Da li ce SPO preziveti?

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
Nabasah na intervju mladjanog potpredsednika SPO sto me nagna na razmisljanja mogu li se jos jednom vratiti na politicku scenu- moje je misljenje da to ne bi bilo lose po zemlju

NOVOSADSKI DNEVNIK
Juriš na lokal i Pokrajinu
Datum: 03.07.2007
Rubrika: Politika

Intervju: mr Srdjan Sreckovic potpredsednik SPO

Naime, tokom centralne proslave Vidovdana koji je i stranacka slava Stranke u Paraćinu je održan j i sastanak GO SPO, na kome je Drašković pozvao na obnovu SPO, a šta zapravo sve to znači, umesto lidera koji je na odmoru, objasnio je Srećković, koji važi za „mladog lava“ SPO.
- Ušli smo u proces reoganizacije a na Vidovdan je usvojena nasa strategija budućeg delovanja, s ciljem da na narednim parlamentarnim izborima zauzmemo značajno mesto u parlamentu, kao stranka desnog centra. Nas prioritet je ostao ulazak Srbije u EU, uz očuvanje državnih interesa i nacionalnog identiteta - naglašava Srećković.
- U jeku smo intenzivnih priprema za pokrajinske i lokalne izbore, koji se po ustavnom zakonu moraju raspisati do kraja godine i verujem da ćemo imati značajan uticaj u Skupštini Vojvodine, i velikoj većini opština i gradova Srbije - izjavio je u razgovoru za „Dnevnik“ potpredsednik SPO Srđan Srećković, koji još jednom najavljuje da će se stranka Vuka Draškovića, koja je započela sve promene u Srbiji, ponovo „dići iz pepela“.

Kako ćete delovati kao vanparlamentarna opozicija? Da li ćete napadati aktuelnu vladu?
- Prema aktuelnoj vlasti ćemo se odnositi konstruktivno i odgovorno, s obzirom na tešku poziciju u kojoj se nalazi Srbija. Nećemo, dakle, kritikovati radi kritike, podržavaćemo sve pozitivne poteze Vlade, uz ukazivanje na propuste. Vrlo brzo ćemo izaći sa konceptomsuštinske decentralizacije Srbije, koja ovde još nije izvršena, a po ugledu na učinjeno u Sloveniji i Hrvatskoj.

Šta to znači?
- To podrazumeva osnivanje velikog broja novih, manjih, ali funkcionalnijih opština, koje će građanima biti dostupnije. Istovremeno i prenos značajnog dela vlasti s Republike na lakolni nivo.

Da li je SPO uopšte preživeo odlazak u vanparlamentarne vode?
- Ova stranka je preživela mnoge teške trenutke u njenoj istoriji dugoj 17 godine. Imali smo i uspona i padova, ali je uverenje svakog od nas koji činimo SPO nakon kriza postojalo sve jače. Ja verujem u budućnost stranke, kojoj je verovatno najveća mana što uvek govori istinu, koja se često građanima očito ne sviđa. U tom smislu naš politički kurs nećemo menjati i siguran sam da ćemo tako sačuvati kredibilitet koji je ulog za budućnost SPO.

Da li ovu borbu za povratak i reorganizaciju vodite na čelu sa Draškovićem?
- Sve odluke vezane za kadrovska rešenja se u SPO sprovode na demokratski način i tako će biti i ubuduće.

Znači, Vuk ostaje lider?
- To znači da će kadrovsku politiku voditi organi stranke.

Da li je došlo do osipanja od kada ste izbubili na izborima i sišli s vlasti?
- Praktično niko nije izašao iz stranke, iako nam je izborni poraz teško pao, a lično sam ga doživeo kao neku vrstu nepravde. Kao realan političar svestan sam da nismo uspeli da pronađemo najbolji način da našu izbornu platformu predstavimo građanima Srbije. S obzirom da svi verujemo u ideju za koju se zalažemo, spremni smo da učinimo maksimum da rezultati na sledećim izborima budu bolji.

Hoćete li naći partnera za pokrajinske i lokalne izbore?
- Sve zavisi od izbornog sistema, koji bude bio. U kontaktu smo sa svim strankama demokratskog bloka, koje vidimo kao partnere, bez obzira na političke razlike po pojedinim pitanjima.

Komunicira li Drašković sa liderima DS i DSS, predsednikom Borisom Tadićem i premijerom Vojislavom Koštunicom?
- Vrh stranke komunicira i sa predsednikom i sa premijerom Srbije, posebno u vezi sa borbom za očuvanje Kosova i Metohije u granicama naše države. To je normalno, s obzirom da se Vuk Drašković bavio time intenzivno i dao veliki doprinos, što je dovelo do poboljšanja pozicije Srbije u odnosu na stanje od pre dve godine.

Da li su Draškoviću nudili neko savetničko ili slično mesto?
- Ne i siguran sam da on tako nešto nikada prihvatio.

Dragan Milivojević
 
odgovor0:
predlazem da analiziramo bez frustracija, dakle objektivno. nijedna stranka i nijedan politicar nisu idealni (daleeeeeeeeeeko od toga) ali ovi koje spominjem sigurno nisu najgori
Kolega, moram priznati da si mi veoma simpatičan. Uporan si sa SPO-om - pretpostavljam da ti je veoma stalo, što je sasvim u redu. Čak imaš strpljenja da stojički podneseš silne uvrede prema SPO-u. Ja Vuka&co. takođe ne podnosim, ali tebi svaka čast. Zaista. :wink:
 
samo se trudim da budem realan.stalo mi je zbog toga jer tu stranku cine ljudi koji su ideoloski protivnici sistema koji je ovde vladao vise od pola veka i muka mi je sto se u ovoj zemlji sustinski nistta ne menja. prvi esaloni su promenjeni (predsednik, premijer, ministri, kljucni direktori) a sve ostalo je isto!!!taj spo sa svim svojim manama ipak bi bio vazan u poslu vrsenja pravih promena koje mali broj politicara zeli
 
DOBROSTOJECI:
Pa od koga se tvoj idol Sloba jedino usrao pa poslao tenkove na miting ?
Nije Sloba njegov idol, nego moj. Aj, rekoh ovako, iako zapravo ja branim njegov nepravedno dodeljeni tron "krivca za sve" ... Neće biti baš tako, kao i što neće moći demokrate večno da se izvlače na račun "Sloba syebo stvar" .

Istina je da je Vukova borba imala najznačajniju ulogu jer je pokretao mase ljudi - fizički. Mitinzi, demonstracije i sl. Imao je harizmu, teatralno izražavanje i priču koju je narod hteo da čuje. Ali, nesretnik je imao isto tako ljigave ljude oko sebe (a sada verujem da ni on nije drugačiji) kao i Sloba. Ima i luđu ženu nego što je Slobina. Pokazali su se, nije da nisu imali prilike - u vlasti u Beogradu, zatim u vlasti s DSS-om i SPS zajedno :lol: pa i sam Vučina kao Ministar spoljnih poslova.
Toliko. Dosta blago. Isključivo zbog simpatija prema postavljaču teme.
 
Архангел:
Ok, ali ŠTA DA ANALIZIRAMO ?
ne bih rekao da su mrtvi. imaju 150 000 fanaticnih biraca sto je vise od 4% pri nekom uobicajenom odzivu. idu predsednicki izbori u kojima ce svaki glas biti vazan a svakome ce znaciti njihova podrska. kada podrsku na predsednickim izborima pretoce u koaliciju na lokalnim eto ih opet u igri. naravno, postavlja se i pitanje parlamentarnih izbora jer ce Vlada tesko preziveti izvestan gubitak Kosova.
 
DOBROSTOJECI:
Zbog toga ni ja neću da budem preoštar ! Kakav god da je Vuk ( i Dana ) bar nisu naručivali (naređivali) ubistva i likvidacije , kao što je radio tvoj idol i njegova crvena veštica ! A tek koliko su opljačkali................
Naručivanje ubistava je tek puka insinuacija - što ni malo nije naivno. Ni jedan jedini slučaj nije rešan presudom u kojem je "moj idol" dokazani naručioc.
A pitanje za tebe, ko je pobio onolike silne funkcionere SPS-a devedestih godina ? On sam ?
 
odgovor0:
ne bih rekao da su mrtvi. imaju 150 000 fanaticnih biraca sto je vise od 4% pri nekom uobicajenom odzivu. idu predsednicki izbori u kojima ce svaki glas biti vazan a svakome ce znaciti njihova podrska. kada podrsku na predsednickim izborima pretoce u koaliciju na lokalnim eto ih opet u igri. naravno, postavlja se i pitanje parlamentarnih izbora jer ce Vlada tesko preziveti izvestan gubitak Kosova.

Ne bih ja o tim fanaticima, ako su to oni s Ravne Gore, bolje da ne otvaramo temu dalje...To ima veze sa Bulajićevim predstavama o četnicima, što Vuk podržava i dan-danas...

Jadno.
 
Lacibg:
Naručivanje ubistava je tek puka insinuacija - što ni malo nije naivno. Ni jedan jedini slučaj nije rešan presudom u kojem je "moj idol" dokazani naručioc.
A pitanje za tebe, ko je pobio onolike silne funkcionere SPS-a devedestih godina ? On sam ?
nije puka insinuacija vec sudska presuda i to za visestruka ubistva ,a sada se otvara i slucajCuruvija pa ce stici jos jedna presuda verovatn,o a i pre toga je cela Srbija znala ko stoji iza tih ubistava.
 
*BILJA*:
Ovako, moj muz je i SADA za SPO.
Glasao je na ovim izborima za SPO.
Samo da im da sansu da opstanu.
Ucesnik devetomartovskih demonstracija.
Medjutim...eto.......

siroma0tk.gif
 

Back
Top