hitno mi je potrebna Vasa pomoc...

Loki1984

Početnik
Poruka
11
treba da putujem u Grcku i SAD.
8.jula treba da krenem sa drustvom nam ore u Grcku,a u septembru treba da idem na duze vreme u SAD.
Evo problema:
rodjena sam u Makedoniji,ali smao rodjena ,nikad zivela.Imam srpski pasos,sa kojim sam vec putovala u Bugarsku i Madjarsku.I nikad nisam imala probleme,ali sad imam jer u u paosus mi pise
:mesto i drzava rodjenja :
Skoplje,Republika Makedonija.
E evo u cemu je fora grcka ambasada ne priznaje Republika Makedonija vec BJR Makedonija,dok u ambasadi SAD ne priznaju BJR Makedonija vec Republika Makedonija...
i sad sta da radim,vec 2 put sam za 3 meseca menjala paos...
sta da radim?
jel ima jos neko ko je imao lsicne problem kao i ja?
 
Ja sam pre svega po zanimanju - PUTNIK...pa onda sve ostalo.

Radio sam dosta vremena u velikim turističkim agencijama, i to jedno vreme baš na vizama.

Inače sam radio zaista svašta u životu....individualni poljoprivredni proizvodjač, novinar, moler, avio kompanija, gradilište, ŠVERCER ( profesionalni, neko vreme sam samo to radio ), pozorište, turizam, mobilna telefonija, intermet prodaja....Eh, sigurno sam nešto zaboravio....

Pozdrav
 
Mislim da su prošla ta vremena. Sada sve to ima i kod nas.
U doba kada sam ja to radio u pitanju je bila deficitarna roba na našem tržištu.
Sad u Tempu imaš svu tehniku jeftiniju nego u Singapuru....Ne baš toliki izbor, ali ko će se mlatiti kao ja i 23 puta leteti do Singapura...Treba uložiti dosta novca, pošto na sitno ne vredi igrati. A gde je opasnost od padanja ? Meni su dva puta zaplenili svu robu.
Kad sve saberem, nisam se baš proslavio. Mnogo truda, mnogo rizika, stresa.....
A i danas je carina savremenija i nije ih tako lako podmititi.

Možda se danas još samo isplate auto delovi iz Turske i mobilni iz Austrije, oni šanirani.

Mrka kapa, zakasnio si...
 
ma jok, moja su kvrgava

znaci nista od mog sverca? nema veze, uvek mogu bogato da se udam
e136.gif
i tog keca sam iskoristila
c041.gif
 
ΓΑΛΙΝΙ ajde kad vec delis savete reci mi sledece...
Ove godine idem dva puta u Grcku na more. Sad trebalo bi da izvadim koliko ja znam vizu za vise ulazaka, jel tako? Posto necu imati vremena da vadim dve jer idem od 3.08 - 14.08 pa od 20.08 - 31.08. Kako to ide?
 
mmaallaa:
ΓΑΛΙΝΙ ajde kad vec delis savete reci mi sledece...
Ove godine idem dva puta u Grcku na more. Sad trebalo bi da izvadim koliko ja znam vizu za vise ulazaka, jel tako? Posto necu imati vremena da vadim dve jer idem od 3.08 - 14.08 pa od 20.08 - 31.08. Kako to ide?

Jako ćeš teško to izvesti. Moraš ih dobro ubediti. Multiple vize daju samo profesionalnim vozačima i zaposlenim u turističkim agencijama. I sportistima...Biće teško. Mislim da ćeš morati ići dva puta po vizu. Za kad imaš zakazan intervju ?
 
Prilikom zakazivanja intervjua, OBAVEZNO napomeni taj slučaj. Da ti zakaži dva termina. Nije problem vreme, stići ćeš da izvadiš. Daju oni i od danas do sutra. Jedino što ćeš morati da platiš dva puta taksu.

Nemoj se mnogo nadati za višestruku vizu. Izdaju ih 1000 komada godišnje.
Čak i meni ponekad daju jedan ulazak, iako imam 11 godina neprekidno Šengenske vize. Četiri puna pasoša....
 

Back
Top