom. Probaj da izvadiš modul, obrišeš kontakte i vratiš nazad. Takođe, probaj i sa ubacivanjem u drugi slot.
Ako to ne pomogne, mislim da će ti trebati nova memorija...
 
Mozda jeste za "Harver ,pogresio sam priznajem.
Probao sam sa vadjenjem memorije ,brisanjem i vracanjem nazad u drugi slot ali nista.
Isto se desava.Nabavicu drugu ,samo me interesuje gde mogu da proverim sta tacno znaci to "biptanje"?
 
Jeste da ovde ide softver ali neko bi trebalo ovo več negde da postavi :)

Bip kodovi - opis problema
Nema kratkog bip-a - Nema struje , loš CPU/MB , izgubio si periferije
Jedan kratak bip - Normalan rad kompjutera
Dva bip-a - POST/CMOS Error
Jedan dugački i jedan kratki bip- Problem sa matičnom pločom
Jedan dugački i dva kratka bip-a - Problem sa grafikom
Jedan dugački i tri kratka bip-a - proglem sa grafikom
Tri dugačka bip-a - problem sa tastaturom
Ponavljajući dugački bip-ovi - Problem sa memorijom
Bipovi koji menjaju ton , čas visoki čas niski ton - Pregrevanje CPU

ps ako zna neko još koji neka napiše.
 
Ma ovaj put bi trebalo ja da citiram sam sebe ali neću i ja sam zahvalan dr_Bora što je stavio taj link jer sam i ja sam napisao da su to oni standardni za koje znam i da ako neko zna i druge neka napiše.
Nema ljutnje.
 
Memorija ili graficka.Ili je crklo ili se pomerilo ili se zaprljalo.Uzmi lepo iskljuci kuciste na prekidac i uvati se oberucke za napajanje (ne vadi kabel za napajanje zbog uzemljenja).Onda lepo odsrafi graficku i kontakte lepo obriisi gumicom za olovku,pa ocisti cetkicom nekom starom za zube.Isto uradi i sa memorijom.Ako ne resi problem,probaj sa drugim modulima ram-a i drugom grafickom.
Probaj i da resetujes bios.Oce da se zaglupavi ponekad.Znaci nadji bateriju na ploci (krug velicine kovanice od 10 dinara) i pored nje imas dzamper.Znaci tu treba da ti bude upaljen prekidac na napajanju a ugasen komp dok premestas dzamper.Kada si ga premestio upali komp na 5 sekundi (nece se nista cuti samo ce upaliti ventise ,hard itd) pa ga ugasi na dugme za paljenje i vrati dzamper kako je i bio i probaj da upalis komp.
 
nikola_v86:
Probaj i da resetujes bios.Oce da se zaglupavi ponekad.Znaci nadji bateriju na ploci (krug velicine kovanice od 10 dinara) i pored nje imas dzamper.Znaci tu treba da ti bude upaljen prekidac na napajanju a ugasen komp dok premestas dzamper.Kada si ga premestio upali komp na 5 sekundi (nece se nista cuti samo ce upaliti ventise ,hard itd) pa ga ugasi na dugme za paljenje i vrati dzamper kako je i bio i probaj da upalis komp.
Blago tebi ako ti ovako resetuješ CMOS... :roll:
 
Boro jel znash za moj problem kad mi se zapucao BIOS na plochi ? Postovao sam u temi "Kako overclockovati"..... Da znash ovo shto on kaze je mozda meni pomoglo: chak sam i gledao kako ovde u servisu odakle sam kupio PC serviser se igra sa jumperom dok je upaljen komp... Znachi stavio je jumper na reset CMOS i upalio PC i tad se na PC-u zavrti svi ventilatori i hdd-ovi onda je izvadio jumper dok je PC radio.... Posle je ugasio PC i vratio juper u normal mode ali kad je upalio PC BIOS je idalje bio zapucan mada sutradan kad je odneo na reklamaciju u Telix ( koji je zastupnik za Srbiju za Biostar program ) ovi iz telix-a kazu pa plocha radi normalno BIOS nije zapucan i normalno dize OS.... Neznam kako se popravilo samo od sebe ( ili pak mu je smetala neka kartica koja je bila u PCI slotu ili sam HDD stvarno neznam ) ali poenta je da se nishta nece desiti sa PC-jem ako se upali kad je jumper u reset cmos mode.... Znam sigurno poshto sam gledao kako to serviser ovde u selu radi.... ;-)
 
Dok je jumper u reset položaju, ploči neće ništa biti kada se upali pc ( verovatno ).
Ono što sam prvenstveno komentarisao je idiotizam takvog postupka.
Postupak za resetovanje CMOS-a je poznat. Ne vidim potrebu za izmišljanjem nekih ''fazona''... To je tipično za priučene majstore... Taj serviser koji je to radio, dovoljno se pokazao šaljući ispravan kompjuter u drugi servis... Zar ne? :wink:

A to ''šetanje'' jumper-a dok je komp upaljen... Uopšte, paljenje bez Reset CMOS jumper-a može da sprži BIOS čip... To zavisi od ploče do ploče, ali, veruj mi na reč, nije dobra ideja ( imah priliku da se uverim... na vlastitoj ploči a znam i za druge slučajeve ).
 
Pa plocha mi je bila pod garancijom tako da to nije bio moj problem, vazno je da meni BIOS radi i dobio sam opciju da memoriju stavim na 2 T i DDR400 MHz shto mi je trebalo za O/C....
I taj serviser nije poslao ceo kompjuter u drugi servis nego samo plochu.... ;-)
 
dr_Bora:
Pa dobro... bar zna da ga rastavi i sastavi... I to je nešto... :wink:
( jel' ti to neki drug ili... mislim, ono... da prestanem da ga vređam ako jeste... 8-) )

Pa jeste, dobar drug mi je ali ja sam bio tamo kad je sve to probao i chovek stvarno nema vremena da stigne da uradi sve shto treba pa sam mu ja rekao "nemoj vishe da se njakash sa njom nego je poshalji u telix"jbg nije jedini servis tu u selu ima josh 2 ali on je najjeftiniji.....
 
Ja se izvinjavam ako sam ista pogresno napisao,ploce za Pentium 1 i 2 su znale da prave probleme tj da ne ociste bios ako se ne radi po opisanom postupku.I dan danas isto upotrebljavam i nema problema sa time.Mozda i jeste idiotizam,al radi.Jeste da ima par nepotrebnih postupaka,al ok.
Nisam ja gari koji je pregledao komp,tako da nemojte da me mesate sa tim.
Jos jednom izvinte na idiotizmu.
 
Meni se to isto desilo, samo shto je kod mene crko modem, zamenio sam ga i radi, a u servisu su mi rekli da se to deshava kad je bilo koji deo pokvaren bilo TV kartica, zvuchna kartica, modem... Vadi jedno po jedno i probaj da upalish komp, barem su meni tako u servisu uradili!
 

Back
Top