filosofija boga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

netju

Početnik
Poruka
11
Kelis:
Takodje naglashavam da je ovo forum filozofija i da ,iako je chinjenica da su filozofija i religija tokom svoje istorije bile isprepletene - i sada su, ovde ne mozete otvarati teme koje su religijske.
Zashto?
Iz vrlo prostog razloga - iskustvo sa forumom religija je pokazalo da kada su ovakva uverenja u pitanju... tolerancija ne postoji.
Shto na kraju uvek dovede do svadja, prepirki i vredjanja koja se i van konteksta religijskih tema - nece tolerisati.
ovo nije religijska tema. ovo je otkrivanje istina o bogu! ova tema je čista filosofija.

za ostale:
najljubaznije vas molim da svoje lične tripove širite na nekom drugom mjestu! ođe sam odlučio da završim pričo o bogu lišenu smisla!

zašto? zato što priča o bogu može imati smisao! a smislena priča o bogu je filosofija a ne religija! ako vi vjerujete u nekog šta-već-boga, vanzemaljske leteće slonove, ogorčene besmrtne starice koje se kriju ispod kreveta i tome slično shvatite - to nije filosofija. filosofija je jedino odgovor na pitanje da li je sve to moguće! moguće je. sve je to moguće. a to moguće znači i da to može bit' tako a može bit' i da nije tako!

nemojte mi samo od toga praviti duboku filosofiju! jer tu nema ni 'd' od duboka filosofija!

ne želim priču smisla lišenu! ako budete pričali smisleno neće dolaziti do:
Kelis:
svadja, prepirki i vredjanja koja se i van konteksta religijskih tema - nece tolerisati.
i nadam se da tema neće biti zaključana.

ja bih sve ljude podjelio na dvije vrste:
1. oni koji ne znaju šta pričaju i
2. oni koji znaju šta pričaju.

na ovoj temi je pozvana da piše samo druga vrsta!

'ajde pišite nešto!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top