Русская музыка

Како не би знао, то је песма "Березы" са албума "Даваи за...". А иначе обожавам звук гитаре у њиховим песмама, у тој лаганој песми о којој говоримо је посебно одличан.
 
e jbg, nije ovo ta tema, a ja se taman ponadao:)

gotivim rusku narodnu muziku...recimo onu koju peva merima njegomir na koncertima
i ima jos jedna teta, ne znam ime

do jaja

omiljena( ujedno i pesma kad me budu sa'ranjivali) - rjabinuska:)
 
~Petar~:
e jbg, nije ovo ta tema, a ja se taman ponadao:)

gotivim rusku narodnu muziku...recimo onu koju peva merima njegomir na koncertima
i ima jos jedna teta, ne znam ime

do jaja

omiljena( ujedno i pesma kad me budu sa'ranjivali) - rjabinuska:)
Скоро да ми украде слово с тастатуре!
И ја сам помислила на руску народну.
Није ми најомиљенија, али спада у прилично ми готивне.

М. Његомир, претерано не готивим (субјективно), али јој признајем да је одлична певачица (објективно).

Што се тиче руске народне, ја најготивим Жану Бичевску. (Сем народних, пева и романсе, и баладе, "шлагере", и слично, дакле, шири репертоар).

А за ту "другу тету"...?

Да није, од доста старијих, (сад већ, на жалост и покојних) чувена Олга Јанчевецка?

Или, Наташа Поповић? Она је исто одлична.
 
Ajmo malo nesto novije,meni se recimo svidja Splin (grupa),ili Zelenoglazae Taxi od Global Deejays-a,onda DJ Slon feat. Loituma - Jak-cuk-cob (levas polka),ova pesma je bas vesela.Idemo dalje,Bratja Grimm - Dihanie,Liza - Net slov,D. Bilan - Ja vernu,Diskoteka avaria - Opa,Gorod 312 - Fonari,itd.Znam da izgleda malo smesno na latinici,ali trenutno nemam instaliranu srpsku ili rusku tastaturu tako da sam morao...Inace od narodnih je rjabinuska prva,podmoskovnie vecera,i kacusha treca,narodna muzika im je mnogo dobra...
 
Ponadao sam se da je rec o ruskoj narodnoj muzici koju veoma rado i cesto slusam.
Preporucio bih svima CD Najlepse ruske narodne pesme u izdanju PGP RTS-a na kojem pevaju Merima Njegomir, operski pevaci Yivan Saramandic i Radmila Karaklajic i drugi.
Ako neko od plesaca iz Spanca procita ovo, neka mi kaze kako se zove ruska narodna pesma koju je hor pevao na njihovom nastupu u Studentskom gradu a koju i Merima cesto peva na svojim koncertima
 
svetovid:
Ponadao sam se da je rec o ruskoj narodnoj muzici koju veoma rado i cesto slusam.
Preporucio bih svima CD Najlepse ruske narodne pesme u izdanju PGP RTS-a na kojem pevaju Merima Njegomir, operski pevaci Yivan Saramandic i Radmila Karaklajic i drugi.
Ako neko od plesaca iz Spanca procita ovo, neka mi kaze kako se zove ruska narodna pesma koju je hor pevao na njihovom nastupu u Studentskom gradu a koju i Merima cesto peva na svojim koncertima
Ја нисам из "Шпанца", али ако смем , да покушам да помогнем. :)

Да није "Ивушка"?
(Или, већ, "чувена" "Рјабинушка"?). (Колико ја знам, то су руске које Мерима најчешће пева).

А хор је својевремено певао и још једну сјајну песму, која се зове "Амура вални" (ја овако, "по Вуку", немам руска слова).
 
svetovid:
Ponadao sam se da je rec o ruskoj narodnoj muzici koju veoma rado i cesto slusam.
Preporucio bih svima CD Najlepse ruske narodne pesme u izdanju PGP RTS-a na kojem pevaju Merima Njegomir, operski pevaci Yivan Saramandic i Radmila Karaklajic i drugi.
Ako neko od plesaca iz Spanca procita ovo, neka mi kaze kako se zove ruska narodna pesma koju je hor pevao na njihovom nastupu u Studentskom gradu a koju i Merima cesto peva na svojim koncertima

Veruj mi da ni jedan nas pevac ili pevacica ne moze ni priblizno da otpeva kao sto moze rus,ja sam podmoskovnie vecera slusao od Zvonka Bogdana,i nije ni priblizno kao sto je verzija na izvornom ruskom.Zamisli da uzme njihov pevac da peva Evo banke cigane moj,kako bi to zvucalo...To hocu da ti kazem,ruske narodne pesme mogu samo rusi lepo da otpevaju...
 
manijebitno:
Veruj mi da ni jedan nas pevac ili pevacica ne moze ni priblizno da otpeva kao sto moze rus,ja sam podmoskovnie vecera slusao od Zvonka Bogdana,i nije ni priblizno kao sto je verzija na izvornom ruskom.Zamisli da uzme njihov pevac da peva Evo banke cigane moj,kako bi to zvucalo...To hocu da ti kazem,ruske narodne pesme mogu samo rusi lepo da otpevaju...
У праву си.

Али, то, наравно, важи, генерално и за све друге народе, и њихову музику.

А, истовремено, не видим зашто они не би певали и "туђе" песме. Ако ништа друго, то може бити занимљиво, макар и као својеврсни - "експеримент".

А, каткад је и ствар укуса. Или, аранжмана.

Мени се, рецимо, више допада како Предин пева "Каћушу", на словеначком, него како то изводе неки Руси.

Или, чак готивим италијанску верзију, са сасвим другачијим текстом, али, то је доиста за мене посебан доживљај.

(Можда и зато што говорим италијански, па ми је блиско, али, и иначе, звучи добро. Препоручујем, италијанска верзија је позната као "Fischia il vento" ).
 

Back
Top