Moje iskustvo sa lopovima

prion

Zainteresovan član
Poruka
366
Pre otprilike mesec dana dobio sam mail sa molbom jednog Italijana da mu poshaljem FDC koverte i neke neponishtene i ponishtene markice na temu stoni tenis i fudbal.On bi mi to platio u evrima i pitao kako da to plati da li da poshalje poshtom preporuchenim pismom ili preko banke.
Objasnio sam mu nekoliko puta da se ja samo razmenjujem sa markicama i da nisam trgovac ali posle nekoliko molbi ipak sam pristao ,markice su koshtale 32 evra,ja sam mu poshteno rekao cenu i rekao sam da za svoje troshkove trazim josh 8 evra .On je naravno odushevljeno prihvatio jer to nemoze da nabavi po toj ceni /nominala/i uplatio mi novac na moj rachun kod Societe Generale bank u BGD.Poslao mi skeniranu potvrdu o toj uplati i ja shaljem markice.
Sada nastaje ono zbog chega Vas ja sada smaram......

U banku na moj rachun stize samo 15 evra????
Zovem banku da pitam gde je nestalo 25 evra,kazu pa znate to su nashi troshkovi,dodushe nisu bash samo nashi mi uzimamo 0.25% od transfera ali ino banka u Parizu /Societe General/ uzima za male transfere fiksno 25 evra.
Na pitanje shta je to mali transfer i koja je to suma u pitanju nisam dobio odgovor.Na pitanje kakve veze ima Pariz u transakciji izmedju gradica MARINA DI MONTEMARCIANO kod Ankone i Societe General Yougoslav bank iz Beograda takodje nisam dobio pravi odgovor./ SGB iz Beograda uvek napominje da su oni posebna banka a ne Francuska banka /

E sad ja javljam italijanu moju muku on se naravno chudi jer radi u banci i kaze da je prosto neverovatno jer su i njemu uzeli 10 evra za taj transfer.

Chovek shvatajuci da sam ja na njegovo insistiranje ushao u sve ovo i da nije fer da ja njega chastim i znajuci kolike su ovde plate shalje mi preporucheno pismo sa 25 evra.
E sad drugi deo priche.....
Naravno pismo stize danas, lepo upakovano u koverti naravno nema 25 evra.Koverta naizgled cela ali kad se zagledash vidi se da je lepljena ponovo,dva kartona unutar koverte gde su se nalazile pare ziletom razdvijena.......
Da da znam, poshta uvek opominje ne shaljite novac u pismu,tachno tako ali ljudi vi imate lopove u vashoj firmi i to ne male..Ko moze da otvara preporucheno pismo po pismo neopazeno i da krade sadrzaj iz njega.
Do sada mi je od oko 300 razmena sa filatelistima iz celog sveta nestalo dvadesetak obichnih pisama zato sam i preshao na preporuchena pisma,poshtarina nije uopshte mala i shta sad kada kradu i R pisma ????

Postavlja se i pitanje ko je veci lopov
Banka ili taj nazovimo ga jadnik sa platom od 20-tak hiljada din koji je nashao nachin da prezivi ovu tranziciju.....
Meni je malo lakshe jer sam podelio ovo sa vama,nadam se da vasd nisam smorio.
Ljudi koja su vasha iskustva????
Shta reci a ne zaplakati?
Pozdrav Dragan
 
Ne znam puno o markicama ali znam da moj deda ima puno serija od 72 do 90 godine . i ima kompletnu floru i faunu .sta god to znacilo ... pa je on mene zamolio da pitam nekog koliko to danas vredi i da mu nadjem nekog za razmenu markica pa i znacaka.
 
prion:
Pre otprilike mesec dana dobio sam mail sa molbom jednog Italijana da mu poshaljem FDC koverte i neke neponishtene i ponishtene markice na temu stoni tenis i fudbal.On bi mi to platio u evrima i pitao kako da to plati da li da poshalje poshtom preporuchenim pismom ili preko banke.
Objasnio sam mu nekoliko puta da se ja samo razmenjujem sa markicama i da nisam trgovac ali posle nekoliko molbi ipak sam pristao ,markice su koshtale 32 evra,ja sam mu poshteno rekao cenu i rekao sam da za svoje troshkove trazim josh 8 evra .On je naravno odushevljeno prihvatio jer to nemoze da nabavi po toj ceni /nominala/i uplatio mi novac na moj rachun kod Societe Generale bank u BGD.Poslao mi skeniranu potvrdu o toj uplati i ja shaljem markice.
Sada nastaje ono zbog chega Vas ja sada smaram......

U banku na moj rachun stize samo 15 evra????
Zovem banku da pitam gde je nestalo 25 evra,kazu pa znate to su nashi troshkovi,dodushe nisu bash samo nashi mi uzimamo 0.25% od transfera ali ino banka u Parizu /Societe General/ uzima za male transfere fiksno 25 evra.
Na pitanje shta je to mali transfer i koja je to suma u pitanju nisam dobio odgovor.Na pitanje kakve veze ima Pariz u transakciji izmedju gradica MARINA DI MONTEMARCIANO kod Ankone i Societe General Yougoslav bank iz Beograda takodje nisam dobio pravi odgovor./ SGB iz Beograda uvek napominje da su oni posebna banka a ne Francuska banka /

E sad ja javljam italijanu moju muku on se naravno chudi jer radi u banci i kaze da je prosto neverovatno jer su i njemu uzeli 10 evra za taj transfer.

Chovek shvatajuci da sam ja na njegovo insistiranje ushao u sve ovo i da nije fer da ja njega chastim i znajuci kolike su ovde plate shalje mi preporucheno pismo sa 25 evra.
E sad drugi deo priche.....
Naravno pismo stize danas, lepo upakovano u koverti naravno nema 25 evra.Koverta naizgled cela ali kad se zagledash vidi se da je lepljena ponovo,dva kartona unutar koverte gde su se nalazile pare ziletom razdvijena.......
Da da znam, poshta uvek opominje ne shaljite novac u pismu,tachno tako ali ljudi vi imate lopove u vashoj firmi i to ne male..Ko moze da otvara preporucheno pismo po pismo neopazeno i da krade sadrzaj iz njega.
Do sada mi je od oko 300 razmena sa filatelistima iz celog sveta nestalo dvadesetak obichnih pisama zato sam i preshao na preporuchena pisma,poshtarina nije uopshte mala i shta sad kada kradu i R pisma ????

Postavlja se i pitanje ko je veci lopov
Banka ili taj nazovimo ga jadnik sa platom od 20-tak hiljada din koji je nashao nachin da prezivi ovu tranziciju.....
Meni je malo lakshe jer sam podelio ovo sa vama,nadam se da vasd nisam smorio.
Ljudi koja su vasha iskustva????
Shta reci a ne zaplakati?
Pozdrav Dragan

Ja imam slično iskustvo. Radim aktivno sa Australijom i imam jednog našeg ex Jugoslovena tamo koji se još zaluđuje Yugom i sakuplja čovek sve bivše državice nastale na ovom području. Uglavnom, paketi su ne mali, nikad manji od 400-500E, kataloški. Uglavnom, postupak je isti, preporuka, iz iste proverene pošte, lepo upakovano. Tako sam poslao sigurno 15-tak paketa. Elem, pre godinu dana sam napakovao najjači paket koji je išao i preko 700E i to nisu bile baš obične stvari, što VUJE, što blokova železnice i noviteta i paket nestane. Dođe do Sidnejske glavne pošte i tu mu se gubi svaki trag. Nađemo mi i u pošti nekog novosađanina koji kaže da ne može da shvati gde se izgubio.
Epilog, poslah potražnicu pre tačno 11 meseci, od paketa ni traga ni glasa, a bojim se pitati kolika mi je naknada.
Poenta, nisu samo naši lopovi, ima ih svugde.
 
Bogami tebe su bash ojadili.
Preporuchena poshta je dosta skupa ali vidish nije i sigurna ,pa shta oni onda naplacuju tu?
Najgore mi je kad mi neko poshalje 150-200 ponishtenih markica /ja se zaludjujem i sa takvim markicama chisto hobija radi/ a to pismo uopshte ne stigne i onda shta - kako da mi on tamo veruje da ga ja ne lazem,onda poshaljem ja njemu ,srecom to nije veliki troshak za poshtarinu a tih nashih tipa industrija,Tito ,privreda imam ko salate.
Ja sam i postovao ovu temu da chujem razna iskustva mozda neko ima neki nachin slanja markica i primanja novca...
Interesuje me kako funkcionishe Western Union?
Da li neko ima iskustva sa DHL - om?

A shto se tiche lopova uvek ih je bilo i bice u celom svetu samo me interesuje kako uspevaju u vreme ove tehnologije,videonadzora itd da otvaraju pisma a da to niko ne provali
mislim od njihovih pretpostavljenih...ili sam ja naivan - mozda dele plen
Mogu da zamislim sobu u kojoj se skeniraju preporuchene poshiljke /iz bezbednosnih razloga/ i sluzbenik vikne:
"Shefe, bingo evo jedan shalje lovu u pismu " a shef kaze:
"Pa lepo ih upozoravamo da ne shalju lovu ajde imash 15 min pauze da to otvorish pa idemo na pivo"....

Sto posto je bilo tako.
 
filatelista:
Epilog, poslah potražnicu pre tačno 11 meseci, od paketa ni traga ni glasa, a bojim se pitati kolika mi je naknada.

kod mene u hrvatskoj pošti možeš uplatiti međunarodno vrijednosno pismo i napisati koliko mu je vrijednost / preračunava se u neke franke zlatne/
Ako se izgubi, pošta mora nadoknaditi punu vrijednost koju si naznačio
Ja uvijek napišem peterostruku vrijednost, ali nisu mi pogubili niti jedno
A naknada između tog pisma i preporučenog nije velika
 
prion:
...........................................................................................................
Postavlja se i pitanje ko je veci lopov
Banka ili taj nazovimo ga jadnik sa platom od 20-tak hiljada din koji je nashao nachin da prezivi ovu tranziciju.....
Meni je malo lakshe jer sam podelio ovo sa vama,nadam se da vasd nisam smorio.
Ljudi koja su vasha iskustva????
Shta reci a ne zaplakati?
Pozdrav Dragan

To što radi banka, po meni je daleko veći lopovluk, od ovog nekog činovnika koji odlepljuje tuđa pisma i krade novac iz njih, mada je i to za svaku osudu.
Dobro je da si ovo tvoje iskustvo preneo drugima, tako da se ljudi u buduće dobro raspitaju oko vrednijih pošiljaka i uplata novca.
Ma potkradaju nas gde stignu.
 
Dragane - SVUGDE U SVETU banka uzima ili postotak, ili fiksnu dazbinu!!! U Izraelu je to isto (30$) za prenos iz banke na moj racun (morate imati devizni tekuci racun) - zato ja NIKADA ne prihvatam direktno prebacivanje novaca - vec sami najstariji nacin placanja, a to je cekom naslovljenim meni. Moja banka uzme 6$, i ima "cooling" period od 21 dan - najbezbednije!!!

Mozete isti cek naplatiti i "govajna" nesto kao "express" ali to ce Vas kostati daljih 30-40$.

Zato na sitne sume, nikako se ne isplati - mozda imate Pay-Pal racun, pa naplatite kroz njih, ali opet ako Vasa banka nema ugovor sa Pay-Pal companijom, onda te novce mozete koristiti jedino kao placanje kod kupovine na eBay ili drugih.

Kada se radi o kradji - pa to je "bolest" jos iz Kraljevine Jugoslavije, gde su razni "inspektori" imali prava da otvaraju pisma kako hoce i kada hoce, i da "konfiskuju" sadrzaj - danas to rade sitni kokosari koji imaju vremena za takve stvari a ujedno su i neki sefovi expozitura poste.

s postovanjem, Milco, http://balkanstamp.blogspot.com
 
Nova kradja ali legalna..drzavna

dakle naruchio ja iz Shvajcarske preko interneta albumske listove za moju temu WWF i lep album u kaseti u koju se ulazu ti listovi,/ koshtalo 39 evrica /....platio lepo i stiglo kod mene na adresu.
dete primilo i platilo josh 1593 dinara dakle josh 20 evra.
pishe lepo dokument od carine nashe ljubljene
carina..........................314.64
PDV............................622.99 / tu sam im spomenuo i Dinkica i Voju i Tadica i sve po spisku /
takse /raznorazne/........655.00 dinara /tu sam se setio njihovih najmilijih sa zenske strane /
shta reci?????
50 % od vrednosti robe uze drzava na ime odrzavanja birokratskog aparata .
Ko mi je kriv kad imam hobi...
 
Sve je to uzasno!!!E sad,da li postoji neka caka da se izbegne PDV,silne dazbine...Totalno je glupo naruciti nesto u vrednosti 30 evra,a platiti ga 45 evra.Ja jos nista nisam narucivao,ali da se meni to desi 100% bih odlepio.Ajde neka neki savesni bankar pomogne da nam nadje "rupu u zakonu".
 

Back
Top