molim hitno savet

треба да ти родитељи купе стан и да ти гакод адвоката препишу даровним уговором Знам сигурно јер мојој пријатељици муж није могао да узме стан само због тога
 
U sustini ako si im jedino dete, neka tvoji roditelji to kupe sebi...najprostije je,ti ces biti korisnik stana a u nekom futuru ce pripasti samo tebi kao jedinom nasledniku i onda ni jedna brakorazvodna parnica ne moze da te poljulja .. ako ne onda se regulise kao sto je darkoje predlozio (ali darovni ugovor kosta, pa eto zbog toga ga je lepse preskociti)
 
Mislim da je najbolje resenje da stan bude na nekog od tvojih roditelja. Manja je verovatnoca da ces se posvadjati sa njima nego sa muzem(ako ste u dobrim odnosima uopste, a verovatno jeste cim ti daju pare za stan). E sad, ne znam da li ti imas bracu/sestre. Jer u tom slucaju, posle smrti roditelja svi dobijaju jednako. Ako nemas, onda si na konju. Ako prvi umre taj na koga je stan, ondaj kada bude sudjenje, drugi roditelj moze da se odrekne svog dela(jedne polovine) u tvoje ime, i resena stvar.
Inace, mislim da je pametno to sto radis. Sakal, brak moze da bude najsrecniji na svetu, ali nikad ne znas sta ce biti u buducnosti. Moze da je, lupam, prevari, ona nece da oprosti i sta, razvedu se i jos treba da dobije pola njenog stana? Ma idi... :roll:
 
Kupe na svoje ime, a onda naprave ugovor o poklonu, i on uopste ne kosta mnogo, ja sam ga pravio pre par dana. I to moze da ti zavrsi sve agencija preko koje kupujes stan, sve u kontinuitetu, u isti dan.
 
Mozes sve ovo sto su ljudi naveli, a mozes da napravis predbracni ugovor gde ce svako osigurati ono sto unosi u taj brak. Tako ste sigurni oboje i znate da samo ono sto steknete u braku mozete da delite. E sad je pitanje kako bi tvoj muz reagovao na to? ako je razuman pristace na to.
To je danas sasvim normalno i to mnogi rade.
Ja da se zenim sa nekom koja unosi nesto vece u brak ja bih joj prvi predlozio da tako nesto uradi i stavio do znanja da je ne zenim samo zbog toga.
 
bani:
U braku sam. Roditelji su prodali imovinu i sa tim novcem zelim da sebi kupim stan.Molim da mi neko detaljno objasni sta mi je ciniti, sta treba da se uradi da bi u slucaju razvoda taj stan ostao samo moj s obzirom da mi je to nasledstvo.Malo je sumanuto da tu imovinu delim sa muzem jer znam da se sve steceno u braku deli. Kako da to izbegnem? Cula sam da mi treba dokaz da mi je to nasledstvo. Upomoc, za neki dan kupujem taj stan i bitno mi je da se osiguram. :evil: :confused: :confused: :confused:

Pa neka stan bude prepisan na jedan od tvoja dva roditelja ..... i nema bojazni da bračni drug može da ti umeša prste u to, nakon razvoda. A posle njegove smrti, taj stan će se prepisati na tebe i to je to.
 
trachara:
njen brak uopste nije tema :roll:
Pa ko razmišlja o tome šta će biti u slučaju razvoda, onda je to znak da u tom braku baš ne ide sve kako treba.

Moja bivša žena je na isti način (od svog nasledstva) kupila stan u kome smo zajedno živeli. Jeste da je kupljen u braku, jeste da sam i ja dodao nešto svog novca, ali mi nije palo na pamet da bilo šta drvim i pravim probleme oko tog stana. To je njen stan, i tu nema zbora.

Bani, imaš li poverenja u svog muža? Mislim da je to ključno pitanje, jer ako se plašiš kako će on postupati ako se desi nešto nepredviđeno, onda tu u vašim odnosima nešto ne štima.
Da li si razgovarala sa njim?
 
BeCha ns:
Mozes sve ovo sto su ljudi naveli, a mozes da napravis predbracni ugovor gde ce svako osigurati ono sto unosi u taj brak. Tako ste sigurni oboje i znate da samo ono sto steknete u braku mozete da delite. E sad je pitanje kako bi tvoj muz reagovao na to? ako je razuman pristace na to.
To je danas sasvim normalno i to mnogi rade.
Ja da se zenim sa nekom koja unosi nesto vece u brak ja bih joj prvi predlozio da tako nesto uradi i stavio do znanja da je ne zenim samo zbog toga.


Kakav predbračni ugovor kad su ljudi već u braku :shock:
 
bani:
U braku sam. Roditelji su prodali imovinu i sa tim novcem zelim da sebi kupim stan.Molim da mi neko detaljno objasni sta mi je ciniti, sta treba da se uradi da bi u slucaju razvoda taj stan ostao samo moj s obzirom da mi je to nasledstvo.Malo je sumanuto da tu imovinu delim sa muzem jer znam da se sve steceno u braku deli. Kako da to izbegnem? Cula sam da mi treba dokaz da mi je to nasledstvo. Upomoc, za neki dan kupujem taj stan i bitno mi je da se osiguram. :evil: :confused: :confused: :confused:

Prepiši stan odmah, pri kupovini na dete ili na nekog svog
 
Corto Malteze:
ah gluposti
i neces muzu reci za stan? ili hoces, ali on je samo tvoj
u slucaju razvoda? hmmm
sreca pa nisam ozenjen :lol:
jbt koliko su zene proracunatije od nas budala :D


Zašto ulazite sad u psiho-analizu. Žena jednostavno ne želi da deli stan koji nasledjuje. Šta je tu čudno???? Pa ni ti ne bi delio sa ženom sa kojom hoćeš da se razvedeš ostavštinu od svojih roditelja.
 
Ma nemam pojma ko je veća bljuvotina...ova što je postavila temu ili ovi što je ovako ''pametno'' savetuju...
Razvedi se i uživaj u svojoj gajbi...koji si moj i stupala u brak sa takvim stavom, mozgom...
 
a sakal je, pretpostavljam, od onih koji je cim se ozenio prepisao svoj stan na zenino ime
a jedina bljuvotina ovde je onaj koji donosi sud (i to ne bilo kakav sud) o nekome na osnovu povrsnih informacija
 
Corto Malteze i Sakal, niste u pravu!
Mozda bih se do skora i ja slozio sa vama, ali su me skorasnji dogadjaji ubedili u suprotno.
Sestra moje supruge se razvela pre godinu dana.
Bivši zet je nju i njihovo dete izbacio iz stana i zadrzao NJEN automobil.
Slicna situacija, samo sto je kod Bani ulog veci.
NJENI roditelji su dali novac za auto, ali kako ona tada nije imala vozacku dozvolu - a nije ni o razvodu razmisljala, normalno :roll:, auto se vodi na njega.
Trenutno se sude zbog toga, a advokat nam je rekao da se samo ono sto je steceno zajednicko u braku (ma kako se to tumacilo) deli na pola, a ono sto jedan supruznik dobije na poklon - e to je samo njegovo, i NE DELI SE na pola.
Bani, potpuno pravilno razmišljaš.
Posavetuj se sa advokatom, nemoj da se savetujes sa nama (osim ako ovde nema advokata). :wink:
 
Hm, površne informacije? Ajd' ti ponovo pročitaj šta je napisala... Živeti u braku a svom ''bračnom drugu'' raditi iza leđa...kakva izdaja... Ma bljuvotina bre...što se ne razvede...mnogo je lakše...a gajba će biti samo njena i rešen problem...
 
ponovo sam procitala, sakal
i u njenom textu nigde ne pise da njen muz ne zna za te planove
a
to sto si ti izvukao zakljucak kakav si izvukao vise govori o tebi nego o njoj
 
Šakal:
Ma nemam pojma ko je veća bljuvotina...ova što je postavila temu ili ovi što je ovako ''pametno'' savetuju...
Razvedi se i uživaj u svojoj gajbi...koji si moj i stupala u brak sa takvim stavom, mozgom...


A što si ti toliko negativan? Ne kapiram?
Niko nikom ne radi ovde iza ledja. Jednostavno žena hoće da nasledstvo obezbedi i da ga ne deli u slučaju razvoda. Šta je tu loše?
 

Back
Top