NAJBOLJA SF KNJIGA?

Тешко да бих могао да изаберем најбољу:
На рубу Задужбине (Асимов)
Рама (Кларк)
Лева рука таме (Легвин)
Подизање звездане плиме (Брин)
 
Sword of Thruth series od Terry Goodkinda je za mene nemoguce nadmasiti. Fantasy, a opet i mnogo vise od toga.

Sto se tice Dark Tower od Kinga... Procitao sam Gunslinger-a (ne znam ime prevoda na srpski, Revolveras pretpostavljam) i ne mogu reci da sam nesto preterano odusevljen. Cuo sam gomilu dobrih stvari o serijalu ali opet... Jel prica postaje bolja u kasnijim knjigama? Ne znam zasto ali meni je Gunslinger bila mnogo dosadna knjiga, citavo vreme sam cekao da naidjem na onog poznatog Kinga, kojeg zaista volim da citam, ali sam ostao razocaran na kraju.
Jel' moze neko da mi ukratko kaze u kom pravcu se razvija prica citavog serijala, ako ga je procitao celog.
 
cute_kitten:
Znaci ubedljivo najbolja knjiga koju sam procitala (a ujedno spada u naucnu fantastiku...ili neku njenu vrstu) je Utkani svet od Klajva Barkera! A nije losa ni Leto noci od Dena Simonsa:D

Seko, Clive Barker ,,Book of blood 1- 6,, su knjige koje se ne propustaju.Zasto?
Zato:
Monumentalna zbirka priča podeljena u šest "Knjiga krvi" izazvala je pometnju među svima onima koji se bave na bilo koji način fantastikom. To je mnogo više od puke zbirke slučajno odabranih priča. U potpunosti ovladavši pripovedanjem, Barker nam pruža fascinantan izbor kroz koji se probijate na tankoj ivici očaranosti i mučnine. Ništa ne ostaje skriveno ili u naznakama - ako njegov junak treba da bude svedok zločina, biće svedok u svom njegovom užasu, ali Barker se ne zadovoljava samo time, već ga grabi i vodi do kraja, do logičnog završetka gde i sam postaje deo mašinerije zla.

Ne citati nocu.Docekacete zoru budni (a mozda je nece te ni docekati, buuuuu)
http://alef.netfirms.com/books/11709.htm
 
Bravo, covece...Artur je moj omiljeni pisac...
SF je "primakao" obicnim ljudima kroz jednostavan i lak stil pisanja koji podrazumeva poseban kvalitet writera..
Drugo, njegov sf i je doprineo covecanstvu kroz njegove vizije ranijih dela.

Pise sasvim logicno sa aspekta danasnje tehnologije i ukljucuje savremenu nauku maximalno.
Ne bi me cudilo da ispod leda europe ili u atmosferi jupitera nadju ono sto je u datim delima opisao....za monolite vec sumnjam..:):):)

Inace, mjegova najomiljenija dela su mi Rama serijal, kao i Pesme daleke zemlje, gde opet opisao svemirski lift koji ce zasigurno doci kad -tad, samo da rese ono "uze"..:)

Ipak, povratak na Ramu mi je nekako naj...dokazani vizionar koji je opisao susret sa vanzemaljskim arktefaktom, a namerno izbegao same tvorce istog....:) Matori lisac...:)

Pad meseceve prasine....od njegovih ranijih radova...desice se slicna havarija, cim osposobe mesec za turiste...:):)
 
Sal:
Bravo, covece...Artur je moj omiljeni pisac...
SF je "primakao" obicnim ljudima kroz jednostavan i lak stil pisanja koji podrazumeva poseban kvalitet writera..
Drugo, njegov sf i je doprineo covecanstvu kroz njegove vizije ranijih dela.

Pise sasvim logicno sa aspekta danasnje tehnologije i ukljucuje savremenu nauku maximalno.

Ne bi me cudilo da ispod leda europe ili u atmosferi jupitera nadju ono sto je u datim delima opisao....za monolite vec sumnjam..:):):)

Inace, mjegova najomiljenija dela su mi Rama serijal, kao i Pesme daleke zemlje, gde opet opisao svemirski lift koji ce zasigurno doci kad -tad, samo da rese ono "uze"..:)

Ipak, povratak na Ramu mi je nekako naj...dokazani vizionar koji je opisao susret sa vanzemaljskim arktefaktom, a namerno izbegao same tvorce istog....:) Matori lisac...:)

Pad meseceve prasine....od njegovih ranijih radova...desice se slicna havarija, cim osposobe mesec za turiste...:):)

Citas mi misli k'o bukvar. ;)
A sto se tice njegove omiljene knjige, zaista ne bih mogao da izdvojim neku, jer je svaka posebna.
Podrazumeva se da sam procitao serijal Rama, Pesme Daleke Zemlje i Pad Meseceve prasine, te knjige su mi SF Biblija. :)
Takodje ne treba izostaviti ni dela poput serijala Odiseja u svemiru, Grad i Zvezde itd, itd.
Sve u svemu, on mi je najjaci pisac. :)
 
Pa onda...vidi, ja sam ponosni clan sf tima, nezvanicnog udruzenja ljubitelja sf-a koji "zivi" na krsti vise od godine.

(pogledaj avatare i sve ces znati)
Nismo ono mangupi, nismo sektasi niti ista slicno..samo ekipa koja voli sf i ne da u ovoj temi duhove i uklete brodove...to nije sf.

Mi smo ti i pokrenuli onaj kviz, kao ljepljivu temu, i u kvizu moze svako da ucestvuje, ali bas svko ko zna odgovr na prethodno pitanje, i po defaultu postavlja sledece. I idemo dalje.
Artura u sf timu nikeo ne ebe ni 5 % i jako bi mi godilo pojacanje ...:):)

http://www.sftim.com/forum2/

tu mozemo otvarati tema o klarku i laprdati...al ovde ne, jer sada trenutno ja spamujem temu i tako....

ROBERT SILVERBERG SIN COVECIJI

procitao dva puta, metafizika koju robert forsira ostaje i dalje nejasna, preporuka pre postovanja da procitate...za razliku od Artura ili cak Asimova, gde je sve jasno, u Robertovom romanu vam nece biti nista jasno od pocetka do kraja...a citacete ga u par dahova...

ROBERT SILVERBERG
-sin coveciji-

















5
 

Back
Top