TV vs. Religija (ili ne?)

willstefan

Početnik
Poruka
46
Ono sto me zanima jeste: Da li velike hit serije poput "Cari" ili "Bafi ubice vampira", naivno, i ne namerno, potenciraju okultno, i cine da se mladi, pa i stariji, vise interesuju za okultizam, i da pocinju da se preispituju oko svoje vere?

ps. Ovde se ne potencira ni potvrdno, ni bilo sta, nego me prosto zanimaju vasi stavovi...

Sta vi mislite?
 
Crow, ako nemas nista pametno i korisno da kazes, nemoj da govoris bilo sta...
Verovao ili ne, mozda zvuci glupo, ali ovakve stvari JESU ozbiljne, i ja nista ne potenciram, prosto me zanima kako ljudi vide ovaj "problem"...
Ukoliko nisi vernik (odnosno ukoliko ne postujes ni jednu veru) pusti druge da veruju!
Ukoliko temu poput ove vidis kao "glupu", to znaci da je ne razumes...
Molim te, pusti druge koji imaju da kazu nesto korisno, to i urade!

i kaze se preispitivanje a ne preispitanje...nepismeni!
 
willstefan:
Ono sto me zanima jeste: Da li velike hit serije poput "Cari" ili "Bafi ubice vampira", naivno, i ne namerno, potenciraju okultno, i cine da se mladi, pa i stariji, vise interesuju za okultizam, i da pocinju da se preispituju oko svoje vere?

ps. Ovde se ne potencira ni potvrdno, ni bilo sta, nego me prosto zanimaju vasi stavovi...

Sta vi mislite?
Ja sam okoreli ateista a to, po mom mišljenju znači, da čvrsto stojim na zemlji i nikakvi filmovi ili serije ne mogu da promene moje mišljenje o vampirima, parapsihološkim i astrološkim moćima (ops...nekako mi lepo zvuči da ovo spojim), okultnim pojavama, raznim bogovima, đavolima, satanama i šta ti ja znam šta je sve ljudski (uvrnuti, nezreo,......) um stvorio.
No, takođe mislim da filmovi i serije mogu da utiču na stavove labilnih ličnosti i na one koji mnogo ne znaju o našoj objektivnoj realnosti, pa odgovore na mnoga pitanja, linijom manjeg otpora, traže u tim serijama i filmovima.
Skoro sam prolčitao divan roman "Divne kosti" od Elis Sobold (preporučujem ga) ali mi ne pada na pamet da poverujem u tako nešto.
 
willstefan:
Crow, ako nemas nista pametno i korisno da kazes, nemoj da govoris bilo sta...
Verovao ili ne, mozda zvuci glupo, ali ovakve stvari JESU ozbiljne, i ja nista ne potenciram, prosto me zanima kako ljudi vide ovaj "problem"...
Ukoliko nisi vernik (odnosno ukoliko ne postujes ni jednu veru) pusti druge da veruju!
Ukoliko temu poput ove vidis kao "glupu", to znaci da je ne razumes...
Molim te, pusti druge koji imaju da kazu nesto korisno, to i urade!

i kaze se preispitivanje a ne preispitanje...nepismeni!
pismeni... :D

bilo bi dobro kad bi znao shta je religija

shta je vera

i kolko je jadna vera onog ko postavi ovakvu temu 8)

p.s. koji problem?
 
Verovatno utice na neke ljude. I GRAND produkcija to isto cini. :grin:
Z`ebavam se, ali ovo sam hteo reci: bar u Srbiji nema brige povodom toga. Koliko dirne
GRAND nekog Srbina u sustinu, toliko ce i Buffy.
Ameri su skloni da od svega zivog prave kultove i religije, kod nas to dosta slabije ide (i to je dobro).
 
willstefan:
Verovao ili ne, mozda zvuci glupo, ali ovakve stvari JESU ozbiljne, i ja nista ne potenciram, prosto me zanima kako ljudi vide ovaj "problem"...

naravno da jesu.
pogotovo za one koji snimaju te serije...jedina stvar o kojoj oni razmislaju su pare...
dakle, ostaju nam ljudi koji gledaju te serije. a ljudi uvek vole da gledaju nesto sto je strasno, zabranjeno, lose ili zlo. cisto da vide da se to zlo desava nekom drugom i na taj nacin se opuste....
 
All u need is love:
Verovatno utice na neke ljude. I GRAND produkcija to isto cini. :grin:
Z`ebavam se, ali ovo sam hteo reci: bar u Srbiji nema brige povodom toga. Koliko dirne
GRAND nekog Srbina u sustinu, toliko ce i Buffy.
Ameri su skloni da od svega zivog prave kultove i religije, kod nas to dosta slabije ide (i to je dobro).
mnogo mnogo mnogo vishe utiche grand od one 3 mmmmmmmm 8) dobre veshtice... :D
 
Не мислим да може да промани нечији религиски став и мишљење али утиче драстично да се окултне ствари прихвате као нормално.
 
darkoje:
Не мислим да може да промани нечији религиски став и мишљење али утиче драстично да се окултне ствари прихвате као нормално.

:D:D:D:D
kao sto grand show parada multi task utice da se te gluposti prihvate kao umetnost i nesto vezano za ukus :D:D::D
 

Back
Top