NAJBOLJA SF KNJIGA?

Nema sanse da ja mogu da navedem jednu najbolju knjigu, ili serijal, cak ni samo nekoliko. Ono sto mogu je da navedem 20-ak od mojih omiljenih, i da se nadam da se to podudara sa najboljim kjigama (serijalima) koje sam procitala.
Pesma leda i vatre G.R.R.Martin, Gospodar svetlosti i Hronike Ambera R. Zelazni, Vitez-Carobnjak Dzin Vulf, serijal Dark Christine Feehan, Vatta wars Elizabeth Moon, Tocak vremena R. Dzordan, Sword of truth Terry Goodkind, Anita Blake L.Hamillton, Pit dragon J.Yolen, Dragonback, Cobra, Conquerors T.Zahn, Kamen moci H.Beman (ovo je moja prva sf knjiga, i ona me je navukla na ovaj zanr), Freehold M.Z.Williamson, serijali Aldenata, Council wars, Paladin of shadows J.Ringo, serijal Valdemar M.Lackey, crni carobnjak T.Kanavan, Vidovnjaci R.Hob, Pern, Freedom, Doona, Acorna, Cristal Singer, T&H A.McCafrey... Ovo su samo neke od mojih omiljenih knjga i serijala, i svi oni spadaju medju najbolje knjge koje sam procitala, i koje bih preporucila svima:rumenko: Uf, nadam se da ne izgleda kao da se hvalim ili nesto:rumenko: samo- krecem se u drustvu gde me gledaju kao vanzemaljca kad spomenem neku sf temu:rumenko:
 
mozda zato sto to nije SF...kao ni polovina gore pobrojanog... : )))

Dragi Vragane, ja umem da citam - uvodni post lepo kaze- bilo koja knjiga iz fantasy repertoara (ili nesto tome slicno). A ja sam lepo nagovestila da su mi sve one omiljene knjige (neke od njih sam procitala i po 10-ak puta), sve su to veoma dobre knjige (bar ja tako mislim), i sve te knjige u ovoj ili onoj meri potpadaju pod fantaziju.:rtfm:
 
Brkate SF i epsku fantastiku, većina zadnje pobrojanih je epska fantastika..
Teško je reći koja je SF najbolja, evo nekih koje su mi veoma drage: Tranzitna stanica- Kliford Simak, Helikonija ( Zima, Proleće, Leto )- Brajan Oldis, Ka spuštanju noći-Artur Klark, Bogovi lično- Isak Asimov,
Prsten- Lari Niven.
 
Brkate SF i epsku fantastiku, većina zadnje pobrojanih je epska fantastika..
Teško je reći koja je SF najbolja, evo nekih koje su mi veoma drage: Tranzitna stanica- Kliford Simak, Helikonija ( Zima, Proleće, Leto )- Brajan Oldis, Ka spuštanju noći-Artur Klark, Bogovi lično- Isak Asimov,
Prsten- Lari Niven.

E ja moram nesto da priznam ovde. Smatram da nije u redu da na SF temi mi fanovi Epske fantastike pisemo o Epic. Ipak to nije u redu prema fanovima ciste Naucne fantastike.
Jer ipak je ovo u originalnosti, prvobitno forum SF-a. Prema tome ja se izvinjavam. Trebalo bi neko od nas, da otvori istu temu za EF...
 
Sori narode, nije me bilo neko vreme, imala sam neke obaveze...:neutral:
Nego, pretece me ubica- da 10-ak delova gospodara, neznam koliko ima delova midle earth, ja ih imam 5 + 3 lotr + hobiti...
ali, ajde da se vratimo na sf temu- najjbolja sf ( bez uplitanja ef i h) koju sam procitala-
Freehold, m.z.wiliamson, a druga najbolja vata wars, e.moon
 

Back
Top