THUMBNAIL-ovi...DA ili NE?

OBAVEZNI THUMBNAIL-ovi


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .

gost 174064

Veoma poznat
Poruka
13.982
Ajde da glasamo da li smo za obavezno kacenje fotki kao THUMBNAIL-ove ili ne :idea:
Meni je ono...svejedno,imam cable pa mi nije frka,mada zna nekad da smara kad je cela strana puna full size fotki,a browser ne cash-ira one od pre,ali nije tolika frka ...MEDJUTIM oni kojki su na dial up-u,kapiram da ih full size fotke smaraju EXTRA i da zato cesto neke teme i ne pogledaju kako treba,ili zbog toga u krajnjem slucaju i slabije posecuju ovaj podforum
A tu je i naravno mogucnost izbora na koji ces thumbnail kliknuti i koju sliku hoces da pogledas u full size-u itd.,a i sama preglednost bi bila bolja...


Kao sto svi znamo postupak je veoma prost,umesto linka za full size iskopirate link za thumbnail i to je to..PROSTO

Sajtovi koji nude i thumbnail kodove su npr.

http://imagetitan.com

http://allyoucanupload.webshots.com/

www.imageshack.us ( koji cesto smara,ovi iznad su brzi )

www.webshots.com (ima opciju biranja velicine thumbnailo-ova)


800x600 (mada znaju ljudi da se zanesu pa stave i 1600x1200 :? )

2002782030615114424_rs.jpg


THUMBNAIL (klikni....mozda neko ne zna :) )

 
Ja sam isto za manji format fotografije i da ne prelazi 100kb. Moje fotografije retko kada prelaze 100kb pa izostane ponekad i kvalitet.
U principu moze i THUMBNAIL, mozda je to najbolje resenje.
Ako se svi slozite ili vecina za THUMBNAIL slozicu se i ja, najmanji problem
 
Gnjavaza je cekati da se otvori strana sa dosta slika, ali bre mnogo mi se vise svidja tako, nekako mi vece smaranje kada se otvaraju slike u novim prozorima ili tabovima.
I dok sam bio na dial-up-u vise sam voleo da se otvaraju cele slike.
 
I ja sam za ogranicenje velicine slike na duzu stranu od 600 do 650
i eventualno max 100 do 200 kb / fotki .

Ipak je ovo fotografski forum gde treba slike da se vide,
thumbnailovi su mi obicno prilozi uz tekst i ne uklapaju mi se ovde.

Mozda je preglednije ograniciti broj slika po postu na 1ili 2 .
 
danez:
Gnjavaza je cekati da se otvori strana sa dosta slika, ali bre mnogo mi se vise svidja tako, nekako mi vece smaranje kada se otvaraju slike u novim prozorima ili tabovima.
I dok sam bio na dial-up-u vise sam voleo da se otvaraju cele slike.

ako se radi o temi na kojoj je par slika onda su full slike ok...sa tim mislim da niko nece imati problema...
medjutim, ako se radi o temi na kojoj ima xx slika na jednoj stranici, e tu vec pocinje grickanje noktiju, smaranje, pripaljivanje cigare i to sa kablom...
 
Pa . . . i ja sam za thumbove.
Meni ne smetaju velike fotke ( kb ) jer imam 2mb link, ali mislim da su thumbovi bolji zbog dial-up korisnika ( cenim da ih ima dosta ) kao i preglednosti.Jednostavno - vidis sta ces da otvaras, a sta ne.
Takodje - mislim da je OK rezolucija 800x600.
E, da . . .svidja mi se, takodje, sto ovo nase mestasce pocinje da se dovodi u red. :)
Samo da istrajemo. . . :)
 

Back
Top