Balkanac i feministkinja

Knjizevnica

Početnik
Poruka
19
Caos svima,zanima me sta bi vi rekli na ovu temu,da li balkanac,ili decko patrijarhalno vaspitan moze da shvati devojku vaspitanu na sasvim drugi nacin?Da li ovo dvoje mogu da nadju kompromis i da se njihova veza zavrsi zajednickim zivotom,ili brakom?Da li moderna devojka moze da savlada patrijarhat i da pobedi ono ukorenjeno,ili ce zbog ljubavi dozvoliti da bude pobedjena,uhvatiti metlu i varjacu u ruke i dirigovati iz kuhinje?
 
Ako je neko patrijarhalno vaspitan to ne znači da je "Balkanac"...

Izraz "Balkanac" se odnosi na one koji galame/deru/vrište, smrde na luk/znoj/kobasice/nešto drugo, kisele kupus na terasi, nemaju manire, etc...

Ma šta me briga...
 
Nema sanse da to opstane. Naravno, obicno se zene "slome", pa kuvaju i peru i postaju dzangrizave. Al nisu ni muski tu srecni, i njima fali domacica i svemoguca zena da im ispuni decacke snove o zeni koja radja, kuva, cuti ili govori: ti si sjajan, bice ti bolje...
Najbolje je da se ti patrijarhalni momci drze devojaka svog kova, a slobodne devojke, treba da nadju iste takve muskarce. Al' ljubav zna biti slepa...Dok traje.
 
Ne znam zashto se misli da je patrijarhalno vaspitanje loshe...ni shta se pod tim misli...i zashto se to shta god bilo izjednachava sa pogrdinim izrazom"Balkanac".....
A i pojam "feministkinja" u danshnje vreme nekako izlizano zvuchi...misssim protiv chega sad zene ima da se kao bore pa da se organizuju u pokret..jedino ako nije onaj tup bl u stomaku jer u nekoj tamo Talibaniji zene nose povez preko lica...missim svako ima neki hobi...
Ja nit sma patrijarhalno vaspitan(shta god to znachilo) nit sam Balkanac nit znam feministkinje u danashjem svetu shta su...
 
SiIent Bob:
Ako je neko patrijarhalno vaspitan to ne znači da je "Balkanac"...

Izraz "Balkanac" se odnosi na one koji galame/deru/vrište, smrde na luk/znoj/kobasice/nešto drugo, kisele kupus na terasi, nemaju manire, etc...

Ma šta me briga...

Ako,dobro si joj rekao...
Razlike su bitne...
Ne moze sve tek tako da se blenduje...
Karakteri nalaze resenja...
 
Svi smo mi razliciti. Sta je to ukorenjeno? Da zena brine o deci, da je u kuci... meni je to bas super... Kao mala, ja sam uvek patila i ostala zeljna mame i tate, stalno su radili...
U svakom momentu bi se odrekla karijere u korist porodice, mada to nije uvek potrebno, jer zena moze imati i jedno i drugo.

Meni je to prelep zivot... imati dovoljno love da zena ne mora da ide na posao, vec je slobodna da uziva u kuci, s decom, knjigama, da provodi sasvim opustene dane, oslobodjena stresa koji nosi posao...
Zavisi ko iz kog ugla gleda... ja mogu da zivim i zivot zene od karijere, a mogu da zivim i zivot domacice i da budem podjednako zadovoljna i ispunjena...

Balkanac i feministkinja u smislu kako ti to pitas, naravno da ne mogu biti par, potrebne su promene da bi se oni uklopili, a kad se ostvare te promene onda to i nisu vise balkanac i feministkinja...
 
pa cekaj ako je ona spretna u kuhinji jel to znaci da je patrijarhalno vaspitana?ili ako ne voli/ne ume da kuva da je 'moderna zena' (ovo mi je malko prikladniji izraz).to nema nikakve veze...
a sta da radimo sa onim muskarcima koji su u sutini patrijarhalno vaspitani a const. pokusavaju samo sa 'modernim devojkama'?toga mi je vise preko glave.takav si kakav si...ne mozes promeniti svoju sutinu.i ne treba
 
slazem se. i neka mi neko definise "modernu devojku".
moderna devojka: ne zna da kuva (ili ne sme ni da pomisli da kaze da zna da kuva), place kada slomi nokat, ne ume da promeni sijalicu...ne zna gde je kontejner..ne cita knjige da ne pokvari frizuru ako se malo savije..ne brise prasinu jer misli da su tamo krokodili..misli da je afrika rodno selo njene prababe, u koje ona, NARAVNO, da nikad nije otisla (ima kopriva...kazu..)...
RETARD. jel se na takvu "modernu devojku" mislilo u temi?
 
Boze, pa ja sam skroz lud, ja nikad niti sam trazio feministkinju, niti sam trazio kuvaricu, ni karijeristikju, niti domacicu...
Nikad to nisam znao, uvek su to bile drugacije osobe, dobro mozda po necemu slicne, ali u svakom slucaju DRUGACIJE.
E sad cu ja da kazem nesto sto svi dobro znaju NE BIRAMO OSOBU U KOJU SE ZALJUBLJUJEMO. To se jednostavno desi. A meni niko nije duzan ni da pere ni da kuva. Ja sve umem sam da uradim. A ko ce sta raditi stvar je nekog dogovora. Uostalom, zena se uvek bolje snalazila u kuhinji nego u kupatilu menjajuci cevi ili ruseci pregradni zid izmedju trpezarije i kuhinje da bi se dobilo vise prostora :)
 
Knjizevnica:
Caos svima,zanima me sta bi vi rekli na ovu temu,da li balkanac,ili decko patrijarhalno vaspitan moze da shvati devojku vaspitanu na sasvim drugi nacin?Da li ovo dvoje mogu da nadju kompromis i da se njihova veza zavrsi zajednickim zivotom,ili brakom?Da li moderna devojka moze da savlada patrijarhat i da pobedi ono ukorenjeno,ili ce zbog ljubavi dozvoliti da bude pobedjena,uhvatiti metlu i varjacu u ruke i dirigovati iz kuhinje?

Moze ako se ona promeni. A ona takovog balkanca, kao i svaka takva zena ;) duboko u sebi i zeli... :)
 

Back
Top