Koliko kosta NEstudiranje u Srbiji
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Koliko kosta NEstudiranje u Srbiji

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Koliko kosta NEstudiranje u Srbiji

Posle skoro dve decenije statusa 'vecitog studenta' resila sam da se ispisem sa Pravnog fakulteta u Beogradu.

Tacnije, bila mi je potrebna originalna dokumentacija + uverenje o polozenim ispitima (nebitno za pricu je zbog cega mi je sve to trebalo), pa sam naivno poverovala da bih ispisnicom najlakse&najbezbolnije sve obavila.

Prvi radni dan

Posto dugo nisam bila na fakultetu, zaboravila sam prvo&osnovno pravilo - koliko god puta da zovete telefonom/pitate na salteru/citate oglasne table, SVAKI PUT cete dobiti RAZLICITA obavestenja o ISTOM pitanju.

Pomocu alhemije i parapsihologije sam nekako dosla do priblizne predstave sta mi sve treba da bih dobila ispisnicu sa fakulteta, i onda je tek sve pocelo...

Drugi radni dan

Dama puna razumevanja mi je lepo&kulturno (posle visecasovnog cekanja na salteru) objasnila da mi je za ispis neophodno uverenje iz biblioteke fakulteta da ne dugujem knjige (inace, ista dama mi je dan ranije rekla da mi, sem formulara, uplatnice i indeksa NISTA VISE NE TREBA).

Onda sam ja, takodje lepo&kulturno, pokusala njoj da objasnim da, posto ne studiram skoro 20 godina, SIGURNO nemam nijednu nerazduzenu knjigu iz biblioteke, jer bi me do sada vec neko pojurio da je vratim.

Saosecajno je klimala glavom za vreme mog objasnjenja, a onda je ponovila da mi je ipak potrebno i to uverenje i da bez njega ne mogu nista da uradim.

OK, ali...biblioteka bas sada ne radi, upis je u toku (kakve to veze ima?) pa, ako mogu od ponedeljka jedan dan...

Mogu!!

Treci radni dan

U ponedeljak sam dobila potvrdu iz biblioteke (malo je reci da sam se osecala glupo dok su proveravali da li dugujem knjige ili ne), a druga dama me je na salteru obavestila da mi je potreban i potpis prodekana (zasto meni treba bilo cija saglasnost da NE studiram?).

Prodekan je na seminaru, sacekajte malo...

Cetiri sata kasnije (valjda su se sazalili, ili sam im dosadila) su me obavestili da se prodekan ne vraca i da dodjem u sredu.

Cetvrti radni dan

U sredu sam prodekana cekala vise od tri sata (upisi su u toku, zasto BAS SAD morate da se ispisujete? Pa, zato sto mi BAS SAD treba ispisnica, a ne u septembru ili martu) i, naravno, nista nisam uradila.

Napominjem da mi tek predstoji cekanje u redu pred salterom, da cela zanimacija kosta 2500 dinara ispisnica + 1000 dinara po polozenom ispitu i da, od trenutka kad predam zahtev, do trenutka kad je ispisnica bude gotova, treba da prodje cca desetak dana.

.............

Jedva cekam...

Zainteresovan član liberal82 (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Koliko kosta NEstudiranje u Srbiji

ehhhh ovo dozivljavam svakodnevno vec 5 godina.... ali samo do sledece godine.. mart eventulano jun..... i caooooo papa )))) nadam se da ce taj "papir" vrediti svih izgubljenih nerava......

zalosno je ovo sto pises ali je tako ....

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio liberal82
    nadam se da ce taj "papir" vrediti svih izgubljenih nerava......
    Sanjaj
    Znas da radis posao ne znas da ga radis tako je to u kapitalizmu.

Ako ne znas da radis, ako si beskoristan mozes tim papitom dupe da obrises i gledas nekog lika koji nije video fakultet a zna znanje kako ti uzima radno mesto.

Zato su nam fakulteti takvi, ne daju prakticno znanje, nekvalitetni cast izuzetcima, zbog socijalisticke doktrine da posao zavisi od diplome, pa nema veze sto ne znas nista da radis, sedis i ispijas kafice, a parice kaplju zbog diplome.

Obećava krofnetina (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Nažalost kod nas ima previše radnih mesta gde mogu i neznalice da rade. Budžet svašta trpi

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

+ 1000 dinara po polozenom ispitu
    :shock: Kakve veze ima koliko je ko položio ispita? Čekaj, ako si bila iole dobar student i imaš 20-ak ispita, ali si odustala, zbog toga što si učila toliko i mučila se duguješ nekome 20000?! Mislim, da nisi nešto pogrešno napisala, pošto je ovo malo ipak... previše i za Srbiju :?
    Janidebi

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Update!!

Ovom prilikom se zahvaljujem Sefu odseka za studentska pitanja kome sam se obratila mail-om i koji je resio ceo problem - odjednom vise nije bio neophodan potpis prodekana (dovoljan je bio potpis Sefa odseka), cena ispisnice je smanjena na 10 000 dinara (cca 125 EUR) i sve je bilo gotovo u roku od 24 h (ko je ikada makar prosao pored Pravnog, zna vrlo dobro da u tom roku ne moze ni povlastica za voznju da se dobije).

Lexa,

Upravo o tome je rec i to je jedan od razloga sto sam i siznula - em se mucis da polozis razna ONO i DSZ, Samoupravljanja i ostale Marksizme, em posle moras i da PLATIS da bi oni PROVERILI da si to zaista i polozio i upisali ti sve to u Ispisnicu.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.06.2007., 12:50
  2. a koliko to kosta?
    Autor loop u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.05.2005., 22:09
  3. KOLIKO KOSTA???
    Autor ZORICA J. u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.01.2004., 02:50
  4. mms 064 koliko sad kosta?