Transparent swf?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Transparent swf?

Početnik belobrdo (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Transparent swf?

Kako da napravim transparent swf i da ga posle stavim kroz opciju- load movie?
    Radim u Flash MX-u i Flash CS3 9.0

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Transparent swf?

Sad, sta je tebi smesno, ne znam - dal' to sto ne znas i ne citas helpove i tutorijale ili to sto sav veseo umes da napises koji Flash koristis? Otkud taj smesko na kraju recenice?

Inace, SWF ce biti transparentan onoliko koliko si odredio u toku dizajna SWF.
    Sto se tice "load-movie" ne razumem sta ti je problem? Imas dakle SWF1 koji treba da je transparentan. Sad dizajniras SWF2 u koji bi da ucitas SWF1 koji treba da je transparentan?
    Imas veoma korisnu opciju u Falshu - zovese Help i detaljno ce ti opisati "loadMovie" tako da nema potrebe da pitas ovde.
    Samo upit na Google u vezi loadmovie daje 619,000 pogodaka pa citaj do mile volje.

Zaista ne razumem ljude koji i za najmanju stvar pitaju na forumu, a mrzi ih da procitaju help, konsultuju knjigu ako imaju a ako ne, posete google koji ce dati jako mnogo rezultata, opsirnijih i vise nego sto ce iko zeleti o tome da se raspise ovde.

Probaj to pitanje da postavis na iole ozbiljnijem IT forumu. Kladim se da ce tvoj "zivotni vek" kao clana trajati onoliko koliko je potrebno moderatoru da klikne dva tri puta...

Dajte ljudi da diskutujemo o ozbiljnijim problemima a ne o potpunim osnovama o kojima su vec romani napisani.
    Mogu da razumem da si pocetnik, ali to ne opravdava tvoju lenjost da potrazis odgovore tamo gde su najocigledniji izvori. Ovde pitaj u vezi problema koji su dovoljno zakukuljeni a nisi mogao nigde da nadjes jasno objasnjenje, niko ti nece zameriti.

Sad samo cekam da se pojavi neko sa pitanjem za Flash - kako da napravim "key frame"?

Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Imam dakle SWF1 koji treba da je background transparentan. Sada dizajniram SWF2 u koji bi da ucitam SWF1 koji treba da je background transparentan.
    Pitanje je sledece:
    Kako da napravim da je SWF 1 background transparentan?

Sto se tice opcije-loadMovie, to znam kako se radi, ne treba mi objasnjenje.
    Poslednji put ažurirao/la belobrdo : 04.07.2007. u 13:25

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Učlanjen
    30.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pa da, on je transparent sam po sebi, i kad ucitam SWF 1 na SWF 2, SWF 1 je background transparent...Dok mu se ne postavi neki background...Hvala vam ali do zakljucka sam dosla sama...
    Poslednji put ažurirao/la belobrdo : 04.07.2007. u 15:07

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio belobrdo
    Pa da, on je transparent sam po sebi, i kad ucitam SWF 1 na SWF 2, SWF 1 je background transparent...Dok mu se ne postavi neki background...Hvala vam ali do zakljucka sam dosla sama...
    ... eto vidis, mnogo mi se svidja ono sto je neko jednom negde napisao: "malo razmisljanja, mali rezultati..."

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •