Potrebna pomoc oko VB6!!!

  • Začetnik teme meanmachine
  • Datum pokretanja
M

meanmachine

Gost
Pocetnik sam u VB presao sam neke osnovne stvari,ali treba mi pomoc oko FSO ako to sto je meni potrebno uopste spada u tu oblast.Ovako,treba mi kod koji radi sledece:kada se moj program pokrene on pravi kopiju sebe recimo u c:\.Ako nemozete da mi pomognete bar me uputite na neki sajt sa tutorima za FSO(opsiran),a ako mozete zamolio bih vas za full objasnjenje,sazalite se malo pokazite pocetniku. :wink:
 
Primetio sam nesto. Na ovom forumu ima mnogo onih koji sve znaju o C++ i Delphi-u ali malo o Visual Basicu. Zasto? Ja sam pravio dosta fungcionalne programe u ovom alatu.

Evo odgovora na tvoje pitanje. U obrazac (Form) koji prvi startuje u tvom programu ubaci sledecu proceduru:

Private Sub Form_Load()
Dim sOriginal As String, sKopija As String

sOriginal = App.Path & "\" & App.EXEName & ".vbp"
sKopija = "C:\" & App.EXEName & ".vbp"

FileCopy sOriginal, sKopija
End Sub

Tada ce da ti kopira *.vbp fajl, odnosno tvoj projekat u VB-u. Posto verovatno hoces da to isto radi i kada kompajliras program onda pre kompajliranja umesto ".vbp" stavi ".exe", odnosno:

Private Sub Form_Load()
Dim sOriginal As String, sKopija As String

sOriginal = App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe"
sKopija = "C:\" & App.EXEName & ".exe"

FileCopy sOriginal, sKopija
End Sub

Trebalo bi da radi.
 
Mozda ima ljudi koji znaju nesto oko VB-a, ali ili ih je sramota da komentarisu da uopste rade u njemu(Jer ga svi hvale) ili su pitanja oko njega toliko smesna da nisu vredna odgovora. A sigurno ima ljudi koji rade u popljuvanom VB-u. :D
Pozdrav
 
Anonymous:
Mozda ima ljudi koji znaju nesto oko VB-a, ali ili ih je sramota da komentarisu da uopste rade u njemu(Jer ga svi hvale) ili su pitanja oko njega toliko smesna da nisu vredna odgovora. A sigurno ima ljudi koji rade u popljuvanom VB-u. :D
Pozdrav
Ja radim u VBu i radiću u VBu do groba (ili penzije, šta dođe pre...) i nije me sramota. Eto, priznajem... razapnite me... šta čekate... :)
 

Back
Top