Imunitet

Mission

Početnik
Poruka
4
E ovako...
Cetiri upale krajnika (novembar 2007, januar, april, kraj juna/juli 2007). Prve dvije lijecene sumamedom, penicilinima; u trecoj otkriven zlatni stafilokok. Stafilokok iz grla izlijecen gentamicinom, a iz nosa ciproflaksacinom. No, krajnici se opet upale prije 10 dana, i bris grla i nosa pokaze da nigdje nema stafilokoka, ali da je grlo puno - kandide! Sad mi dali da grlo mucam nistatinom, i neke antoxeed tablete za poboljsanje imuniteta.
Nervira me sto su doktori vrlo nedefinisani... da li treba da vadim te krajnike, da li treba da radim jos neke preglede (jer mi objasnjenje "otis'o ti imunitet" i ne zvuci bas dovoljno dobro), da li momak treba da se testira da vidim da li on ima kandidu (jer ako mi je kandida uzrokovana upotrebom antibiotika, jesam je mogla prenijeti njemu, pa opet pokupiti od njega kad se izlijecim, iako on nema simptoma) i da li uopste treba da imam odnose s njim.. niko mi nista ne govori :(
 
Ne, kandidu mu ne mozes preneti.
O krajnicima i operaciji moze odgovor da ti da onaj lekar koji je upoznat sa tvojom celokupnom anamnezom, od kad imas upale, kada se prva desila, da li si ranije imala problema sa krajnicima...
Imas infekciju, dobila si antibiotike, kandida nastala kao posledica dugotrajne antibiotske terapije...meni je sve jasno, ne znam koje preglede bi ti jos radila.
 
Ma znas, procitala sam na internetu hrpu stvari o kandidi... te kako traje godinama, te kako izaziva citav niz simptoma - umor, iscrpljenost, pad koncentracije, crvenilo na kozi - sve to nesto sto ja imam.. Doduse, mozda treba da sjedim i da cutim, i da vidim sta ce nistatin napraviti :) Mada, procitala sam da se oba partnera trebaju lijeciti kad jedan ima kandidu.. A ti kazes da mu ne mogu prenijeti.. Pa eto, zbunjuje me to sve.
 
On ima svoju kandidu, sta ce mu tvoja, to je normalni stanovnik naseg tela samo je kod tebe malo nabujala jer je imala dobre uslove za rast.
Pre nego sto padnes u dalju dubiozu i paniku, probaj da radis malo na imunitetu, sve ce to doci na svoje mesto.
 
Imunitet, ja sam uspela svoj da dovedem u normalu posle godinu dana koriscenja tableta selena, vitamina c i vitamina e, svaki dan solja zelenog caja, tri puta nedeljno plava riba na jelovniku, kuvano meso, sokovi samo od cedenog voca, mnogo corbi od raznog povrca, bez cigareta, alkohola i stresa (kojeg se resavam pomocu joge), itd ,a imala sam uzasne probleme sa kandidom godinama i lekovi uopste nisu pomogli. Sad su ti problemi proslost.
 

Back
Top