Testovi u trudnoci - sarena laza
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Testovi u trudnoci - sarena laza

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Testovi u trudnoci - sarena laza

Danas se trudnicama mladjim od 35 godina vodjenje trudnoce oslanja na dabl, tripl i ostale testove koji su sarena laza.
    Psle odgovornog vodjenja trudnoce gde sam dala sve od sebe da sve bude OK i nista ne prepusti slucaju, rodila sam bebu sa Daunovim sindromom.
    Rezultat dabl testa 1:500, tripl testa 1:1700, NT 0,8. Imam 27 godina. Trudnoca vodjena u bolnici Narodni front u Beogradu!
    Na ultrazvuku sve OK. Cula sam za dosta slucajeva gde su testovi losi, a bude sve OK.
    Moj apel svim zenama: Radite AMNIOCENTEZU, jer je to metoda koja je dijagnosticka, i tu nema nagadjanja i verovatnoce. Rizik od spontanog pobacaja je smesan. Verujte mi da je spontani pobacaj u poredjenju sa rodjenjem deteta koje nije zdravo nesto sto se preboli vrlo brzo.

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Testovi u trudnoci - sarena laza

Vidim da svi pregladaju ono sto ste napisali ali da komentara nema. Nemam ni ja neki poseban komentar osim da sam prosto osecala potrebu da odgovorim i na neki nacin Vam kazem da mi je zao zbog toga sto Vam se desilo a najvise zbog Vase bebice koja je od rodjenja osudjena na zivot sa DS.Tu nikakve reci utehe ne pomazu. Bog vam da puno snage i hrabrosti. Pokazujte Vasoj bebi svakog dana koliko je volite jer ljubav, toplina i mamin zagrljaj su ono sto joj sad najvise treba.

sanja
    Guest

Svi rezultati su mi bili ok ali sam zbog godina (imala sam 35 punih) radila amniocentezu.
    I jedino u taj rezultat verujem.

Niste imali izbor i utoliko je teze nespremno prihvatiti realnost. Verujem da cete svojoj bebici podariti svu svoju ljubav i paznju.
    Poslednji put ažurirao/la sanja : 02.07.2007. u 12:02

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Bogme, moj ginekolog, koji je iz Visegradske, radi, uvek trudnicama, amniocentezu...rizik za pobacaj je zaista zanemarljiv.A sigurnost stopostotna!
    Mada, skupa je, pa se ni oni ne odlucuju tako lako za taj dijagnosticki postupak. Sem kod utvrdjenih rizicnih grupa.
    Ali, s obzirom cime su nas sve gadjali '99, ja bih je uvela kao obaveznu, jer su takvi slucajebi postali jako cesti!

Zainteresovan član snezac (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ja nisam radila nikakav test osim amnio....tako je savetovao ginekolog,i ako su mi rezultati u tom trenutku na UZ bili sasvim ok.
    Mislim da zene nisu dovoljno obavestene o amnio..kao veoma maloj mogucnosti spontanog nakon postupka...Fama je bezveze napravljena,oko toga da li boli,da li treba...Pa naravno da treba.
    Zelim ti sve najbolje puno zdravlja bebcu i tvojoj porodici.Nadam se da ce se nesto promeniti u odnosu drzave i dece rodjene sa DS ,da ce imati vecu podrsku i lakse detinjstvo.
    Puno poljubaca bebcu

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sevilja
    Bogme, moj ginekolog, koji je iz Visegradske, radi, uvek trudnicama, amniocentezu...rizik za pobacaj je zaista zanemarljiv.A sigurnost stopostotna!
    Mada, skupa je, pa se ni oni ne odlucuju tako lako za taj dijagnosticki postupak. Sem kod utvrdjenih rizicnih grupa.
    Ali, s obzirom cime su nas sve gadjali '99, ja bih je uvela kao obaveznu, jer su takvi slucajebi postali jako cesti!
    Slazem se u potpunosti s tobom! Zato sam i pokrenula ovu temu, kao apel svim buducim majkama koje se cak razmisljaju da li ili ne na amniocentezu i kada im lekari to preporuce. I tu ne treba da bilo koga pokoleba necije misljenje da je na UZ sve OK. Genetske nepravilnosti se NE VIDE na UZ!!! Ne znam ni kako lekari smeju na sebe da uzmu nekada i previse veliki rizik. Mada ja sam shvatila da smo za njih mi samo brojevi. Meni su rekli: "Zao nam je, Vi ste upali u kombinaciju velikih brojeva!"

Aktivan član SuzanKalvin (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Oni Frontu su malo cudni po pitanju emocionalne etike.
    Meni su rekli da cu pobaciti i da sam jos mlada, a kada mi se sin rodio i zakmecao onda su rekli: Pa sta 'ocete , ziva vam je beba. Posle su mi teperaturnu listu i karton skroz zamazali korektorom, sve se belilo.

Zainteresovan član njicata (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ovo sad malo pricam napamet, ali cini mi se da sam negde procitala da se na 4D ultrazvuku mogu videti nepravilnosti.
    To sa testovima zaista jeste strasno, vise unose zabunu nego sto pomazu, ali svuda se naglasava da se radi o statistickoj, a ne dijagnostickoj metodi.
    Na nekom engleskom sajtu procitah da se dabl i tripl testovi preporucuju samo ukoliko trudnica ima preko 35 godina, ima za sobom dosta spontanih pobacaja, ili ako ima nekih anomalija u porodici majke ili oca.
    Ne znam ni kako da zavrsim ovu poruku.
    Zelim puno srece tebi i bebi.

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

O bože...............
    Kakav maler treba da budeš da bi bila jedna od 1700

Yebiga... verujem da si ogorčena i tužna al nije u redu stav zbog ostalih trudnica... Izvini, ali stvarno nije u redu... čovek u nešto mora da veruje

Ne smem ni da zamislim kako bih se osećala da sam ovu temu videla pre dva meseca... pogotovo zato što sam imala tešku trudnoću i što mi je svašta prolazilo kroz glavu, pa sam ipak čvrsto rešila da verujem u Boga s nekom svojom, ličnom, ušuškanom teorijom da svako dobije onakvu bebu kakvu je u stanju da voli, pazi i da čuva, da neko tamo gore zna kakve su naše mogućnosti i kolika su naša srca... Pa da ću, shodno tome, moju bebu voleti beskrajno i jako ma kakva i šta ona bila....
    Poslednji put ažurirao/la majcheki : 03.07.2007. u 11:21
    Što čitaš kad ti škodi?

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio majcheki
    O bože...............
    Kakav maler treba da budeš da bi bila jedna od 1700

Yebiga... verujem da si ogorčena i tužna al nije u redu stav zbog ostalih trudnica... Izvini, ali stvarno nije u redu... čovek u nešto mora da veruje

Ne smem ni da zamislim kako bih se osećala da sam ovu temu videla pre dva meseca... pogotovo zato što sam imala tešku trudnoću i što mi je svašta prolazilo kroz glavu, pa sam ipak čvrsto rešila da verujem u Boga s nekom svojom, ličnom, ušuškanom teorijom da svako dobije onakvu bebu kakvu je u stanju da voli, pazi i da čuva, da neko tamo gore zna kakve su naše mogućnosti i kolika su naša srca... Pa da ću, shodno tome, moju bebu voleti beskrajno i jako ma kakva i šta ona bila....
    Ovu temu sam i otvorila da bi sve buduce trudnice radile AMNIOCENTEZU a ne da bi se molile i nadale da ce sve biti u redu. Moj bol je dovoljno veliki, a namera bila dobronamerna. Izvini ako sam te uznemirila!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Nisam radila te testove... istestisirali su me za sve moguce gadosti, hepatis c, hiv, rubela... bla, bla
    ali te testove nisam uopste radila, niti sam mislila o njima

pitali su me jel bilo slucajeva u porodici i otkacili mi to
    ma ni neke bakterije mi nisu trazili, tek posle porodjaja su mi uzeli bris sa grlica materice... i to je sve bilo ok.. na srecu

pa boze moj, naravno da ne bih abortirala... od toliko strasnih stvari koje mogu da te zadese down je najmanji problem

nego, da mi kazu na primer da mi dete nema mozak i da ce umreti odmah posle porodjaja... i da mi se kunu i potpisuju... ni tada im ne bih verovala

doktori su takvi prasci, sve se to zasniva na statistici
    a posto dobro znam sta je statistika... ma nista me ne zanimaju

moje dete je moje blago, pa makar imalo i neki problemcic
    ajde cao
    I kick butt for fun!

sanja
    Guest

Daunov sindriom nije problemcic. I svako dete je necije blago.

Ako je mogao da se vidi na vreme, a cinjenica je da je samo jedna metoda AC pouzdana, roditelji su mogli da imaju izbor. Ovo je siromasna zemlja i na zalost radi se jako mali broj amniocenteza, posebno na uput tj. o trosku drzave.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio sanja
    Daunov sindriom nije problemcic. I svako dete je necije blago.
    Postoje i gore stvari od Daunovog sindroma.
    a vidis da nije svako dete necije blago... postavljacica teme kuka zasto nije abortirala
    meni je to jasno

i ti kazes da si radila testove... verovatno bi abortirala... ili se varam...
    I kick butt for fun!

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Mislim da postavljacica teme kuka na sistem u kojem je nisu uputili tamo gde treba da bi bila 100% sigurna da beba nema Daunov sindrom. Naravno, nema tog testa koji moze garantovati da ce sve biti u redu sa detetom, kad se rodi, ili neko vreme posle toga, ali je mnogo lakse analizirati plodovu vodu, nego jurcati 3D, 4D, i razne druge metode, koje kostaju bogaoca, a ne daju nikakav odgovor na tako bitno pitanje, kao sto je Daunov sindrom. Ako neko ne zeli da se podvrgne testiranju, onda nema prava da posle okrivljuje lekare. . Mozda bi kao sto je slucaj kod mnogih lekara, ta amniocenteza, trebala da postane rutinska analiza. Tj. deo obaveznog pregleda.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio love4ever
    Mislim da postavljacica teme kuka na sistem u kojem je nisu uputili tamo gde treba da bi bila 100% sigurna da beba nema Daunov sindrom. Naravno, nema tog testa koji moze garantovati da ce sve biti u redu sa detetom, kad se rodi, ili neko vreme posle toga, ali je mnogo lakse analizirati plodovu vodu, nego jurcati 3D, 4D, i razne druge metode, koje kostaju bogaoca, a ne daju nikakav odgovor na tako bitno pitanje, kao sto je Daunov sindrom. Ako neko ne zeli da se podvrgne testiranju, onda nema prava da posle okrivljuje lekare. . Mozda bi kao sto je slucaj kod mnogih lekara, ta amniocenteza, trebala da postane rutinska analiza. Tj. deo obaveznog pregleda.
    zato da postane deo obaveznog pregleda kada lekari ne mogu da ucine nista da izlece Daunov sindrom
    ako neko zeli u tom slucaju da abortira neka sam trazi taj test, zasto bih ja koja ne zelim da abortiram morala da radim test...
    I kick butt for fun!

sanja
    Guest

Citat Original postavio ra-ta-tat
    Postoje i gore stvari od Daunovog sindroma.
    a vidis da nije svako dete necije blago... postavljacica teme kuka zasto nije abortirala
    meni je to jasno

i ti kazes da si radila testove... verovatno bi abortirala... ili se varam...
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=152217
    Nemoj da pretpostavljas, informisi se. Vec napisano.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

to je tvoja stvar, ti mozes da uradis... racuna se jos uvek kao tvoje telo

za mene je abortus ubistvo i smatram da sve sto zeli da zivi treba da zivi

ja ne znam zasto, ali znam da treba

u svakom slucaju, ne mislim da je tvoj stav po ovom pitanju obelezen brigom za dete, nego iskljucivo brigom za sopstvenu udobnost

ne zelim da se svadjam i raspravljam na ovu temu
    svako nosi svoju dusu kako misli da je pravilno
    I kick butt for fun!

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

jeee pa ako ti se ne svidja dete bacish ga u kuline i gotova stvar...

dakle lakshe je da pobacis nego da bacas dete u kuline?

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

zezam se donekle nemam decu nemam pravo da pricam ali kao... je l tako?

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

e daj nisi jedina s tim jedino shto nece biti prvak vimbldona ali bozhe moj...

e da i ja bi se lozila na neku ambicioznu decu...

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ra-ta-tat
    zato da postane deo obaveznog pregleda kada lekari ne mogu da ucine nista da izlece Daunov sindrom
    ako neko zeli u tom slucaju da abortira neka sam trazi taj test, zasto bih ja koja ne zelim da abortiram morala da radim test...
    Test bi trebalo da bude ponudjen. Da li to neko hoce ili ne, OKj eda odluci. Ja samo kazem da je bacanje novca i vremena raditi testove koji ne govore nista pouzdano, a koji se rade iskljucivo da bi se otkrilo da li beba ima Daunov sindrom ili ne. Ne rade se ti testovi da bi se zadovoljila necija znatizelja, vec da bi se sprecilo radjanje dece koja su od samog pocetka osudjena na patnju. Sebicno je zeleti dete po svaku cenu, bez obzira na to kakav ce mu sutra biti zivot. Reci majke iz mog komsiluka koja ima devojcicu sa Daunovim sindromom:
    "Moja Maja ima igracke, ali nema s kim da se igra. Da li bi pustili svoje dete da se malo poigra sa njom?" Nezahvalno je moliti dete u osmom razredu osnovne skole da se igra sa Vasim detetom lutkicama! Ne bih da pricam i o dodatnim zdravstvenim problemima koji prate takvo dete, a roditelji se posle svakog izlecenja vracaju ponovo na nesto sto je neizlecivo!
    Ljudi pisu i govore ne razmisljajuci mnogo. Te price o zivotu, ubijanju beba,... mogu samo da povezema sa cinjenicom da se kod nas mnogo gledaju spanske serije. Zivot je mnogo suroviji!

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hello_world
    e daj nisi jedina s tim jedino shto nece biti prvak vimbldona ali bozhe moj...

e da i ja bi se lozila na neku ambicioznu decu...
    Mislim da imas jako los smisao za humor!

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

U potpunosti se slazem sa tvojim stavom. Ljudi cesto pisu ne razmisljajuci mnogo. Zelela bih da upoznam zenu koja je svesno, znajuci da nosi dete sa Daunovim sindromom, ili nekom anomalijom rodila? Mislim da ljudi pricaju jedno, a kada se radi onjima malo dublje razmisle, naravno ko je za to sposoban.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio stmirjana
    U potpunosti se slazem sa tvojim stavom. Ljudi cesto pisu ne razmisljajuci mnogo. Zelela bih da upoznam zenu koja je svesno, znajuci da nosi dete sa Daunovim sindromom, ili nekom anomalijom rodila? Mislim da ljudi pricaju jedno, a kada se radi onjima malo dublje razmisle, naravno ko je za to sposoban.
    Oh, boze... pa lepo je sto ti znas bolje sta ja znam i hocu...

rekoh, znam za mnogo vece probleme nego sto je Daunovom sindrom
    i isto tako sam lepo i jasno napisala da nisam radila te testove jer mi nije padalo na pamet da abortiram... ako ti mislis da sam ja neuka seljanka... varas se, silno se varas

ne radi se o tome da ja zelim da nekog mucim ili sam nesto nesebicna
    nego ne mislim da ja imam prava na to

to je citava razlika... ja postujem zivot i ako mi sudbina dodeli neki problem ja se nosim sa njim

razlicit pristup zivotu i tacka
    I kick butt for fun!

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

...apsolutno se slažem ra-ta-tat :wink:
    ...a i opet... znaš... dete se rodilo... pa hebemu mater.....
    Što čitaš kad ti škodi?

Slične teme

1. Sarena strana *:o)
    Autor nsbee u forumu Srbija
    Odgovora: 3304
    Poslednja poruka: 17.03.2014., 10:57
  2. Crna suknja ili pantalone i gore sarena majcica?
    Autor topmodelsica u forumu Žene
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 06.07.2007., 14:25
  3. Sarena zabava - Fango Faid
    Autor Ivka1 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.03.2007., 15:24
  4. Laza Lazarević
    Autor Stoorbak u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.11.2004., 11:05

Pravila za slanje poruka