Kultni filmovi

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Mislim da je stvar za koju se najvise vezuje rec "kultno" film. Vase misljenje koji je nas a koji strani film kultni. Ili dajte da napravimo liste. Sta mislite o "Mi nismo andjeli", a od stranih znatno duza lista, recimo "Kum I i II", "Lovac na jelene", "Matrix I", "Dorucak kod Tiffanija"...
 
Pa poduza je lista i za domace...
"Varljivo leto 68", "Ko to tamo peva", "Maratonci...", .... "Lajanje na zvezde", "Mi nismo andjeli"...
To su filmovi koje mogu x puta da gledam i nikad mi ne dosade ...
Ali u skorije vreme nije izasao neki domaci film koji se moze staviti u isti rang sa prethodno nabrojanim.
Od stranih... prvi koji mi pada na pamet je "Bilo jednom u Americi".
A da, "Cudesna sudbina Amelije Pulen" je jedan od najboljih filmova koje sam gledala u "skorije" vreme i sa najboljom muzikom!!!
 
Domaci: Maratonci, Ko to tamo peva, Varljivo leto 68, Nacionalna klasa, Balkanski spijun, Sabirni centar, Mi nismo andjeli, Lajanje na zvezde, Tri karte za holivud, Davitelj protiv davitelja, Kamiondzije, Svi delovi Zikine dinastije, Tesna koza 1,2,3,4, Price iz majstorske radionice............................................................................................itd
 
8mm sa nicolas cage-om ima mnogo dobru atmosferu-pogledajte OBAVEZNO, dobar je i rekvijem za snove, SEVEN , pulp fiction naravno, zamena lica, 51st state ......... kol'ko 'oces da ti nabrojim.
i jos nesto nemogu da kazem da je kultni film bilo koji sto je zaradio mnogo para. npr oceans eleven je dobar ali ne moze za njega da se kaze da je kultni. po meni kultni film MORA da ima nesto originalno u sebi. :)
 
po meni je kultni film onaj koji je u neku ruku revolucionaran i inovativan, takav da predstavlja prekretnicu u kinematografiji...a mislim da je dosta vas samo navelo filmove koji se njima licno svidjaju...meni se recimo dosta "kultnih" filmova nije svidelo ali ipak i dalje pamtim odredjene kadrove i replike iz istih..
 
dreamcatcher:
po meni je kultni film onaj koji je u neku ruku revolucionaran i inovativan, takav da predstavlja prekretnicu u kinematografiji...a mislim da je dosta vas samo navelo filmove koji se njima licno svidjaju...meni se recimo dosta "kultnih" filmova nije svidelo ali ipak i dalje pamtim odredjene kadrove i replike iz istih..

u pravu si 100% . mnogo filmova koje sam gledao su odlicni ali ne mogu da kazem kultni jer je snimljeno milion filmova na istu semu. :arrow:
 

Back
Top