O Kosovu gospodo-patriote

adem_ks:
draga biljo, lepo i jasno pise. i ako sada kazem nesto napasces me kao u onoj temi o "azbuci" iako ni ono nisi shvatila
Cudno!
Mene ovde stalno ubedjuju da je ustvari moj problem sto nista ne shvatam :roll:
Budite onda malo jasniji, za promenu!
I, ja nikada ne napadam, ja samo dajem do znanja, ponekad, da nisam diplomirala na stpljenju, a izmedju ovo dvoje postoji velika razlika.
 
adem_ks:
a kazes da hrvatsku i sloveniju ne diramo a??? mislim za sada ... kasnije... i grci su mi nekako bez veze, a nama i vama bi dobro dosla lepa obala.... mada mi mozemo da se dogovorimo i kasnije za neke "komsije" :lol: :lol: :lol: :lol:
E lepo kazes vala. Mogli smo tako sve lepo da se dogovorimo. Da Srbima na Kosovu daju autonomiju, mi priznamo Kosovo, a zauzvrat Siptari da lobiraju za nas da preuzmemo CG, Makedoniju i RS. To bi stvarno bilo najprakticnije resenje.
 
adem_ks:
draga biljo, lepo i jasno pise. i ako sada kazem nesto napasces me kao u onoj temi o "azbuci" iako ni ono nisi shvatila
Dragi Ademe,
ja bih rekla da jesam dobro shvatila ono o azbuci!
Napisao si da Radikalima i ne trebaju sva slova azbuke, zar nisi?
Moderator je svesrdno podrzao tvoju tvrdnju (ili apel), stavise,on je skoro bio "precizan"- tu negde oko 26-27(idemo na 28)!
I, sta ja tu nisam dobro razumela?!
 
*BILJA*:
Cudno!
Mene ovde stalno ubedjuju da je ustvari moj problem sto nista ne shvatam :roll:
Budite onda malo jasniji, za promenu!
I, ja nikada ne napadam, ja samo dajem do znanja, ponekad, da nisam diplomirala na stpljenju, a izmedju ovo dvoje postoji velika razlika.

Ju...pa vidim ja da nas dve imamo toliko zajedničkog...dodjosmo do diplomskog i...'eb' ga...tu zastadosmo...koleginice draga... :wink: :lol: :lol:
 
*BILJA*:
Dragi Ademe,
ja bih rekla da jesam dobro shvatila ono o azbuci!
Napisao si da Radikalima i ne trebaju sva slova azbuke, zar nisi?
Moderator je svesrdno podrzao tvoju tvrdnju (ili apel), stavise,on je skoro bio "precizan"- tu negde oko 26-27(idemo na 28)!
I, sta ja tu nisam dobro razumela?!

adem_ks
Registrovan korisnik

Poruke: 2.517 Re: ПАТРИОТСКИ БУКВАР ...издајници марш

ma tema je odlicna, doduse ja bi vam azbuku skratio za slovo-dva ali....
ps. sta ce radikalima 30 slova
-------------
Ko se ono bese slozio sa Ademom?

draga biljo u toj temi ima par slova koja govore negativnoo mom narodu, i kada sam rekao da bih azbuku skratio, mislio sam na ta slova a onda bi "patriotski bukvar" bila super tema. mozda nisam bio direktan, ali ja volim tako da pisem, mislim ako se sve "vidi" nije interesantno. znaci nisam mislio da vredjam, izvini ako sam ti bio nejasan
 
The Dule:
E lepo kazes vala. Mogli smo tako sve lepo da se dogovorimo. Da Srbima na Kosovu daju autonomiju, mi priznamo Kosovo, a zauzvrat Siptari da lobiraju za nas da preuzmemo CG, Makedoniju i RS. To bi stvarno bilo najprakticnije resenje.

To vi mudzosi 'el ??? :lol: :lol: :lol:

Ma ne verujem da ste vi to sami mogli smisliti...mora da vam je nAki Srbin, poturica pomog'o, aaaa??? :lol: :lol: :lol:
 
Hrvatska igra na kartu albanaca katolika jer ima tamo dosta hrvata katolika a albanci muslimani su prijetnja svima a ne samo srbima.Islam je radikalna religija koja širi terorizam i separatizam u toj regiji zato trebate igrati na kršćansku kartu bez razlike pravoslavni ili katolici mi smo svi kršćani.
 
adem_ks:
draga biljo u toj temi ima par slova koja govore negativnoo mom narodu, i kada sam rekao da bih azbuku skratio, mislio sam na ta slova a onda bi "patriotski bukvar" bila super tema. mozda nisam bio direktan, ali ja volim tako da pisem, mislim ako se sve "vidi" nije interesantno. znaci nisam mislio da vredjam, izvini ako sam ti bio nejasan
U redu je, Ademe, idemo dalje.
Sta je govorio Vuk Draskovic, nekada- a sta li SADA misli?! Obratiti paznju na datum, posebno godinu.
I gorcinu...



KOSOVO

(odlomci)

Ceo svet se danas pita: šta će biti sa Kosovom?

Pitanje ne glasi: šta će biti sa Kosovom, nego šta će biti sa nama.

Ako može biti reke bez izvora, biljke bez korena ili kuće bez temelja, onda može biti i Srbije i Srba bez Kosova.

Tamo nam je rođeno i stvoreno sve što nas čini narodom i državom.

Gračanica, Devič, Ljeviška, Patrijaršija, Sveti Vrači ili Dečani nisu čerge koje se mogu razapeti negde drugde, niti igde drugde rastu Kosovski Božuri.

Od Paštrika i Koritnika, pa do Zvečana, i od Samodreže pa do Čakora, nema reke ni potočića, sela ili grada, poljane ili brega, klanca ili šume, a da ne nosi srpsko ime...

Kao što nema hrišćana bez Hrista, tako nema ni Srba bez Kosova. Ono naš Jerusalim, naša Gora Sionska, naš Zid plača i naša stalna Golgota, na kojoj bivamo razapinjani i na kojoj vaskrsavamo.

Kad Srbije nije bilo, Srbi su, nekoliko vekova, grejani sećanjem na Kosovo i opstali kao nacija samo zahvaljujući Kosovu koje su nosili u svojim srcima.

Kosovo je naše opšte ogledalo. Vazda nam je svuda bilo onako kako nam je bilo na Kosovu. Kad smo u Prizrenu zidali Arhangele, onda smo u svojoj carevini posrbljivali Justinijana, naše plemstvo je proučavalo Aristotelovu Etiku, a vitezovima uzor bio Aleksandar Veliki. Kad su doseljenici sa duhovno jalovih krša Albanije, u Gračanici nasrnuli na Simonidine oči, patrijarh Čarnojević je postao izbeglica. Kad su srpski vojnici 1912. zagrlili oslobođenu kosovsku zemlju i jeli je, kao sveto pričešće, postavljen je temelj najprostranijoj državi u istoriji srpskog imena...

Kosovo je danas najveći i sveopšti srpski čemer. Gorčina koju gutamo mora postati lek.

Da bismo se utvrdili na Kosovu, Kosovo mora da se utvrdi u nama.

Kosovo će nas dići, kad budemo razumeli da smo pali i zašto smo pali.

(Iz "Spske reci" oktobar 98.)
 
Ma da , svakako ! Samo niko ne kaže i ne spominje - narod ! Ta sran'a o kolevki i manastiri su važniji od naroda ? Važniji vam je Devič od Srpske dece sa Kosova ?
"tako nema ni Srba bez Kosova" - koja je to suicidna budalaština , nedostojna zdravog razuma !
I ako (eventualno) ipak ponovo izgubimo Kosovo , treba pošto "tako nema ni Srba bez Kosova" da se svi vaznesemo u nebo i nestanemo kao narod ?
To mogu da poruče samo najveći neprijatelji Srpskog naroda - radikali !!!
 
*BILJA*
U redu je, Ademe, idemo dalje.
Sta je govorio Vuk Draskovic, nekada- a sta li SADA misli?! Obratiti paznju na datum, posebno godinu.
I gorcinu...
verovala ili ne ja sam nekada citao vuka, pomeni je dobar pisac bio. e sada da li me pitas u umetnickom utisku ili??? ako je ovo prvo, to OK. ako je ono "ili" ...citaj sama sta je kasnije izjavljivao
 
adem_ks:
verovala ili ne ja sam nekada citao vuka, pomeni je dobar pisac bio. e sada da li me pitas u umetnickom utisku ili??? ako je ovo prvo, to OK. ako je ono "ili" ...citaj sama sta je kasnije izjavljivao
Vuk pisac- nezaboravan zbog mnogo cega.
Vuk-politicar, skoro gori od mene, ako je to uopste moguce.
Citala sam sta je kasnije izjavljivao, zato se i pitam.
Nije on odustao od svojih principa kad je Kosovo u pitanju, smao - nekako je mlak, neuverljiv, nesiguran.
Je li ga promenila vlast, ili situacija oko Kosova koja je sve samo ne normalna?
Bash zato ne sme da jenjava.
U svakom slucaju, bese on moja prva politicka ljubav koje cu se uvek secati sa setom...
 
Luciferko:
Predlazem sa se svi kolektivno ubijemo ako kosovo postane nezavisno. Naravno prednost dajem radikalima a posle cemo mi ostali.
Luciferu, vi ste vlast, vi cete biti krivi ako Kosovo izgubimo, red je da vi pocnete prvi, ako cemo po stareshinstvu.
Medjutim, ja se bojim da se ne pocnete samoubijati ako Kosovo ostane u Srbiji :roll:
 
*BILJA*:
Luciferu, vi ste vlast, vi cete biti krivi ako Kosovo izgubimo, red je da vi pocnete prvi, ako cemo po stareshinstvu.
Medjutim, ja se bojim da se ne pocnete samoubijati ako Kosovo ostane u Srbiji :roll:
Kako su to demokrate krive? Pa Sloba je izgubio Kosovo. Da li ti znas sta se radi u svetu (normalnim zemljama) kada narod na jednoj teritoriji trazi veca prava?! Daje im neki stepen autonomije, sto je i normalno da bi bili srecni, jer je covek najbitniji. A Sloba je Kosovu i Vojvodini uzeo autonomiju, a posle toga je radio svasta i ON je upravo izgubio Kosovo. Demokrate pokusavaju da isprave verovatno neispavljivo.
 
Ha-Nocri:
Kako su to demokrate krive? Pa Sloba je izgubio Kosovo. Da li ti znas sta se radi u svetu (normalnim zemljama) kada narod na jednoj teritoriji trazi veca prava?! Daje im neki stepen autonomije, sto je i normalno da bi bili srecni, jer je covek najbitniji. A Sloba je Kosovu i Vojvodini uzeo autonomiju, a posle toga je radio svasta i ON je upravo izgubio Kosovo. Demokrate pokusavaju da isprave verovatno neispavljivo.
Znaci, Sloba je izgubio Kosovo?!
Cemu onda tolika frka i kod nas i u belom svetu?!
Covek je dao Kosovo, zar ne, ovi sad nece da ga vrate, a mi tu palamudimo!
Neizdrziva lakoca neizostavnosti :roll:
 
Luciferko:
Predlazem sa se svi kolektivno ubijemo ako kosovo postane nezavisno. Naravno prednost dajem radikalima a posle cemo mi ostali.

Ја предлажем да ми колективно убијемо Луциферка, Адема, Длакаву Стрвину, Филателисту и Ерасерхеда.

Предности:

- мање мртвих
- мањи утрошак муниције

Погодности:

- Породични смештај
- Масовна гробница са погледом ка зеленим пашњацима
- Сахрана са или без почасних плотуна.

Плаћање:

- може у 12 месечних рата
- Плаћају се само дневнице стрељачког вода и утрошена муниција (метак за оверу је гратис)

Препоручите нас вашим пријатељима!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
biloje dosta tema o kosovu, zatim bilo je dosta i pitanja a sta sa albancima ako kosovo ostane u srbiji. ako izuzmeno one odgovore tipa ".... sve ih potrpati u hladnjace" ili '... pobiti stoku..." ili "sve teroriste kazniti a ostale ostaviti" zaista nisam naleteo ni na jedan odgovor o kojem bih ja licno razmislio kao o jednoj od mogucnosti.
 
Alekasandar3:
Ја предлажем да ми колективно убијемо Луциферка, Адема, Длакаву Стрвину, Филателисту и Ерасерхеда.

Предности:

- мање мртвих
- мањи утрошак муниције

Погодности:

- Породични смештај
- Масовна гробница са погледом ка зеленим пашњацима
- Сахрана са или без почасних плотуна.

Плаћање:

- може у 12 месечних рата
- Плаћају се само дневнице стрељачког вода и утрошена муниција (метак за оверу је гратис)

Препоручите нас вашим пријатељима!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
xa xa, hi hi,
:)
 

Back
Top