privatni fakulteti

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Ne vidim zasto ljudi kod nas toliko pljuju privtne fakultete, a prvenstveno ih pljuju zbog prolaznosti.

U svim zemljam sveta ka kojima tezimo je sasvim normalno da 80% - 95 % studenata zavrsi fakultet u roku, pri tome im cak ostaje vremena da nesto rade recimo da zarade dzeparac. Uzmite nekog studenta kod nas koji recimo zavrsava gradjevinu u roku, pa taj se dere od ucenja, ne da nema vremena da zaradjuje dzeparac nego jedva ima vremena za izlaske.

Dakle ako je na zapadu normalno da 80-95% ljudi diplomira u roku , zasto bi to kod nas bilo nenormalno.

Ispada da su Srpski univerziteti jedini dobri a svi ostali oni u EU, Americi i Kanadi losi.

Da li mislite da bi oni bili gde su da su gluplji od nas?
 
ja mislim da su gluplji tj. ograniceniji od nas ali i da se to pokazalo kao bolji i efikasniji nacin :))

a sad o privatnim..... licno nemam nista protiv njih i da sada upisujem fakultet upisao bi privatni....
aliiiiii medju tim privatnim su 70^% indijanski fakulteti koji ne vrede nicemu sem da uzmu pare i daju neki papir (bez navodnika namerno jer samo to i predstavlja) ... .... to je problem i zato ljudi pljuju po njima....
naravno da ima dobrih i drzavnih i privatnih .... ali nisu svi dobri.... naravno, ni jedni ni drugi ;0
 
Mozda da sam student privatnog,bih imala realno misljene,..ali sada mogu da zakljucujem o njihovim kriterijumima samo na osnovu mojih prijatelja koji su bili jako loshi djaci u srednjim skolama,a sada su dobri studenti.Kao i sama chnjenica koliko misica zavrsava menadzmente,megatrend ekonomije,i tome srodne sega-mega fakultete .
Mada mislim da je to zapravo stvar,koja me zaista najvishe nervira.Te stipendije koje ove nashe "lepotinje "dobijaju.Na osnovu chega? -izgleda.

I posle se kaze kao izgled nije bitan :D- salu na stranu,jer je zaista daleko od smeshnog.
Jer uskratiti nekom sa zeljom za studiranjem stipendiju,i dati ga konkubini bez pola mozga je zaista zalosno.

I svaki put kad gledam taj glupi izbor za miss,prosto dusha me zaboli ,kad vidim,koliko stipendija "bace",na one glupe gaborke.
 
Onda ispada da su sve one drzave gde 80-09% ljudi zavrsava fakultetu u roku, glupe, lose, ogranicene a govorim od zeljama tipa Amerika, Kanada, Australija, Engleska, Francuska....a da smo mi Srbi pametni. Ako poredimo fakultete.
 
Ne ne radi se o tome,njihovi fakulteti su prilagodjeni njima,tako da pored njega mogu i da rade.
Lichno nemam nishta protiv privatnih fakulteta,bolje i to,nego nista.
Ja sam na drzavnom i sve dajem u roku,i stizem pored toga i da radim.Tako da je sve pitanje kako gde snadjes .
Jedina stvar za koju sam rekla da me iritira do nebesa,su te stipendije koje dobijaju te misice,a pritom nicim zasluzene,.
 
micka_88:
A zasto nase fakultete ne prilagode nama? Kada cemo to docekati?

Zato sto su nasi fakulteti pravljeni za socijalisticki sistem. Nabubas gomilu detaljcica napamnet polozis ispit i zaboravis. I tako to ide. Zato sto znanje nije bitno , posao i plata su se dobijali na osnovu diplome a ne na osnovu znanja. Zato nam je drzava i propala.
 

Back
Top