CRACK-ovanje

Blago vama kad sve znate! :) A moze li mi neko reci kako krekovati na primer Window Washer???
Vidim da vam je to veoma jednostavno,pa bi mogli i meni pomoci :) ako mi ne pomognete,uskoro cu morati da kupim sebi jedan "blesimetar" :)
 
dok se igra naleti se na svakakve probleme, npr ja dok igram pucacke igre vazda zaginem. sumljam da je to do graficke koja ne podrzava .moracu da aplojdujem krek sa nekog sajta za to. a naci takav sajt nije laganeze. kobaja.
 
labo:
dok se igra naleti se na svakakve probleme, npr ja dok igram pucacke igre vazda zaginem. sumljam da je to do graficke koja ne podrzava .moracu da aplojdujem krek sa nekog sajta za to. a naci takav sajt nije laganeze. kobaja.
O cemu ovaj decko prica?
Nista ga ne razumem!!!!
 
Ognjen_is_cool:

:?: :?: :?: Da li je krekovanje za vas veliki problem :?: :?: :?:


Napomena: Zelim da istaknem da je ovaj tutorial namenjen samo u edukativne svrhe i da autor ovog teksta nije odgovoran za bilo kakvu stetu koju napravite primenom ovih informacija.

[Sta je krekovanje programa?]

Sigurno ste vec 1000 puta culi od nekoga: 'krekovao sam' igricu ili program, ali da li ste se ikada zapitali sta je zapravo krekovanje? Krekovanje progama (eng. cracking) je naime pronalazenje odredjenih propusta (rupa) u programu i izmena tog istog programa. Postoje milioni programa koji vam dozvoljavaju samo 30 dana koriscenja, ili oni koji traze serijski broj. To su takozvani shareware programi i od vas traze da platite autoru za koriscenje tog programa. Da bi se skinula ova zastita sa programa (umesto da platimo autoru) mi koristimo krekere (cracks) programe koji skidaju tu zastitu i koje obicno mozete naci na internetu. Dakle kada neko kaze 'krekovao sam' to je velika greska, jer krekovanje nije pokretanje krek programa downloadovanog sa interneta, vec pronalazenje rupa u programu i njegova izmena.

[Krekovanje programa]

Programi se mogu krekovati na razlicite nacine. Ja cu vas nauciti kako da krekujete programe uz pomoc njihovog HEX koda. Za ovo ce vam biti potreban neki HEX EDITOR (program slican notepadu koji cita hex kod). Ovakav program mozete naci svuda, a ja vam predlazem da skinete program sa mog sajta: HEXEDIT koji i ja sam koristim. Pokrenite hex editor i otvorite odredjeni program koji zelite da krekujete. U ovom primeru ja cu se osvrnuti na krekovanje mIRC-a. Kada pokrenete editor i otvorite program (u mom primeru mIRC.exe) pojavice vam se ekran koji je pun raznih znakova, brojeva i slova koji nemaju nikakve logike. Ali, ako pregledate ceo fajl i skoncetrisete se na desnu stranu fajla videcete neke stvari koje i imaju neke logike npr:

... itd ...
 & H e l p € & C o n t e n t s  & A b o u t . . . € ‚ & R e g i s t e r . . . Ä È   # Í • A b o u t m I R C  M S S a n s S e r i f  P R ƒ .  &€ & U R L P … ƒ
... itd ...

Ovo vec i ima neke logike! Ovo je zapravo help meni u mIRCu, i kao sto vidite u help meniu se nalaze Contents, About..., Register... i About mIRC dok MS Sans Serif oznacava FONT teksta. Ako uklonite ovaj deo u mIRC-u vise vas mIRC nece imati HELP meni, i naravno ukoliko niste ragistrovali vas mIRC, nece biti ni potrebe. Takodje odavde mozete promeniti i font meni-a (samo ako promenite MS Sans Serif). Po istom sistemu se mogu krekovati i ostali programi. Potrebno je samo da pregledate ceo HEX kod exe fajla i da ga dobro prostudirate i onda ostaje samo na eksperimentisanju. Verovatno ce te morati da ulozite dosta strpljenja i truda dok ne uspete da krekujete odredjeni program, ali nemojte odustajati, jer samo radom i trudom mozete postati pravi haker. Verovatno je da necete uspeti iz prvog pokusaja da krekujete zeljeni program i zato uvek napravite BACKUP *.exe fajla koji krekujete, kako bi ukoliko pogresite mogli da povratite *.exe fajl.

[Zavrsna rec]

Ostaje vam samo da ucite, ucite i eksperimentisete. Naravno postoje i drugi nacini krekovanja programa koji su dosta tezi i koji od vas traze znanje nekog programskog jezika, ali to za vas moze biti dosta tesko i komplikovano. No... mozda nekom drugom prilikom!
 
a svi ste mi pametni i rodili se sa celokupnim znanjem.
Uostalom, covek je mozda mislio na krekovanje igara, a ne na koriscenje tih krekova, tj njihovo kopiranje...
 
TI SE MNOGO PRAVIS PAMETAN U ZADNJE VREME !!! JEL UMES TI NESTO NORMALNO DA NAPISES ILI SI U NEKOM TRIPU PA SAMO ISPRAVLJAS LJUDE U NJIHOVOM RAZMISLJANJU !!! OLADI MALO , PA SE JAVI ... ODGOVARAJ NA TEMU A NE NA MISLJENJE PRETHODNOG !!! NE MORAS DA MI ZAHVALJUJES NA OVOME !!!!! POZDRAV SVIMA !!!!
 
ipak cu ti zahvaliti. Ja odgovaram na i temu i na misljenja koja se tu pisu. I svakako da necu da cutim dok kojekkavi coveka nazivaju glupim zato sto ne zna da krekuje igru.
 

Back
Top