da li vaša deca....

alejinad:
... ili deca vaših rodjaka, prijatelja, komšija znaju za LASTIŠ, ŽMURKE, JURKE, ŠUGE, TRULE KOBILE, IDE MACA OKO TEBE, ARJAČKINJE BARJAČKINJE...... Šta se desilo sa tim kultnim stvarima??? :-(
Nije istina da su otišle u istoriju!
Pa deca jedva čekaju da iskoriste priliku da igraju žmurke i slične stvari, ali naravno to sada ima drugu nameru.
Njima je cilj da igra i njihova ,,simpatija,, tu igru (dok je mrak) pa da se poljube iza nekog drveta ili drže za ruke.
Trenutno nisu aktuelne te igre.
Nažalost, deci Srbije (a i šire) je trenutna zanimacija igranje igrica za kompjuterom i surfovanje netom. Ali dobro, i to ima svoje dobro (surfovanje).
Znam jednog dečaka koji je skoro po ceo dan za kompjuterom, ali ne igra igrice, već čita članke iz slobodne enciklopedije - Vikipedije, inače sve pohvale za Vikipediju, koja zaista može da obrazuje. Posetite Vikipedijin sajt . Čak sam i ja naučio dosta iz nje.

Takođe, predrasuda je da deca samo igraju igrice, postoje naravno i druge zanimacije poput časopisa, televizora, enciklopedija, interneta...

Sećam se kad sam bio klinac, po ceo dan sam proveo u Parku, gde sam sa ortacima igrao basket, a sada, na tom mestu, osam godina kasnije igram tenis.
Za svaku pohvalu je što današnja deca provode vreme i u Sportskim centrima, na igralištima. Normalnim ljudima je u svesti da budemo zdrava nacija.

I još nešto: ovo što sam napomenuo šta deca vole znam iz iskustva sa sinom od moje sestre, pošto on redovno igra fudbal sa drugarima u Parku.
 
chek setih se josh:

mir, mir, mir niko nije kriv
ava ava ava sudija je krava

ili ti:
kada si srecan, lupi nogama o pod
kada si srecan, lupi nogama o pod
kad si srecan i kad zelish ti
podeli srecu tu
kada si srecan, lupi nogama o pod
 
za kraj:

kocka do kocke kockica
i kroz prozor i kroz vreme
i uvek nova pitanja i uvek nove teme
i tako dan za danom
pred kockastim ekranom
tataratira tataratira
tataratira tataratira

kocka do kocke kockica :D :D :D
 

Back
Top