SAH

Za loznicu hm znam iz loznice Djurdjicu i mislim da je Bantic iz loznice ali oni su mladji 88-89 valjda nisam sigurna!
Sto se tice lige pravila su ugalavnom ista naravno zavisi od lige,ima gde se dodaje vreme za svaki potez to su vise lige.Sah se mozda promenio sto se tice previla sudjenja ovako je sve isto bar ja mislim!
I ja igram na istom sajtu mada i na yahoo ali slabije!
Beatrice pisi nam za koji klub koje turnire?
 
Ne znam te ljude, ipak su dosta mladji od mene :D
Koji ti je nick na flyordie?

Nego, imamo problem nalazenja kluba, a ima nas jos malo pa dovoljno...osnovacemo sopstveni i krenuti od najnize lige! To ne bi trebalo da bude skupo. A zabava zagarantovana :D
 
nije yahoo sport,vec yahoo game,nije bas tako komplikovano,klikni na ono new chess.odmah ti izadje ikonica sa slikicama,tj,prvo biras koju ces ligu,social,beginer,intermediate itd,onda ti izadje broj ljudi u sobama,tacno imas napisano koliko vremena koji od igraca daje za raspolaganje,a mozes i da napravis svoj sto,nebitno,sve u svemu igras protiv zivih ljudi
ja na flyordye nisam uspeo da se snadjem,iako sam se registrovao,online chess nisam uspeo da shvatim,otprilike daje dan po potezu,ima li tu varijanta kao na yahoo,da igras sa zivim ljudima i to odmh,bez da treba da znas njihov nik i da ih zoves
 
hm, ti imas iste probleme na flyordie kao ja na yahoo :D
Vrlo je lako na FOD: kliknes negde na chess, onda imas da biras sobe za 20 minuta tempo i za 5 minuta (tu nema soba na glavnoj strani, ali ima kad udjes). Kad udjes u sobu, samo dvoklikni na nekoga sa desne strane (to su slobodni, i zivi) da ga izazoves, njemu iskoci na ekranu i ako prihvati, igrate. Pored im pise rating. Gore je spisak partija u toku, mozes da se uklucis dvoklikom da posmatras neciju partiju.
 
svakog ponedeljka i cetvrtka se odrzavaju 5-minutni turniri u zgradi starog difa u organizavciji bgd vodovoda od 18h. svi imaju pravo ucestvovanja.
prijava je 100 din.
pobednik nosi lovu,e sad u letnjem u letnjem periodu od 1.6 do 1.9 igra se samo ponedeljkom od 18h

eto to sam saznao sto se tice otvorenih turnira
jel zna neko nesto o ada open?
 
Pa deluje ok to na starom dif-u? Jeftino, a pruza ugodjaj turnira :D Mozda i svratim tamo nekad (ako uspem da predjem gazelu na vreme, jer radim do 5 na nbgd :( )
 
Ja sam mislio da si ti iz Loznice.Pa super ako si iz Bgd,pominjao si nesto o osnivanju kluba,jel ma tu neke sanse,nebi bilo lose,a skupilo bi se ljudi,eto,ja cu ici sledeceg ponedeljka na dif sigurno,ovog nisam mogao,ipak su i vrucine ogromne bile juce.
pa cu vam preneti utiske ako ne bude tamo mozda i neko od vas.
nisam osetio onaj osecam o kome je pisala Beatrice od kad sam bio klinac,zato jedva cekam da vidim koliko znam na prvom mestu....nisam bas siguran u sebe toliko,sta znam,videcemo:)
mozda i briljiram:)
 
pa jesam poreklom odande, ali sam vec dugo u bg. Voleo bih da svratim na dif, samo sam prilicno slab sa sahom trenutno, obrukacu se :D Salim se, bitno je da se igra.
Ja bi voleo da osnujemo klub, to je mozda nesto tipa 50E registracija kluba godisnje, samo liga se placa, a posto cemo biti u najnizoj, to ce biti tu negde u kraju pa necemo imati troskove :D Nazvacemo se 'Krstasi' :D
 
:) krusejderi,sto da ne,ili templari :) pogotovo ako je vecina sa crvenog krsta:)
pa to bi moglo da se uradi,eto ima i dosta devojaka,cak verovatno i boljih igraca od nas
ako me primate,ja bih mogao da nabavim sponzore,prostor i sve ostalo.da startujemo,pa sta bude.eto,ako ste za?da se zezamo za male pare sto bi se reklo:)
 
Bez sale,samo ja dosad nisam imao ljude,tj igrace,zato sam i poceo ovako da komuniciram sa svetom:) ja sam jedini od drustva koji igra sah,ostali kad im se spomene sah odmah imaju za asocijaciju vojsku:) i onih zadnjih nekoliko mucnih dana kad se ceka pustanje kuci :)
salu na stranu,ajd da uradimo nesto korisno
samo mi pojasni to oko liga
videh nesto od nekih drzavnih firmi,tipa minel,vidikovac,cukarica i tako ti klubovi...mi smo u rangu sa njima,jeli
 
Pa ajmo svi zajedno, nema podele na zenske i muske. Osim toga, ti si nam vazan igrac, ne smemo da te ispustimo.
Koliko igraca je potrebno minimalno za ligu? Poslao sam mail sahovskom savezu sa pitanjima oko registracije, nadam se da ce mi odgovoriti uskoro.
 
Evo sta kazu iz saveza:
Registracija se obavlja u Ministarstvu za sport koje se nalazi u zgradi Starog Difa gde se nalazi i naš Savez. postoji mogućnost da se takmičite u beogradskoj ligi ako predate papire za registraciju do kraja avgusta, potreban broj igrača je 20, registracija u Savezu je 5. 000 din. plus 50 din. po knjižici za registraciju i kada igrate ligu imate obavezu da platite sudiju ( 1.000,00 din) kad ste domaćini.
prostorije morate da obezbedite kjer se liga igra po principu domaćin - gost.

Dakle, 5000 je registracija kluba, i treba nam jos 20*50 dinara za knjizice. Takoreci dzaba! Najveci problem je sto mora da ima 20 igraca, ne razumem zasto toliko mnogo? Pa mi kad smo isli na ligu nekada islo nas 8 i dve rezerve.
Ali eto ima jedno 4-5 nas odavde koji bi igrali? Mislim da bi mogli naci ovde na forumu jos par ljudi. Ja bih mogao pozvati jos jedno dva tri prijatelja. Ostalih 10-tak mozemo fiktivno prijaviti(naci cemo navijace na forumu :D , a mogao bi i sajt da nam nabavi satove i figure, a mi cemo na ligi nositi njihove majice, kape...), ne treba nam 20 igraca.
Pa eto ako ste zainteresovani...
 
Garwore brate svaka cast,ja sam gledao drugo nesto po netu,nasao san neki sajt gde smo po njemu morali da imamo osnivacki bord,predsednika,sekretara,neku hrpu papira,pecate,dve vrste,neznam ni ja koja sve cuda,maltene sam se prepao,zapisnici sa sednice kluba,rekoh sebi,ovo je nemoguce,ali ovo sto nam ti kazes je vec druga stvar,i mnogo prijatnija za usi,moram priznati:)
cujte,za table,figure i satove cu da se postaram ja,preko firme sahovski globus iz subotice,vidi na guglu,imaju veliki izbor svega za ne neku veliku lovu,neznamna koji si sajt mislio,na krstaricu,da ali treba tu stupiti sa njima u kontakt,ja iskreno neznam kako,prostor...hmmm...kakav treba da bude,mozemo kupiti i tablu onu magnetnu za pokazivanje,ona je oko 1500 pa se skupljati tu vikendom i vezabti probleme,jos da osmislimo kakav prostor i gde,jeli bitna neka narocita opstina,po sistemu nju zastupate u bgd ligi pa tu morate i da se fizicki nalazite sa klubom,

e sad,ja mogu da dovedem,tj nadam se da mogu,dva odlicna igraca,jedan od njih je inter ili fide majstor,to su mladi momci mojih godina,tako da 10 ljudi skupljamo ko od sale,mozemo da imamo i izmisljene clanove,njih nekoliko,jer 20 je bas bas nepotrebno,

devojke su vise nego dobrodosle,pogotovo sto ni ja sah ne delim na muski i zenski,to je po meni prevazidjena podela,a nesto mi govori da ce Beatrice i Dixi igrati prvu i drugu tablu:) jer maju verovatno vise kategorija iskustva u turnirskom sahu od nas,koliko sam shvatio jedna,ako ne i obe su igrale sah profesionalno,prema tome,preko ste potrebne :)

ok,ajd ostaje jos samo garwore da se cujemo ili sretnemo negde,bitna je dobra volja sve ostalo dolazi samo po sebi:)
kontaktiraj me na private ili na mejl,ili cu ja tebe svejedno je pa da vidimo sta se moze da uradi
 
:) :) to je ozbiljan rating turnir,dva i po sata po igracu
pocinje 7 ili 8 avgusta,videcu jos.pa ko voli nek izvoli,samo treba izdvojiti vreme za to:) nije to cuger:),to se igra ceo dan
 
bre igrao sam ja takve ...nekada davno. Do kada su prijave? Ucesce je 1800 din. 1500 je za zene decu i valjda veterane (penzionere?).
Taman sam dao otkaz na poslu, pa da necim ubijem vreme :D
 

Back
Top