NAJBOLJA SF KNJIGA?

Nebih nijednu knigu izdvajao kao najbolju , ali jak utisak mi je ostavila knjiga '' Atlantida '' od naseg pisca Milorada Pavica . Tako da nju izdvajam kao najodvratniju i najstrasniju , ali ujedno i najinteresantniju ( za sad - sutra cu verovatno promeniti mishljenje :-D ) .
 
pa ne mogu da kazem najbolju...
jer se to nekako vremenom menja...
subjektivna je kategorija i podlozna promenama, izmenama, dopunama..
necu da filozofiram...
mogu da napisem najdraze.. omiljene..
mnogo toga ima.. al' npr..
knjiga - Grad - Kliford Simak
serijal - Kapija - Frederik Pol
 
danez:
Najvise mi se dopala Dina pustinjska planeta (Arakis) i naravno svi nastavci pisac Frenk Herbert.
Preporucujem svima koji vole SF

Ima nas mnogo koji zaista volimo SF, a ipak premalo za ozbiljnu diskusiju o istom.
SF se prostire na mnogo podzanrova, a Dina je jedan od njih...tesko je definisati svako delo SF-a u odredjenu kategoriju podzanra, za mene licno narocito Dinu.
Kontam da je spejs opera (koja inace nije "zvanicni" pravac savremenog SCI-Fi-a)
Ja licno, kao ljubitelj tvrdog sf-a, ne mirisem bas spejs opere i fantasy cirkuse, ali Dina mi je posebno draga...procitao sam '92-'93 ce sve sto je Frenk napisao na tu temu, i odusevio se, iako kao sto rekoh ne "mirisem" taj pravac SF-a..takodje i SW serijal..nema poentu, prica suplja (vecita borba dobra i zla, umotana u galakticke razmere), ali svaki film mogu pogledati X puta...

Da me ne razumete pogresno, opere i fantasy su zdrav i dobrodosao pravac Sf-a, koji sam kao takav ne bi imao smisla...Final Fantasy, Immortal, Kaena..extra dela fantasy-a, sa ukljucenim hard Sf elementima koji jednostavno svaki hard Sf ovac mora zavoleti...ali ipak bi preferirao da ponovo procitam kratku Silverbergovu "Sin Coveciji", u nadi da cu konacno razumeti njegova metafizicka blebetanja razvoja coveka na zemlji u cetri pet pravaca..

Naravno, o ukusima ne treba raspravljati...samo diskutovati...:):):):):)
 
Најачи утисак на мене је оставио Прелудијум за Задужбину... Онда Хиперион, па Илион, па Игра Престола... Немам омиљену књигу. Свака књига коју желим опет да прочитам је добра :)
 
Tacno, Mr Miki...ja mislim da svakome ne postoji omiljena knjiga, kao sto ne postoji omiljeno jelo ili da ne lajem omiljena ""

Pojednostavljeno, postoji nesto sto bi mogao svaki dan, ili svaki mesec, jednom...:):):)

Ja licno bi mogao gledati SW film, bilo koji svaki dan, ali spomenutog Silverberga citati mozda jednom mesecno, iako ima mnogo vecu vrednost kao SF delo od SW-a.
Loganov Beg takodje..moj najomiljeniji SF film, uz Zardoza naravno..ali ih mogu konzumirati jednom godisnje.
Arturovu odiseju 2010 na platnu bi mogao gledati svaki mesec jednom, a citati svake sedmice.

Ipak, klasici su klasici...:):):)
 
Volim sve od Asimova; Nemezis,Kraj Vecnosti, psebno njegove robote.......Volim da procitam sve sto mi padne u ruke od naucne fantastike, epske fantastike ......itd.
Ali tesko je reci koja je knjiga najbolja, to je isto kao da pitas; ko je najbolji covek?
 
Mastere, pa zar ne znas da je matora drtina moj omiljeni pisac?

A ona private joke, to je moj epitet za Klarka. Iako je za mene naj pisac, ipak ga zovem tako...pravi bolesni britanski poremeceni isprdak
Jesi li se ikada zapitala zasto zivi na Sri Lanki, ne ide u Britaniju, i najbitnije...sta radi sa malim decacima?
 
sve stoji.. sve jasno...
jedino sto mene interesuje kod Klarka..
i kod bilo kog umetnika..
je njegovo delo..
gde zivi i sta radi, realno me ne interesuje...

obzirom da postujes ono sto pise/je.pisao..
mislim da smo se razumeli :)
 
Onda, ostaje matori isprdak?
:):):):)

Da ne spamujem...jedna od najlepsih kratkih prica SF-a, mogu reci sajberpanka iako ga svrstavaju u operu, je svakako Bil, heroj galaksije Harija Harisona..(zasto mi ovo mirise na pseudonim? )

Neverovatno je koliko antijunak moze biti -antijunak, usput tragajuci po celoj galaksiji za malo ljudske dobrote koju nece naci, na raspadu covecanstva u bilo kom aspektu..

Preporucujem svima, knjizica je zaista puna humora..
 
Hainski ciklus Ursule Legvin. Većina zna da ovo volim (a neki znaju i zašto). Neke od knjiga iz ovog ciklusa pročitao sam i desetak puta i vjerovatno ću još ponekad.

Iako u naslovu stoji "Najbolja knjiga" ja temu ne shvatam tako. Odrediti jednu knjigu kao najbolju nezamislivo je.
 
pa ne moze se tek tako odrediti "najbolja knjiga"...
Svakako da je najbolja Biblija, puna humanizma i sa snaznom porukom, a i najcitanija je na svetu. Sa SF stanovista, jedno kapitalno fantasy delo.

Jedina knjiga koja bi se mogla nazvati naj je -biblija...mada, radije bi procitao Pinokija ponovo...i to spada u SF/Fantasy zanr...:):):):):):)
 

Back
Top