Najbolji/Najgori Filmovi Romanse

Director:Victor Fleming
more
Writers:Margaret Mitchell (novel)
Sidney Howard (screenplay)
more
Release Date:17 January 1941 (USA) more
Genre:Drama / Romance / War more
___________________________________________________

"Прохујало са вихором" је свакако и Romance. Ако је неко компетентан по питању филма, то је свакако IMDb. Ако неко жели и нема паметнија посла, слободно може да полемише са IMDb. То је ипак највећа и најозбиљнија база филмских података.
 
Strela:
Director:Victor Fleming
more
Writers:Margaret Mitchell (novel)
Sidney Howard (screenplay)
more
Release Date:17 January 1941 (USA) more
Genre:Drama / Romance / War more
___________________________________________________

"Прохујало са вихором" је свакако и Romance. Ако је неко компетентан по питању филма, то је свакако IMDb. Ако неко жели и нема паметнија посла, слободно може да полемише са IMDb. То је ипак највећа и најозбиљнија база филмских података.

Ali nije najvishe.U filmu se radi o prelasku bogatashke vrste zivota na drugi-veoma loshiji.I svaka treca komedija spada u Comedy/Romance.Zar filmovi romanse nisu:Beti Blu,Jesen u Nju Jorku,Dama sa kamelijama,Kazablanka,9 i po nedelja,...

Prohujalo sa vihorom je vrh film,ali mnogo je vishe drama/ratni.
 
vivienleighclarkgable2yz4.jpg

Прохујало са вихором је романса, пре свега. У том филму нема експлицитних ратних сцена, осим кад је Рет Батлер извлачи из Атланте у пламену. Рат је само фон за једну љубавну причу. Уосталом сети се како се филм завршава, након смрти Мелани, Скарлет најзад схвата да је Рет човек кога заправо воли, али тада је Рет напушта...
 
Ginger:
Ali nije najvishe.U filmu se radi o prelasku bogatashke vrste zivota na drugi-veoma loshiji.I svaka treca komedija spada u Comedy/Romance.Zar filmovi romanse nisu:Beti Blu,Jesen u Nju Jorku,Dama sa kamelijama,Kazablanka,9 i po nedelja,...

Prohujalo sa vihorom je vrh film,ali mnogo je vishe drama/ratni.

Мислим, која љанкасе... :shock: :mrgreen:
 
Gone With a Wind jeste romansa, tacnije drama, romansa. Davno sam ga gledao, secam se americkog gradjanskog rata, pamucnih polja, "juznjackih" kuca u plamenu, medjutim svakako da ga najvise pamtim po romansi Scarlett i Rhett-a. Slobodno mogu reci da je (koliko se secam) ceo film prozet romansom.
Nadam se da nece neko za Titanic reci da nije romansa, s obzirom da se tokom filma svi bore za spasavanjem zive glave, pa izostaju poljupci Jake-a i Rose.
Cak mislim da je ponekad dobar filmski plakat dovoljan da nam stvori sliku o cemu moze biti rec u filmu, tj. kakvog je zanra film. Za mene Gone With a Wind jeste romansa. A da li bih ga uvrstio u listu 10 (mojih) najboljih romansi, "o tom cu misliti sutra".
 

Prilozi

  • Gone With a Wind (1939) (Small).jpg
    Gone With a Wind (1939) (Small).jpg
    27,3 KB · Pregleda: 2
Neki moj,licni izbor: Before Sunrise/Before Sunset,High Fidelity,Her Alibi,Three to Tango,Addicted to Love :heart: :heart: :heart: A najgori...:think: Recimo,nije mi se svideo "Terms of Endearment" :lol: Iskljucio sam ga posle pola sata :mrgreen: Ali ne mogu da kazem da je najgori,jer nisam bas neki poznavalac ovog zanra ;)

Odlican, mozda i moj omiljeni ove "vrste". Trenutno ne mogu da se setim boljeg.


Da, najgori. ;)
I dalje mi nije jasno zasto sam odgledao do kraja.
 

Back
Top