Срби- идејна основа Јеврејског ционизма

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Дакле...

Јуда Соломон Алкалај (1798-1878) рођен у Сарајеву, Босна 1798, Сефард, био је претходник Ционизма, упркос популарном веровању да је Ционизам креација Сефардских Јевреја.

Студирао је у Јерусалиму под различитим Рабинима и дошао под утицај Кабале, Јеврејског мистичног учења. 1825 постаје рабин Семлина (Земун) и престонице Србије. Турско царство је било под периодичним кризама. Србијански национализам је растао. Срби и остале Балканске националности били су под утицајем Грчког рата за независност, а Балкански народи усу почели одузимати територије Турском царству. Ови догађаји су утицали на Алкалаја и довели га до сазнања да је дошло време да се поново подстакне национализам међу Јеврејским наодом....

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm
 
Alekasandar3:
Дакле...

Јуда Соломон Алкалај (1798-1878) рођен у Сарајеву, Босна 1798, Сефард, био је претходник Ционизма, упркос популарном веровању да је Ционизам креација Сефардских Јевреја.

Студирао је у Јерусалиму под различитим Рабинима и дошао под утицај Кабале, Јеврејског мистичног учења. 1825 постаје рабин Семлина (Земун) и престонице Србије. Турско царство је било под периодичним кризама. Србијански национализам је растао. Срби и остале Балканске националности били су под утицајем Грчког рата за независност, а Балкански народи усу почели одузимати територије Турском царству. Ови догађаји су утицали на Алкалаја и довели га до сазнања да је дошло време да се поново подстакне национализам међу Јеврејским наодом....

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm

Dosadilo Aci da nam skida političku paučinu, sad počeo sa istorijskim zabludama...

Da ga nema - trebalo bi ga izmisliti!
 
Мислим да је овде свако подхебавање основне поставке теме - непримерено.

Јер, изнете су доиста само - неспорне историјске чињенице.


Наравно, прича о ционистичком покрету је сложена, али ово је, напросто, само један њен сегмент.
 
Alekasandar3:
Дакле...

Јуда Соломон Алкалај (1798-1878) рођен у Сарајеву, Босна 1798, Сефард, био је претходник Ционизма, упркос популарном веровању да је Ционизам креација Сефардских Јевреја.

Студирао је у Јерусалиму под различитим Рабинима и дошао под утицај Кабале, Јеврејског мистичног учења. 1825 постаје рабин Семлина (Земун) и престонице Србије. Турско царство је било под периодичним кризама. Србијански национализам је растао. Срби и остале Балканске националности били су под утицајем Грчког рата за независност, а Балкански народи усу почели одузимати територије Турском царству. Ови догађаји су утицали на Алкалаја и довели га до сазнања да је дошло време да се поново подстакне национализам међу Јеврејским наодом....

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm

http://www.zionism-israel.com/bio/alkalai_biography.htm

Погледај увеличано па ће ти бити јасно зашто ми Чивути често иду веома на "живана"...... како су Балкански народи могли ОДУЗИМАТИ ТЕРИТОРИЈЕ
Турском царству, кеве ти ???????????? Ма нек' се носе у три лепе......... :evil:
 
eremita:
Погледај увеличано па ће ти бити јасно зашто ми Чивути често иду веома на "живана"...... како су Балкански народи могли ОДУЗИМАТИ ТЕРИТОРИЈЕ
Турском царству, кеве ти ???????????? Ма нек' се носе у три лепе......... :evil:

Мала грешка у превоу, моја:

The Balkan states became to be claimed by different ethnic groups and peoples.

"балканске државе су стваране од различитих етничких група и народа"

Међутим, Алкалај је живео баш у време катаклизмичких догађаја на Балкану.
Наиме, шта су Јевреји могли да науче од нас Срба?

У време Српске револуције 1804, 50% Београдског пађалука чинили су Срби и 50 посто Муслимани /Турци.
Звучи невероватно, али у садађњој Шумадији 50% становништва били су Муслимани, у Београду, Краљеву, Крагујевцу, Ваљеву. Градско становништво је било 60-80% Турско/Муслиманско, док су Срби живели по селима.

Дакле Алкалај је био сведок да Срби након 500 година, иако само 50% од укупног становништва, успешно воде рат против Турака, заузимају Србију и протерују Тусрко становништво.
Био је сведок да на место некадашњих Тусрких домаћинстава Срби доводе Србе из Херцеговине и Црне Горе.
Био је сведок успешког рата који су помогли Срби из иностранства и у ствари сама револуција 1804 била је петеча Ционизма.
Јевреји нису ништа дрго урадили него преписали Српски ецепт. Прво Карађорђев, потом Милошев, којије 1836 потписао да се Муслимани исељавају из Србије!
УПРАВО ТО су израелци урадили када су створили своју државу!
Чинили су 40-50 посто становништва, насељавали планси Палестину/Израел која је за њих била обећана земља.
Потом су ратом 1947 (где су их Срби и Руси спасли и подржали) стврили победом државу, да би у каснијим ратовима потерали Арапе.

Српски рецепт.
Алкалај је био и сведок ратова 1876/78 и те гопдине умро, када је Србија објавила рат Туској и узела Ниш.
Исто као и Јевреји у Шестодневном рату и исто су Срби урадили (већ је био мртав) 1912 са осталим Хришћанима, када су последњег Турског војник аистерали из Европе.

Дакле, СРБИ су били први Ционисти

- Живели на легенди да треба да оснују и ослободе Србију
- Легенди да морају да ослободе Косово
-Све улагали у те идеје
-Школовали и васпитавали децу да ослобађају Србију
- Војно победили
- Ослободили Србију

:)
 
Ја лично, веома ценим Јевреје, као народ!

http://www.pravoslavlje.org.yu/broj/914/tekst/sinovi-srbije-i-sinovi-izrailja/

Ваша Преосвештенства, Ваше екселенције, уважени скупе, припадници народа сабраних данас да обиљеже празник блаженог спомена Епископа Жичког и Охридског Николаја Велимировића.

sinovi-srbije-i-sinovi-izrailja-1.jpg



Благодарим Богу Који ми је дао прилику да Вам предстанем овим речима које ће уследити. Тема је страдање. Заједничко страдање синова српског народа и синова Израиљевих који су ходили под српском круном кроз многа поколења. И стравична бура потресла је синове Србије, оне који су по правди требали да буду владари ове благословене земље. И оне који су у њој видели свој дом и чија судбина је била свезана са њеном судбином, а који нису били намеравали да буду њени владари него да просто буду и да живе. То су синови Израљиеви чије страдање јесте посебно. Ово страдање било је обиљежавано у Јерусалиму на различите начине. Њихов бол био је тако велик да понекад изгледа да у њиховом срцу нема места за страдање других. Не намеравам да се бавим важним питањем зашто стална обузетост страдањем синова Израиља тобож не оставља места за страдање других народа. Рећи ћу само ово, на једноставан и сув начин: нема народа чије срце страдање света дотиче дубље него израелски народ. Могуће је да ће у закључку ових речи, које вас молим да саслушате, ово питање осветлити другачија светлост. Можда ћу моћи да допринесем овом успутном питању.

Ствари изгледају једноставне. Зао дух који је походио Западну Европу био је концентрисан у до тада невиђеној и непознатој агресији оваплоћеној у облику друштвеног, политичког, духовног, економског режима немачке нације. Овај зао дух и зао дах продувао је кроз многе земље и заокружио васцели европски континент без изузетка. У ово укључујем и оне земље које су се красиле епитафом неутралности. Нема неутралности. Ко год прокламује и заузима неутралан став према ђаволу сече себе као дрво и своје биће одсеца од извора живота, од Бога Самога. Неутралност увек служи сили зла. Србија се у овоме свему обрела окупирана и згажена.
Њена част је била одузета, њена могућност да одлучује је испарила и није више било питање народа који окупира или народа који је окупиран:
Србија је постала жртва. Њено имање је заплењено и разграбљено, њен живот постао свачији, а небиће уведено у њен дом. Све остало су технички детаљи.

Њен природни отпор, отпор жртве убици, створио је гнезда наде за будућност. Он ће постати дио вековековног херојског ткања српског бића. Но чак и то је било одузето од Срба од једног другог бесомучног духа који је походио Европу, духа који је тобож спасио Европу од нацистичке звери. Комунистички покрет је обрнуо наивни и легитимни, природни и неопходни отпор у оруђе једне групе која је преузела земљу и додала још један злочин на сцену. Сада када спомен овог режима потпуно или делимично нестаје или се прикрива, питање овог страшног поглавља поново се поставља.

Шта је концентрациони логор у Јасеновцу? Шта је концентрациони логор у Дахауу? О, срамотног ли надметања у томе који је гори! „Јесу ли били присилни радни логори или логори смрти?“ Ето, много ли се пута ми учењаци морамо да бавимо овим академским питањем! Нема сумње да за људе који су ишли овим пољима смрти није било места за оваква питања. Ово је увредљива расправа, са јасним циљем да се настави са убијањем истине, да се настави са убијањем Бога Самога. Откуд ми право да износим овакве ставове? Нема ни идеје ни мисли која има биће ако није из Писма. А сва су Писма по себи речена и изведена из таквог система у коме произлазе из оног што је било пре њих и што је речено пре њих. У стварима у којима тобож проналазимо контрадикције морамо се потрудити и разумети њихово значење и разрешити супротности. Коначно, супротности и нема, и све је сазидано у врло прецизној и задивљујућој логици са Божјим малтером. Тако знамо да је ствар писана Светим Духом, јер је наше људско разумевање по природи ограничено и недостатно. И због тога желим да отворим Свето Писмо. Не истражујем стихове који ће подржати оно што вам желим рећи; претпостављам томе да отворим седмично зачало, оно које се чита у синагоги сваке суботе, ове суботе. И сматрајући и надајући се да ствари неће бити неповезане, неопходно ми је и оно од прошле; оно које све речено чини целином.
 
Догађај о коме је реч је силазак Јакова (Израиља) у Египат. Сретање Израиља са фараоном. И касније, почетак Књиге Изласка и то је догађај који се односи на нас. Он избистрава став Божји према Јосифу, израиљском народу, према фараону и према прилици која је дата Египту и пропуштена.

У глави 47, стихови 5-10, видимо сусрет Јаковљев са фараоном: „Фараон рече Јосифу: отац твој и браћа твоја дођоше к теби; У твојој је власти земља Мисирска; на најбољем мјесту у овој земљи насели оца својега и браћу своју, нека живе у земљи Гесемској; и ако које знаш између њих да су вриједни људи, постави их над мојом стоком. Послије доведе Јосиф и Јакова оца својега и изведе га пред Фараона, и благослови Јаков Фараона. А Фараон рече Јакову: колико ти има година? Одговори Јаков Фараону: мени има сто и тридесет година, како сам дошљак. Мало је дана живота мојега и зли су били, нити стижу вијека отаца мојих, колико су они живјели. И благословив Јаков Фараона отиде од Фараона.“ Желим да нагласим да је фараон позвао Јакова и тражио благослов од њега. Јаков је благословио фараона. Овај благослов је донео Египту благодат и богатство. То знамо. Иначе, цела повест о фараоновим сновима и Јосифовом тумачењу није једноставна прича. Она није ништа друго него кочија којом нам је стигла велика идеја. Фараон је знао да његов сан није обичан сан. У Јосифу је препознао онога који му је дао решење и Јосиф је рекао фараону у глави 41, стих 16: „то није у мојој власти, Бог ће јавити добро Фараону“ и касније у стиху 32: „А што је два пута засопце Фараон снио, то је зато што је зацијело Бог тако наумио, и наскоро ће то учинити Бог“. И фараон препознаје Бога. И он каже у стиховима 38-40: „Можемо ли наћи човјека какав је овај, у којем би био дух Божји? Па рече Фараон Јосифу: кад је теби јавио Бог све ово, нема никога тако мудра и разумна као што си ти. Ти ћеш бити над домом мојим, и сав ће ти народ мој уста љубити; само ћу овијем пријестолом бити већи од тебе“. Овакав начин догађања понављаће се кроз историју у много случајева: краљ Пољске Јан Кажимир Велики позвао је Јевреје у Пољску; калифи Шпаније уздигли су своје јеврејске везире на ниво великих везира; султан Сулејман Величанствени позвао је Дон Јосефа Де Президента и Дона Грацију и дао им у наслеђе острво Наксос; немачке војводе позвале су Јевреје да контролишу трговину у њиховим земљама; породица Ротшилда била је позвана од енглеске круне да финансира енглеске ратове против Наполеона. Можемо додати многе примере. Јеврејски народ донео је благослов у сваком од примера које сам вам навео. Нема супротног примера. И сада, са вашом дозволом, вратили бисмо се на Свето Писмо и видели наставак збивања. Књига Изласка почиње са стихом 8-11. Питом и Рамзес - то су Дахау и Јасеновац; редослед није битан. У самосазнању синова Израиља, ово су били градови ликвидације, а не радни логори. То је био начин на који је Египат узвратио за благослов који је овај народ донео његовом царству. Али кључне речи које нас повезују са српском стварношћу су речи „који није познавао Јосифа“. И касније, исти фараон ће рећи Мојсију у глави 5, стих 2: „Не знам Господа“. Мидраш нам казује причу о човеку који је убио цареву вољену. Цар је наредио да му се одруби глава: данас је убио цареву љубав, сутра ће подићи руку и на самога цара.

Србија је прихватила своје Јевреје са благословом и односила се према њима са поштовањем. Овим, она је препознала Бога Израиљевог. И, хвала Богу, није се десило да „нови цар дође, који није познавао Јосифа“. У западним земљама било их је много налик фараону.
И због тога што се то није десило Србији, Србија се придружила синовима Израиљевим и била кажњена јер је препознала Бога.
То значи да веза између убијања Срба и њихове ликвидације у Јасеновцу и Дахауу јесте убијање синова Израиљевих (иако нису били Јевреји).
Народ Израиља види то заједништво и разумевање, и најбољи доказ за то је начин на који су нацисти и усташе видели Србе: ово је рат демонских сила против Бога.
Како да је српском народу поручено: „Ево ти казна коју је Сатана наменио Израиљу“. На такав начин, не само да је Бог ставио Србе међу оне који знају Бога, него је то и антихрист учинио. И Бог и антихрист су ставили Србе у исту категорију - категорију Израиља. Из овога је разумљиво зашто су Срби небесни народ, Божји народ. Наглашавам да то није само по Оцима Цркве да су Срби Нови Израиљ. Ово је схватљиво из сваког могућег угла. Човеку се једном даје могућност да бира.
Срби су изабрали као што су изабрали, и ово је цена. Цена је Дахау, цена је Јасеновац.
И сада хоће да нас увере да су то били радни логори. Као да је нацистима и усташама дата дозвола да стављају људе у радне логоре! Из радних логора људи се враћају у живот. Из ових, већина се није вратила. Овде говоримо о стотинама хиљада који су били убијени пре него што су почели да подижу ова два града. Увреда је за људски ум да прогласи да су ово били само радни логори! Ово су били логори за мучење какве чак ни Египат, који је према Мидрашу био на четрдесет и деветим вратима нечистоте, није изумео.

Неколико речи о Владици Николају Велимировићу. Нацистички Сатана знао је јако добро зашто га је утамничио. Утамничио га је јер је човек Божји. Јер је одбио да се одрекне Бога.
Он собом символизује Србију, јер је дошао из престоне краљевске Жиче, Жиче Светога Саве који је подигао српски шатор у табору Израиља.
 
Ми смо позвани данас да обиљежимо рођендан човека Божјег.
Наш је избор: да ли да препознамо првородног који нам увек доноси благослов.
Чинећи то, ми смо истински Срби. Молим да ми се дозволи да изаберем речи руског песника Јевгенија Јевтушенка, који у својој песми којом се сећао кијевског покоља у Бабиј Јару, каже:


Чини ми се да сам Ана Франк - ја
Чини ми се да сам Драјфус - ја
Чини ми се да сам распети вечни Јевреј
Чини ми се да сам Јевреј
И зато сам прави Рус.

Шмуел Авијатар
 

Back
Top