NAJBOLJA SF KNJIGA?

pa najbolja mi je "lero, kralj leptira"............bash je extra knjiga
napisao je momo kapor..
710.jpg
 
Seko, Clive Barker ,,Book of blood 1- 6,, su knjige koje se ne propustaju.Zasto?
Zato:
Monumentalna zbirka priča podeljena u šest "Knjiga krvi" izazvala je pometnju među svima onima koji se bave na bilo koji način fantastikom. To je mnogo više od puke zbirke slučajno odabranih priča. U potpunosti ovladavši pripovedanjem, Barker nam pruža fascinantan izbor kroz koji se probijate na tankoj ivici očaranosti i mučnine. Ništa ne ostaje skriveno ili u naznakama - ako njegov junak treba da bude svedok zločina, biće svedok u svom njegovom užasu, ali Barker se ne zadovoljava samo time, već ga grabi i vodi do kraja, do logičnog završetka gde i sam postaje deo mašinerije zla.

Ne citati nocu.Docekacete zoru budni (a mozda je nece te ni docekati, buuuuu)
http://alef.netfirms.com/books/11709.htm

Evo recimo po mom skromnom misljenju zbirke knjige krvi i nisu nista specijalno...
Sve pohvale za nacin pisanja Barkera... Zaista imas koju pametnu da procitas,
ali price po mom misljenju nisu strasne, recimo izdvojila bih Bluz svinjske krvi i knjiga krvi, ponocni kasapski voz je ukakio na kraju, jetering i dzejk je komedija, ona zadnja prica o divovima je glupost teska(jedino zanimljivo je odnos izmedju dva glavna junaka i opis "nepregledngog polja mrtvih"...), kao i ona prica sa pozoristem koj je glupost teska(sa par zanimljivih opisa)... Sve u svemu NISTA STRASNO...
Price od 10 strana imaju mozda kvalitetnu kad se sve sabere i oduzme jednu punu stranu... Prilicno sam se razocarala ocekivala sam mnogo vise...

BARKER JE PUN FENOMENALNIH IDEJA I JOS PUNIJI LOSIH REALIZACIJA....
 
Mayfair Witches jer se poigrava velovima stvarnosti
Vampire Armand zbog senzualnosti :love:
Memnoch the Devil zbog filozofje
Silmarilion zbog toga sto je univerzum sam po sebi
Song of Ice & Fire jer je brutalno realna
Odiseja u svemiru jer se sve cini mogucim, jer je Artur divno udahnuo dushu kompjuterima
20 000milja pod morem jer je knjiga uz koju sam pocela da mastam

eheh, i mnoge druge :)

EDIT: kako sam mogla zaboraviti Magle Avalona aaaa :heart:
:)
 
Najbolja mi je ona koju trenutno citam i nadam se da ce mi sledeca biti jos bolja. Da mogu reci da je neka knjiga najbolja samo bih nju citao zbog toga sto su ostale bezvredne i nema ih svrhe citati.

Inace najdrazi mi serijal R/C/Z od Asimova i to je za mene jedna knjiga, a ukoriceni delovi su mi poglavlja jedne te iste knjige. :D
 
Upravo treba da čitam Skakača...A planiram da pročitam sve što me zanima,kad-tad,i verujem da će mi se sve svideti...Predložio bih vam Fahrenheit 451 od Reja Bredberija,bestseler,klasik,nazovite to kako hoćete ali vrlo dobra knjiga,sa zanimljivom idejom.
 
Hronike Ambera Roger Zelazny
i Hiperion,Den Simons-prvi deo pogotovo ali i ceo serijal...
...posle xzy godina neshto shto sam prochitao a shto me je ostavilo bez daha...oba pisca su...ne mogu naci pravu rech,genijalni je malo...

Jest vala i ja samo spamujem tim Hiperion-Endimionom, al shta cesh....
Amber je super, ali mi se Gspodar svetlosti mnogo vishe dopada, zreliji, pouchniji, lepshi... :)

A neko je pomenuo i Vanvremenokategorijskog Malog princa... On spada u sve zanrove :D
 
1. Hyperion (Dan Simmons)
2. Pricanje (Ursula Le Guin)
3. Idoru (William Gibson)
4. Kontakt (Carl Sagan)
5. Roboti - Carstvo - Zaduzbina (cijeli serijal, Isak Asimov)
6. Rama (cijeli serijal...jbga...Arthur C. Clarke)
 
Poslednja izmena:
Posto ovde ima mnogo ljubitelja Hyperion-a:
(a i ja sam jedan)

Hamilton, Peter: The Commonwealth Saga.
Book 1: Pandora's Star
Book 2: Judas Unchained

U rangu Hyperion-a. Po temi, kvalitetu, obimu, ...
(Ocena: 8/10)
 

Back
Top