privatni fakulteti
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: privatni fakulteti

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano privatni fakulteti

Ne vidim zasto ljudi kod nas toliko pljuju privtne fakultete, a prvenstveno ih pljuju zbog prolaznosti.

U svim zemljam sveta ka kojima tezimo je sasvim normalno da 80% - 95 % studenata zavrsi fakultet u roku, pri tome im cak ostaje vremena da nesto rade recimo da zarade dzeparac. Uzmite nekog studenta kod nas koji recimo zavrsava gradjevinu u roku, pa taj se dere od ucenja, ne da nema vremena da zaradjuje dzeparac nego jedva ima vremena za izlaske.

Dakle ako je na zapadu normalno da 80-95% ljudi diplomira u roku , zasto bi to kod nas bilo nenormalno.

Ispada da su Srpski univerziteti jedini dobri a svi ostali oni u EU, Americi i Kanadi losi.

Da li mislite da bi oni bili gde su da su gluplji od nas?

Zainteresovan član liberal82 (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: privatni fakulteti

ja mislim da su gluplji tj. ograniceniji od nas ali i da se to pokazalo kao bolji i efikasniji nacin )

a sad o privatnim..... licno nemam nista protiv njih i da sada upisujem fakultet upisao bi privatni....
    aliiiiii medju tim privatnim su 70^% indijanski fakulteti koji ne vrede nicemu sem da uzmu pare i daju neki papir (bez navodnika namerno jer samo to i predstavlja) ... .... to je problem i zato ljudi pljuju po njima....
    naravno da ima dobrih i drzavnih i privatnih .... ali nisu svi dobri.... naravno, ni jedni ni drugi ;0

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Mozda da sam student privatnog,bih imala realno misljene,..ali sada mogu da zakljucujem o njihovim kriterijumima samo na osnovu mojih prijatelja koji su bili jako loshi djaci u srednjim skolama,a sada su dobri studenti.Kao i sama chnjenica koliko misica zavrsava menadzmente,megatrend ekonomije,i tome srodne sega-mega fakultete .
    Mada mislim da je to zapravo stvar,koja me zaista najvishe nervira.Te stipendije koje ove nashe "lepotinje "dobijaju.Na osnovu chega? -izgleda.

I posle se kaze kao izgled nije bitan - salu na stranu,jer je zaista daleko od smeshnog.
    Jer uskratiti nekom sa zeljom za studiranjem stipendiju,i dati ga konkubini bez pola mozga je zaista zalosno.

I svaki put kad gledam taj glupi izbor za miss,prosto dusha me zaboli ,kad vidim,koliko stipendija "bace",na one glupe gaborke.

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Onda ispada da su sve one drzave gde 80-09% ljudi zavrsava fakultetu u roku, glupe, lose, ogranicene a govorim od zeljama tipa Amerika, Kanada, Australija, Engleska, Francuska....a da smo mi Srbi pametni. Ako poredimo fakultete.

Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Ne ne radi se o tome,njihovi fakulteti su prilagodjeni njima,tako da pored njega mogu i da rade.
    Lichno nemam nishta protiv privatnih fakulteta,bolje i to,nego nista.
    Ja sam na drzavnom i sve dajem u roku,i stizem pored toga i da radim.Tako da je sve pitanje kako gde snadjes .
    Jedina stvar za koju sam rekla da me iritira do nebesa,su te stipendije koje dobijaju te misice,a pritom nicim zasluzene,.

Primećen član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio VIRGINIJA
    Ne ne radi se o tome,njihovi fakulteti su prilagodjeni njima,tako da pored njega mogu i da rade.
    ,.
    A zasto nase fakultete ne prilagode nama? Kada cemo to docekati?

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio micka_88
    A zasto nase fakultete ne prilagode nama? Kada cemo to docekati?
    Zato sto su nasi fakulteti pravljeni za socijalisticki sistem. Nabubas gomilu detaljcica napamnet polozis ispit i zaboravis. I tako to ide. Zato sto znanje nije bitno , posao i plata su se dobijali na osnovu diplome a ne na osnovu znanja. Zato nam je drzava i propala.

Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Slazam se sa ovim.I mislim da treba rasteretiti program,a uvesti vishe praktichnog rada,kako bi studente,tj.buduce radnike osposobili za delatnost za koju su kvalifikovani.

Slične teme

1. Privatni fakulteti
    Autor Rock'n'RollMyBaby u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.12.2007., 11:17
  2. Privatni fakulteti NIS
    Autor dachahan u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2007., 13:43
  3. Privatni fakulteti
    Autor Lonchich u forumu Arhiva
    Odgovora: 9