Njihovom licemerju nikad kraja..............

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

The Dule

Zainteresovan član
Poruka
102
Posto smo se uverili svojim ocima(i to na drzavnoj televiziji zemlje koja misli u EU) u brojnost ustasko-kretensko-debilskih pripadnikau zemlji nasih nam "dobrih" suseda mozemo takodje i sa zgrazavanjem da konstatujemo jednu cinjenicu: Svaki drugi Hrvat ili Hrvatica(ako ne i vise) slusaju srpske narodnjake, a pogotovu Cecu(da ironija bude veca),a bar pola od tih svih ih obozavaju i ne mogu da slusaju nista drugo sem njih. Znajuci to vrlo brzo shvatite da te iste velike "hrvatine" posle thupsonovog koncerta odu kuci, skinu ustasku kapu sa glave,odu u grad i razbijaju case uz srpske naronjake. Sta mislite o ovm fenomenu? :shock:
 
The Dule:
Posto smo se uverili svojim ocima(i to na drzavnoj televiziji zemlje koja misli u EU) u brojnost ustasko-kretensko-debilskih pripadnikau zemlji nasih nam "dobrih" suseda mozemo takodje i sa zgrazavanjem da konstatujemo jednu cinjenicu: Svaki drugi Hrvat ili Hrvatica(ako ne i vise) slusaju srpske narodnjake, a pogotovu Cecu(da ironija bude veca),a bar pola od tih svih ih obozavaju i ne mogu da slusaju nista drugo sem njih. Znajuci to vrlo brzo shvatite da te iste velike "hrvatine" posle thupsonovog koncerta odu kuci, skinu ustasku kapu sa glave,odu u grad i razbijaju case uz srpske naronjake. Sta mislite o ovm fenomenu? :shock:

:lol: :lol: :lol: Zvuči prilično nevereovatno. Ja ni ovde ne znam nikoga ko sluša Cecu,a tek u Hrvatskoj... Stvarno čudno, nasmejao si me do suza.
 
The Dule:
Posto smo se uverili svojim ocima(i to na drzavnoj televiziji zemlje koja misli u EU) u brojnost ustasko-kretensko-debilskih pripadnikau zemlji nasih nam "dobrih" suseda mozemo takodje i sa zgrazavanjem da konstatujemo jednu cinjenicu: Svaki drugi Hrvat ili Hrvatica(ako ne i vise) slusaju srpske narodnjake, a pogotovu Cecu(da ironija bude veca),a bar pola od tih svih ih obozavaju i ne mogu da slusaju nista drugo sem njih. Znajuci to vrlo brzo shvatite da te iste velike "hrvatine" posle thupsonovog koncerta odu kuci, skinu ustasku kapu sa glave,odu u grad i razbijaju case uz srpske naronjake. Sta mislite o ovm fenomenu? :shock:
Patološki nas mrze... jer su iskompleksirani nama, ljubomorni i zavidni su na nas. Možda nas u dubini duše i - 'vole'.. :roll: ali to kriju ko zmija noge Ko zna...
 
ja vam mogu reći da sam bio u vukovaru recimo više puta i da se tačno zna koji su lokali na glasu kao ustaški, tj. gde se skupljaju "ekstremisti", koji su takodje hrvatski lokali, ali umereniji, a koji su srpski (mali broj).

I tako odemo mi u taj ustaški kafoć i pazimo da ne kažemo bre :) da vidimo i to čudo, kad oni odvrnuli Cecu :lol: :lol:

naravno bili smo sasvim kratko, popili jedno piće i otišli. ;-)

mislim da bi tim pitanjem trebali da se pozabave psiholozi i sociolozi, definitivno je u prosto neverovatna pojava :)
 
ilkebgd:
ja vam mogu reći da sam bio u vukovaru recimo više puta i da se tačno zna koji su lokali na glasu kao ustaški, tj. gde se skupljaju "ekstremisti", koji su takodje hrvatski lokali, ali umereniji, a koji su srpski (mali broj).

I tako odemo mi u taj ustaški kafoć i pazimo da ne kažemo bre :) da vidimo i to čudo, kad oni odvrnuli Cecu :lol: :lol:

naravno bili smo sasvim kratko, popili jedno piće i otišli. ;-)

mislim da bi tim pitanjem trebali da se pozabave psiholozi i sociolozi, definitivno je u prosto neverovatna pojava :)

:lol: :lol: :lol: :lol: Pa šta ja onda brinem zbog puta u Osijek, kupiću CD, otvoriću prozore, pustiću Cecu da se čuje na kilometar i sve u redu.

Ovo stvarno nisam znala, smejem se ceo dan. Neverovatno. :lol: :lol:
 
Доиста, на први поглед је чудно.

Али, заправо, кад се боље размисли...

Све то, без обзира на јасне разлике, садржи и неке заједничке елементе:
шунд, кич, примитивизам.

Наравно, усташтво и усташоидноист, је и много горе, то, на жалост, добро знамо.

Али, пошто у себи садржи и ове наведене елементе...

И фашизам, уопште, садржи извесне елементе - КИЧА и ШУНДА. На више начина.

Анализа везе тих феномена би могла бити много опширнија, и озбиљнија, ово су тек натукнице, али мислим да је, за почетак, и ово место, сада довољно.
 
Registra:
:lol: :lol: :lol: :lol: Pa šta ja onda brinem zbog puta u Osijek, kupiću CD, otvoriću prozore, pustiću Cecu da se čuje na kilometar i sve u redu.

Ovo stvarno nisam znala, smejem se ceo dan. Neverovatno. :lol: :lol:

ako imaš srpske tablice ceca ti neće pomoći ;-)

isto tako su u jednom od tih "ustaških" lokala u vukovaru prebili jednog mog poznanika koji je takodje dosao iz radoznalosti na kratko- samo zato što ga je neko prepoznao i rekao ostalima da je srbin... :evil:
 
ilkebgd:
ako imaš srpske tablice ceca ti neće pomoći ;-)

isto tako su u jednom od tih "ustaških" lokala u vukovaru prebili jednog mog poznanika koji je takodje dosao iz radoznalosti na kratko- samo zato što ga je neko prepoznao i rekao ostalima da je srbin... :evil:

Možda će prema damama biti džentlmeni, nadam se. A idem sa jednim Austrijancem, pa ću, ako bude gusto, poturiti njega, nek se objašnjava. Ja ću na engleskom, pa će valjda biti dobro.

I nemojte više da me plašite. :lol:
 
Registra:
Možda će prema damama biti džentlmeni, nadam se. A idem sa jednim Austrijancem, pa ću, ako bude gusto, poturiti njega, nek se objašnjava. Ja ću na engleskom, pa će valjda biti dobro.

I nemojte više da me plašite. :lol:

takvi nisu džentlemni ni prema damama ;-)

moju sestru umalo da prebiju jer joj se otelo jedno bre... srećom nije bila sam...

ili seti se recimo jelene dokić, napadnuta ej u zagrebu uz psovke i da joj se nije tu našao dečko, koji je hrvat, ko zna kako bi prošla...

a što se tiče austrijanca.... gde nadje baš švabova :oops: :roll:
 

Ja bih samo nešto u vezi pesme koju Ceca uvek zaboravi na koncertima neopravdano:

Sa momcima kada šetam
zbijam šalu zanovetam
A to njima nije pravo
pa mi kažu da sam djavo

Neka bude šta će biti
Ja se neću promeniti
Ko još može da se nadje
Sa mnom na kraj da izadje?

Ja sam cvetak, čudan cvetak
Ja sam cvetak, zanovetak
Neka znade momče svako
Ubrati me neće lako...

 
ilkebgd:
takvi nisu džentlemni ni prema damama ;-)

moju sestru umalo da prebiju jer joj se otelo jedno bre... srećom nije bila sam...

ili seti se recimo jelene dokić, napadnuta ej u zagrebu uz psovke i da joj se nije tu našao dečko, koji je hrvat, ko zna kako bi prošla...

a što se tiče austrijanca.... gde nadje baš švabova :oops: :roll:


E, sad i ti. Idem službeno sa čovekom. Kolega, šta ćeš, ne možeš da biraš kolege, a inače je zaista ok. :lol:
 
Norma Kampl:
Доиста, на први поглед је чудно.

Али, заправо, кад се боље размисли...

Све то, без обзира на јасне разлике, садржи и неке заједничке елементе:
шунд, кич, примитивизам.

Наравно, усташтво и усташоидноист, је и много горе, то, на жалост, добро знамо.

Али, пошто у себи садржи и ове наведене елементе...

И фашизам, уопште, садржи извесне елементе - КИЧА и ШУНДА. На више начина.

Анализа везе тих феномена би могла бити много опширнија, и озбиљнија, ово су тек натукнице, али мислим да је, за почетак, и ово место, сада довољно.

ili prosto ljudi vole takvu muziku... nijedan objekat ni profane ni profilisane umetnosti ne moze da bude kich po sebi. kich, to je izrazeni manirizam u neodgovarajucem kontekstu. barok ili rokoko, kao izrazena manirizacija tekovina renesanse nije kich, ali barokna statua amora u stukaturi na zabatu danasnje drvene seoske kuce u brdu ili u predsoblju jednoiposobnog stana recimo jeste, jer je to manirizacija u pogresnom kontekstu.
ceca nikako ne moze da bude kitch, kada se slusa u folkoteci, ili u gastarbajterskoj kuci u nJemackoj, ili na svadbi, itd. jer folk-disko manirizacija, kindjurasti flert sa etno motivima (raznih bliskih nam etnosa) je tako zapravo organicno upisan u koncept postmodernog primitivizma, ne losije nego sto je srpski rok 70-ih i 80-ih bio upisan u kontekst neo-primitivizma svog vremena. upravo suprotno, disko-folk je bio i jos uvek je izuzetno progresivan muzicki izraz svog vremena, sa visokom kulturnom vrednoscu i izgradjenim stavom prema ostalim savremenim muzickim pravcima, sa kojima se sve vise prozima i koje adaptira sopstvenim estetskim kodom.
ako ispravno i iskreno pogledamo na istoriju moderne srpske popularne muzike, klasicni primer ultra-kitcha bila bi vecina 'urbanih' rok bendova 'beograda' devedesetih - muzicka scena koja se potpuno moze identifikovati sa gorenavedenom kombinacijom baroknog amora i ovcarskog katuna u brdu, ili jednoiposobnog stana oronulog, bezidejnog i socijalno autisticnog narkosa.
 
The Dule:
Posto smo se uverili svojim ocima(i to na drzavnoj televiziji zemlje koja misli u EU) u brojnost ustasko-kretensko-debilskih pripadnikau zemlji nasih nam "dobrih" suseda mozemo takodje i sa zgrazavanjem da konstatujemo jednu cinjenicu: Svaki drugi Hrvat ili Hrvatica(ako ne i vise) slusaju srpske narodnjake, a pogotovu Cecu(da ironija bude veca),a bar pola od tih svih ih obozavaju i ne mogu da slusaju nista drugo sem njih. Znajuci to vrlo brzo shvatite da te iste velike "hrvatine" posle thupsonovog koncerta odu kuci, skinu ustasku kapu sa glave,odu u grad i razbijaju case uz srpske naronjake. Sta mislite o ovm fenomenu? :shock:
Pa da ista vrsta idiota slusa i Cecu i Tupsona neki medju njimw su ustase ,neki su cetnici ima verovatno medju njima i komunista ,liberala ili demokrata ali im je zajednicko da su primitivna stoka .
 
svetolik trpkovic:
Pa da ista vrsta idiota slusa i Cecu i Tupsona neki medju njimw su ustase ,neki su cetnici ima verovatno medju njima i komunista ,liberala ili demokrata ali im je zajednicko da su primitivna stoka .

samo izuzetno glup ili izuzetno zlonameran covek, sto ti jesi moze da izjednacava cecu i thompsona.

na cecinim koncertima se ne peva o klanju hrvata niti bilo koje nacije, ne peva se o tome da sava drina ili ne znam koja reka nosi leseve hrvata, bosnjaka, albanaca, ne peva se o bilo kakvim srpskim koncentracionim logorima i slicno.



mi srbi nismo pobili 1.5 milion hrvata u WW2, mi nismo imali logore za hrvate, mi nismo kopali oci hrvatima , mi nismo imali projekat trecinu pobij, trecinu pokrsti , trecinu proteraj.

zato tvoja antisrpska zlonamerna fora pokusaja izjednacavanja njih sa nama nece proci.
 
topmodelsica:
Lupetanja i glupetanja oko toga kakve veze muzika ima sa onim ko je nju napravio, tu muziku, to stvarno ne mogu nikako da komentarisem. Pesma se gleda sasvim odvojeno od onoga ko je nju napravio, pa ma koliko taj koji je pesmu napravio zeleo da je to drugacije. Slusas pesmu, ne slusas Srbina.
Ej, ALO radi se o ultra nacionalistima koji mrze sve sto je srpsko, a slusaju istovremeno i muziku zene ciji je muz svojevremeno njima nanosio teske gubitke u Hrvatskoj. Ako je to tebi normalno onda stvarno....................meni nije :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top