Vise problema

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Imam kompjuter iz 2003. godine, koji je jednom godisnje sredjivan pokretanjem "Ghost"-a, medjutim zimus se bas, bas pokvario, uletelo je dosta virusa, NOD 32 je bio nemocan, ili blokiran, pa je sad bilo potrebno opseznije sredjivanje... E, sad, ja sam to iskoristio da kupim novi DVD-rom i hard disk sa vecim kapacitetom, a molio sam ovog sto mi sredjuje komp i da mi reinstalira Win XP sp 2, medjutim on ga je samo opet "ghost"-ovao, ubacio nove verzije programa, stavio masku Viste i tu zavrsio "sredjivanje".
Vec iste veceri, sam nasao sledece probleme:
1) Nema nigde language bar, pa zato i kucam bez srpskih slova
2) Nema Help and Support
3) Ne radi Autorun CD/DVD-a
4) Sad vec retko, ali opet se resetuje sam od sebe i pokaze ekran Fatal system error...
5) Cuo sam da je cest problem i kod drugih da se restartuje pri gasenju, ali ovaj kad to uradi pokaze gorepomenuti ekran
6) Ranije se restartovao pri paljenju My Documents i My Computer
A kasnije se javilo i sledece:
1) Ne radi Winamp (ModName: ntdll.dll, Offset 000106c3, pokvaren fajl: C:/Documents.../Temp/c97e_appcompat.txt)
2) Ne kopira muziku u kompjuter, ni u Windows mediji ni u CD-DA Extractor-u.
3) Ne cita MP3 (retko, procita), ponekad i neke video fajlove, razlicitih formata...
 
1) Ne fali tebi language bar, već nije instaliran srpski layout.
2) Verovatno je isključen H & S servis.
3) Autorun je isključen
4) Plave ekrane može puno toga da prouzrokuje...
5) To baš i nije tako čest problem, a na plavom ekranu ostane jer je tako podešen.
6) Šta reći za ovo?
...
1) Instalacija Winampa je oštećena - reinstalirati!
2) Kakvo kopiranje? Misliš na ripovanje Audio Cd-ova?.
3) Puno mogućih razloga... nedovoljno informacija...

Ukratko, ovaj windows treba reinstalirati.
A ovaj put to treba da uradi neko ko nije totalno nepismen!
Sve ostalo su sitnice, ali plavi ekrani ( restartovanja ) baš i nisu...
Mislim da bi pokušavanje da se ovo popravlja bilo čist gubitak vremena.
 
dr_Bora:
1) Ne fali tebi language bar, već nije instaliran srpski layout.
2) Verovatno je isključen H & S servis.
3) Autorun je isključen
4) Plave ekrane može puno toga da prouzrokuje...
5) To baš i nije tako čest problem, a na plavom ekranu ostane jer je tako podešen.
6) Šta reći za ovo?
...
1) Instalacija Winampa je oštećena - reinstalirati!
2) Kakvo kopiranje? Misliš na ripovanje Audio Cd-ova?.
3) Puno mogućih razloga... nedovoljno informacija...

Ukratko, ovaj windows treba reinstalirati.
A ovaj put to treba da uradi neko ko nije totalno nepismen!
Sve ostalo su sitnice, ali plavi ekrani ( restartovanja ) baš i nisu...
Mislim da bi pokušavanje da se ovo popravlja bilo čist gubitak vremena.
Apsolutno se slazem, ali taj lik mi je i nabavio komp i posto je dobar prijatelj sa mojim caletom dao nizu cenu... Slazem se da je instalacija Windows-a ostecena, ali sam morao da proverim kod iskusnijih...
 
Dust:
Imam kompjuter iz 2003. godine, koji je jednom godisnje sredjivan pokretanjem "Ghost"-a, medjutim zimus se bas, bas pokvario, uletelo je dosta virusa, NOD 32 je bio nemocan, ili blokiran, pa je sad bilo potrebno opseznije sredjivanje... E, sad, ja sam to iskoristio da kupim novi DVD-rom i hard disk sa vecim kapacitetom, a molio sam ovog sto mi sredjuje komp i da mi reinstalira Win XP sp 2, medjutim on ga je samo opet "ghost"-ovao, ubacio nove verzije programa, stavio masku Viste i tu zavrsio "sredjivanje".
Vec iste veceri, sam nasao sledece probleme:
1) Nema nigde language bar, pa zato i kucam bez srpskih slova
2) Nema Help and Support
3) Ne radi Autorun CD/DVD-a
4) Sad vec retko, ali opet se resetuje sam od sebe i pokaze ekran Fatal system error...
5) Cuo sam da je cest problem i kod drugih da se restartuje pri gasenju, ali ovaj kad to uradi pokaze gorepomenuti ekran
6) Ranije se restartovao pri paljenju My Documents i My Computer
A kasnije se javilo i sledece:
1) Ne radi Winamp (ModName: ntdll.dll, Offset 000106c3, pokvaren fajl: C:/Documents.../Temp/c97e_appcompat.txt)
2) Ne kopira muziku u kompjuter, ni u Windows mediji ni u CD-DA Extractor-u.
3) Ne cita MP3 (retko, procita), ponekad i neke video fajlove, razlicitih formata...
Sta ustvari ti mozes da radis na ovom PC-u :D
Lepo nov sistem,resava skoro sve tvoje probleme...
Jedino ovaj restart moze da se desi da nije do sistema vec do nekih komponenti...
 
@maksvel
Cim se pojavi, prepisacu, pa cu da javim... Ali, s obzirom da komp vec ovih dana ide kod drugog servisera, koji je pouzdan, nema potrebe, svima hvala!!!
P.S.: Inace ima i jos dva kvara- ne rade sistemski zvuci i nekad ne prepozna dial-tone pri konekciji...
 
Ekipa je već rekla šta trebaš raditi: čista instalacija je jedini dobar lijek. Najbolje je ako nađeš XP u koji je već ugrađen SP2 (slipstrim) i da odmah primijeniš najnoviji autopačer.

Što se tiče lengvidž bara, tu postoji rješenje za vraćanje (ako je LB radio normalno pa, iz nepoznatih razloga, odjednom nestao ili prestao da radi, što se takođe povremeno dešava). Rješenje je malo nezgrapno ali sam ga do sada primijenio na desetak računara i svaki put je upalilo.

Važno je ispoštovati proceduru koju dajem ovdje.

Klikni desnim dugmetom na prazan dio taskbara
....Izaberi opciju Toolbars
........Čekiraj Language bar

Ako nema opcije Language bar tada učitaj ovaj dio teksta u notepad i snimi ga pod nekim imenom ali s nastavkom .reg (recimo LB.reg)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]
@="Language bar"
"MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb.dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented

Categories\{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]
@="C:\\WINDOWS\\system32\\msutb.dll"
"ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar]
"ShowStatus"=dword:00000004


Kada si snimio prethodni dio u LB.REG pokreni REGEDIT (Start/Run/Open regedit)
Pokrene se Registry Editor
Idi na meni File i izaberi Import
Pronađi LB.REG, klikni na njega i na Open dugme
Ako te pita da li želiš importovati odgovori potvrdno
Trebalo bi da ti javi da je import uspio
Zatvori Regedit

Odradi slijedeće, tačno ovim redoslijedom (ovo treba odraditi i ako u Toolbars postoji opcija Language bar ali nema efekta.

Control panel
....Regional and Language Options
........Languages (tab)
............Details (dugme)
................Advanced (tab)
....................obe opcije isključene (nečekirane)
................Settings (tab)
....................Language bar
........................Show the Language bar on the desktop (čekirati)
........................Show additional Language bar icons in the taskbar (čekirati)
Pozatvaraj sve pritiscima na OK.

Klikni desnim dugmetom na prazan dio taskbara
....Izaberi opciju Toolbars
........Čekiraj Language bar

Trebalo bi da je sada sve u redu (kod mene jeste).
 
Rokni mu windows vistu on ce da ti obrise viruse obrisece xp i stavice ga u Windows.old ili obrisi particiju pa stavi ponovo Windows XP SP2! ne vredi ti da se mucis ti virusi i trojanci su sakriveni ostetili su ti pola windowsa zasto bi namestao tih 6 ili 9 problema kad ne mozes da ih namestis znam imao sam slicne probleme sa xp-om bez service pack-a i pazi se "OBICNI XP-OVI BEZ SERVICE PACK-OVA NEMAJU ZASTITU OD VIRUSA" pozz!
 
ovo za automatsko restartovanje ovako iskljucujes: desni klik na My computer pa onda Advanced pa ono zadnje Strart Up and recovery ne znam kako pise na xp-u sad sam na visti samo znam da je zadnje na Advanced pa onda klikni na Settings pa iskljuci Automatically restart i to je to!
 
[[Darko_91]]`:
Rokni mu windows vistu on ce da ti obrise viruse obrisece xp i stavice ga u Windows.old ili obrisi particiju pa stavi ponovo Windows XP SP2! ne vredi ti da se mucis ti virusi i trojanci su sakriveni ostetili su ti pola windowsa zasto bi namestao tih 6 ili 9 problema kad ne mozes da ih namestis znam imao sam slicne probleme sa xp-om bez service pack-a i pazi se "OBICNI XP-OVI BEZ SERVICE PACK-OVA NEMAJU ZASTITU OD VIRUSA" pozz!

Ala si pametan Ko boza limunada!!

Nagradno Pitanje:
Koji windovs sa servis packom ima zaštitu od virusa?

Tačan odgovor:
Onaj na koji je instaliran antivirus!
 

Back
Top