SLUČAJ JAT

Ako stavimo cenu na jednu stranu, mislim da je jos jedna jako losa strana JATa ta sto u njihovim filijalama po svetu i kod nas rade jedni te isti ljudi po 30 i vise godina. Ja sam par puta imala jako neprijatna iskustva sa nekima od njih. Moras da ih molis za sve i svasta, a oni znaju da im se moze, jer JAT drzi monopol na trziste.
Jednom su mi rekli u jednoj filijali da nema mesta tog dana kada sam planirala da se vratim kuci. Tako sam se iznervirala jer sam znala da mesta ima, i samo sam otisla na aerodrom. Imala sam povratnu kartu ali otvoren povratak. Pustili su me u avion, a unutra je bilo jos desetak mesta. Moj otac je ranije par puta morao nekima da im gurne nesto ispod ruke jer navodno nije bilo mesta tada kada je hitno morao da putuje, sto se kasnije ispostavilo netacno.
Necu da generalizujem, ima naravno i OK ljudi u JATu.
 
nemas kome da se zalis.stara je prica da se njima `moze` takvo ponasanje!
drze monopol i zato je to tako.najnovije sto sam cula da odrzavaju prastaru flotu pomocu `stapa i kanapa`...svaka im cast na kurazi..ipak prevoze putnike a ne krompire.
 
Ma ja radio 8 godina u JAT-u. Često me je bilo sramota.
Ponašanje na šalteru....samo što te ne tuku ! Ima naravno izuzetaka, ali koliko poznajem bivše kolege, ti izuzetci su napustili firmu. Ostali su samo oni koji nemaju gde....

Zadnji put kada sam leteo Jat-om u Grčku, stjuardesa je videla da poznajem pilota, pa me je pitala da li je u Grčkoj sat manje ili sat više nego kod nas. ONA NIJE ZNALA !

Stjuardese su uglavnom tako debele, da ne mogu da prodju izmedju sedišta. Uvek je pojam stjuardese bio maltene da bude kao manekenka....
 
Pri tom kada ja kazem nesto na racun njihove linije bivam opomenut za fasizam! Pa zna se zasto moraju da budu u top formi, u slucaju bilo kakve nesrece ove nase bi ili dobile srcani udar ili ne bi mogle da izadju kroz izlaz za slucaj opasnosti.
 
prosle godine u ovo vreme moja sestra (koja zivi daaaaleko odavde),presedala je u Nemackoj pa dosla u BG i nekako joj se zagubio jedan kofer.Kada je dosla na aerodromski salter da prijavi,sluzbenica je na pultu `ladno drzala i pila pivo :shock: jos kad joj je rekla:`pozovite nas sutra da vidite ima li kakvih novosti o vasem koferu` seka mi se zblaznula jer misli da je to njihov posao da je obaveste...
e sad,da li je to uvek tako ili je samo ona imala `srecu` da natrci na takvu sluzbenicu i takav odgovor.
 

Back
Top