KOMPLEKS VODOLIJA....DA LI ZAISTA POSTOJI

ne znam da li je to kompleks iz porodice ali vodolija i to DUPLA sa kojom sam u vezi je jako opterecena svojim izgledom, garderobom, ponasanjem, recima, ma jednostavno svim sto postoji to lici kao da ga je neko ubio u pojam ali nisam ulazila u dublju pricu zasto i kako...puno zivaca, razgovora reci kljestima izvlaciti pogotovo ako taj dan bas i nije raspolozen
 
E,da slazem se.I ja sam imala slichnog iskustva sa jednom sa kojom sam bila u vezi.
U stanju je da se licka ceo dan.Mnogo vremena poklanja sebi,i svom izgledu.I onda ocekuje od tebe da se trudish oko njega koliko i on sam oko sebe :D.Glupo ali istinito.

Moguce je to za kompleks ocheva.Vidish o tome nisam razmisljala ali je veoma verovatno,...Vodolija sa kojom sam ja imala posla je iz haotichne porodice.Tako da na samu pomisao brak,bezi kao djavo od krsta,...I uopste plashi se obaveza prema nekome,a on sam ocekuje da mu neko pokloni punu paznju i da se obaveze prema njemu.Mada sam sve to kapirala kao deo karaktera te osobe ,a ne znaka.
 
nepopravljiva:
ne znam da li je to kompleks iz porodice ali vodolija i to DUPLA sa kojom sam u vezi je jako opterecena svojim izgledom, garderobom, ponasanjem, recima, ma jednostavno svim sto postoji to lici kao da ga je neko ubio u pojam ali nisam ulazila u dublju pricu zasto i kako...puno zivaca, razgovora reci kljestima izvlaciti pogotovo ako taj dan bas i nije raspolozen


a moj bivsi je isto dupla vodolija, i daleko je od toga :)
 
Nikada nisam cula tu teoriju, ali sada kada razmisljam o vodolijama koje ja poznajem, definitivno svi imaju jako cudne ili nesredjene odnose sa ocem. Mozda tu stvarno postoji nesto.

Kamila, sto se tice te tvoje veze sa doticnom vodolijom, osigledno da ti jos uvek dosta znaci, cim otvaras temu i pises ovoliko o njoj
 
vrlo istinito i logicno - sunce je otac zodijaka, a u vodoliji se nalazi u izgonu, to je razlog zasto sve vodolije imaju problem sa ocem, sa autoritetom, sa licnim dostojanstvom (vazniji su im drugi no oni sami sebi).
isto je i sa venerom u devici - jadna se uvek oseca nevoljena... :roll: i tako svaku planetu u losem dostojanstvu mozete na ovaj nacin posmatrati, bilo je bas ove godina nekoliko sjajnih predavanja na tu temu
 
I ja sam vodolija i imam poprilicno caknutog caleta i ne volim samu pomisao na brak i jednu osobu i volim da flertujem i da izlazim i poprilicno sam neodgovorna i detinjasta i prijatelji su mi vazniji od svega i imam strah od godina i brat mi je vodolija i skoro svi prijatelji i svi smo jako slicni, ali jedno znam a to je da nemamo manjak samopouzdanja a ako se lickamo, pa.... poprilicno smo estete i ne volimo kad se partner zapusti, i ovako se tesko vezujemo za nekog......a i uvek volimo da imamo nekog sa strane, pa forma mora da se odrzava....i da ...... mislim da nema caknutijeg znaka od nas i lucidnijeg i konfuznijeg....ali morate priznati da poprilicno prirastemo za srce kad nas upoznate
 
Kamila, onda svako postovanje, ako ste umesto tih manekenski sa kojima radite izabrali tu zenu magistra nauka koja ima puno nerazresenih unutrasnjih konflikata i problema i koja vas tako muci. Samo hrabro, zasto da nam u zivotu sve bude lako i jednostavno, a samim tim i jednolicno i dosadno :D :D :D
 
Prvi put cujem za ovako nesto i ako ima nesto u tome, ovaj segment vezan za oca, onda definitivno Vodolije imaju taj problem (Speaking najvise, for myself). Ja sam potpuna Vodolija, Sunce, Mesec, Merkur... potpuno sam spontana, imam ponekad i vise nego dovoljno sampoouzdanja, imala sam davno ranije nekih komplekAsa vezanih za neke delove tela, ali to je proslo i mislim da nema previse veze s temom. Ne PODNOSIM bilo kakav autoritet i ogranicavanje slobode, kao i svaka Vodolija, verovatano. Sa svima odlicno komuniciram, zaista, prilagodim se. Ali....
Necu nista detaljizirati, reci cu samo nesto jako ruzno, grozomorno cak.... Hm, da li da kazem a da me ne shvate ljudi kao neku morbidnu!?!?! Ne znam.... Toliko je jako da cete, nadam se razumeti, zbog tezine recenice.

Dakle, bicu "slobodna" tek kad moga oca vise ne bude.....

Toliko o tome...
 
Ja sam u podznaku vodolija. Imam dosta osobina vodolije, ali ne mogu da kazem za sebe da imam kompleks. A pogotovo da je vezan za mog oca...
Na zalost, u svom okruzenju nemam ni jednu vodoliju, tako da ne mogu da prokomentarisem dublje o ovolj temi :(
Generalno, vodolije su jako cudne i retko ko moze da ih razume. To znam po sebi. Jednostavno, ljudi nas ne kapiraju. Kazem "nas" zato sto mi je definitivno podznak tj. vodolija preovladala znak - devicu. I super sto je tako. Volim luckaste vodolije ;)
 
Ma odseljena sam i ne javljam se i tom muskarcu nije on bas omiljena licnost i obrnuto ali jednostavno sam to prihvatila kao takvo i nema tu puno filozofije. Ne opterecjem se vise time ali sam jako tuzna (bila ranije, kad mi je mnogo nedostajao) zato sto nemam normalnog roditelja. A plus je i Skorpion, mozda i to nesto govori....
 
Hmmm,ja kao vodolija se ne bih bas slozila s ovakvim konstatacijama... Sve,ali bukvalno sve vodolije koje ja poznajem imaju odlican odnos sa ocem,a takav sam i ja imala,mada nazalost on vise nije pored mene. Moze se reci da smo bili jedna dusa u dva tela. On je bio Lav,a majka mi je Skorpija. I sa njom se ok slazem,mada me ponekad izludjuje njena preterana briga.
 
nepopravljiva:
ne znam da li je to kompleks iz porodice ali vodolija i to DUPLA sa kojom sam u vezi je jako opterecena svojim izgledom, garderobom, ponasanjem, recima, ma jednostavno svim sto postoji to lici kao da ga je neko ubio u pojam ali nisam ulazila u dublju pricu zasto i kako...puno zivaca, razgovora reci kljestima izvlaciti pogotovo ako taj dan bas i nije raspolozen

Oni su bolesni narcisi. Sto puta na dan im moras reci da su lepi, ako to ne kazes 101 put - gotovo, kao da nikada nisi rekao. Vole da dramatizuju stvari... Ali su super drugari, ne vole obavezivanje, nervira ih "gasenje" slobode, sve je to za njih kriza identiteta. Sa njima treba umeti...
 
Liza Dennis:
Oni su bolesni narcisi. Sto puta na dan im moras reci da su lepi, ako to ne kazes 101 put - gotovo, kao da nikada nisi rekao. Vole da dramatizuju stvari... Ali su super drugari, ne vole obavezivanje, nervira ih "gasenje" slobode, sve je to za njih kriza identiteta. Sa njima treba umeti...

Nismo mi narcisi, samo smo svesni toga da smo neodoljivo lepi. :-D A i vas sta kosta kada to kazete 100 puta, da kazete i 101. Miiiiiislim, nije da smo mi zahtevni, nego ste vi lenji i stedljivi na recima. :-D
 
Tosicka-potpuno isti slucaj.Moj otac vodolija se isto tako ponasa.
Ali,eh ta jedna vodolija koja mi je pomutila razum,i otimala mi dah iz grudi,samo jednom porukom,samo jednim cimom,samo jednim pogledom.........
I mislim da ima taj kompleks.Ne smes nista lose da mu kazes,odmah se vredja.Iako me je ta vodolija uvek smatrala za najbolju drugaricu(ja sam ga nekad posmatrala kao nesto vise,danas kao najboljeg druga),ponasala se kao da sam zaljubljena u njega.I dan-danas se tako ponasa,iako vise nisam.Sta god da kazem,tumaci na taj nacin.A kad ga ostavi devojka........To je bol,pati onaj egoizam koji ne moze da podnese da je bas on taj koji je ostavljen,a ne koji ih je ostavio.......
Sto je najgore,svi moji muski prijatelji su vodolije.Ne primecujem kod svih te komplekse,ali jednog dana,ako nastavim da se zaljubljujem u njih i da se intenzivno druzim sa njima,docice mi glave...
 

Back
Top