Mihajlovic: glavnu rec u vladi DOS-a imali su kriminalci Legija i Cume!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
BEOGRAD - Klupko optužbi Dušana Mihajlovića da je vlada DOS bila duboko kriminalizovana i da su stvarnu moć u njoj imali kriminalci Milorad Ulemek Legija i Ljubiša Buha Čume i njihov zaštitnik Vladimir - Beba Popović, juče je počelo da se odmotava. Tako je potvrđena Mihajlovićeva tvrdnja da je u jesen 2002. Čume naoružan "kalašnjikovima" zauzeo TV Pink nezadovoljan vestima koje su o njemu emitovane!


Dušan Mihajlović

- Čume je upao u Pink naoružan. Dolazi Beba, koji zove Đinđića, a ovaj mu kaže: "Pobijte ih!" Beba je to završio na svoj način, pojela maca, nije podneta ni krivična prijava - otkrio je Mihajlović preksinoć na RTS, a vlasnik RTV Pink Željko Mitrović juče je potvrdio da je tog skandala zaista bilo!

Mitrović je u pisanoj izjavi dostavljenoj Kuriru objasnio da je pomenuti incident bio "iniciran informacijom o nekakvom švercu viskija sa kojim je dovedena u vezu i kompanija, navodno u vlasništvu Ljubiše Buhe Čumeta".


"Ispostavilo se da je informacija bila netačna i da je rezultirala greškom novinara, što je bio neposredan povod incidenta", napisao je Mitrović, ali je demantovao Mihajlovićeve navode da je Beba Popović pokušao da zataška Čumetov oružani prepad.

"Istina je da sam ja bio taj koji je zamolio nadležne organe, državu i policiju da se ne mešaju jer sam hteo da konflikt, koji je nastao zbog greške novinara Pinka, razrešim sam i mirnim putem. Što se tiče Vladimira Popovića Bebe, on je bio non-stop uključen u kompletan događaj i veoma zainteresovan da stvar reši policija.

Sećam se da me je u toku razgovora obaveštavao više puta sa koliko obruča i specijalaca je okružena zgrada Pinka. Zamolio sam ga da se policija ne meša, jer koliko se sećam, i Zoran Đinđić i još neki državni funkcioneri su bili van zemlje. Jednostavno nisam želeo nikakav incident u mojoj zgradi", zaključio je Mitrović.

U isto vreme, Vladimir - Beba Popović najavio je da će zbog Mihajlovićevog gostovanja u emisiji "Otvoreni studio" tužiti direktora RTS Aleksandra Tijanića, urednika Informativnog programa Nenada Stefanovića i voditeljku emisije Oliveru Jovićević.

- U četrdeset osam godina istorije televizije u Srbiji, čak ni u najgorim periodima režima Broza ili Miloševića, nije zabeleženo ono što su sinoć građanima priredila dva Miloševićeva ministra - jedan u svojstvu direktora RTS, a drugi u ulozi njegovog lažnog svedoka - ocenio je Popović.

Beba je dodao da je primarni cilj "ovakve klovnovske predstave nazvane 'Otvoreni studio'" i "beskrupulozne dvonedeljne kampanje koju preko jedne ucenjene ličnosti sprovodi direktor RTS sa grupom korumpiranih političara i novinara", jeste podrivanje optužnica Specijalnog tužilaštva, rušenje postojećih sudskih postupaka pred Specijalnim sudom i poništenje već donetih presuda pred sudovima.

Kao sporedne ciljeve kampanje Popović je naveo "odbranu Vojislava Koštunice zbog njegove evidentne umešanosti u političku pozadinu ubistva Zorana Đinđića" i uklanjanje iz medija svih imena koja se pominju u akciji "Mreža", "kako se ne bi otvaranjem te teme došlo do povezanosti današnje vlasti, a posebno do ličnih odnosa direktora Nacionalnog servisa sa svim akterima akcije 'Mreža'".
 
"Mihajlović molio puštanje Legije"
26. jun 2007. | 09:41 -> 22:12 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
Beograd -- Rade Terzić izjavio da je Dušan Mihajlović molio da se pusti Milorad Ulemek, nakon što je uhapšen u klubu Stupica.

Terzić je gostujući u Poligrafu porekao optužbe zamenika četvrtog okružnog tužioca Miroljuba Vitorovića i izneo niz kontraoptužbi. Da podsetimo, šefica četvrtog opštinskog tužilaštva Biljana Radovanović za B92 potvrdila je da su Mile Luković, Aleksandar i Miloš Simović i Vladimir Milosavljević iz pritvora pušteni na zahtev tadašnjeg okružnog tužioca Radeta Terzića.

Isto je sinoć izneo u emisiji Poligraf Miroljub Vitorović. On je između ostalog rekao da je Terzić nekoliko puta insistirao na tome da pripadnici Zemunskog klana budu 2001. pušteni iz pritvora.

Rade Terzić negira da je on insistrirao da se Dušan Spasojefić pusti iz pritvora u kome se našao 2001. godine, kao i da je on obustavio istragu protiv Milorada Ulemeka posle incidenta u klubu Stupica, a pri proslavi rođendana Svetlane Ražnjatović. Tu su, prema njegovim rečima, intervenisali neki drugi ljudi.

"Tada kada je trebalo da po tački dva zbog uticaja na svedoke da bude određen pritvor, tada je ministar Mihajlović i neki oficiri MUP-a koji više nisu u zemlji, a neki nisu među nama, zvali su me i molili da je to jedan sjajan čovek, a ministar Mihajlović sa objašnjenjima da se radi o velikom detetu koji eto ne zna šta radi, ali da će takve stvari biti i da će se to sanirati i da ako može ne ode u pritvor pukovnik MUP-a Srbije", rekao je Terzić u Poligrafu.

Terzić takođe tvrdi da je ministra Mihajlovića inače redovno informisao o slučaju Spasojević i drugim "zemuncima", kao i da je prema proceni tadašnjeg zamenika četvrtog opštinskog tužilaštva Miroljuba Vitorovića, Spasojević pušten usled nedostatka dokaza.

Vitorović je kao raniji gost Poligrafa rekao da on ne bi pustio Spasojevića iz pritvora da je znao da se protv njega vodi postupak za iznudu u okružnom tužilaštvu i da je taj predmet čamio u fioci. Terzić tvrdi da to nije tačno.

"Neki časni ljudi kako on to reče, koje ja smatram časnim ljudima, podsetili su me da je u samom zahtevu za sprovođenje istrage Miroljub Vitorović naveo da se protiv Spasojevića, navodeći njegove generalije, dakle govorim o zahtevu za sprovođenje istrage za otmicu, naveo da se protv njega sprovodi postupak pred okružnim sudom u Beogradu za kirivično delo iznude. Dakle, on govori notornu neistinu, uostalom postoje sudski spisi gde se sve to može videti", rekao je Terzić.

Inače, Terzić se ne seća zašto je napisao obavezno upustvo kojim se oslobađa Mile Luković. Dalje smatra da je priča koju je pokrenuo Dušan Mihajlović, o tome ko je i zašto koga od "zemunaca" i "surčinaca" pustio iz pritvora koristi da skrene pažnja sa duvanske afere i akcije "Mreža".
 
hehehe izgleda da je kompletna DOS vlast bila duboko kriminalizovana. Ono sto je meni najjace jeste sto su sada svi iz DOS rezima poceli da izvlace prljav ves u javnost :D

Nema nista lepse od toga saznacemo sve sta je ko u DOS kriminogenom rezimu radio :D

Sto se mene tice ja bih ih sve do jednoga pohapsio - Mihajlovica, Cedu Jovanovica, Terzica, Vitorovica, Bebu Popovica i onda nabio u zajednicku celiju sa Legijom :D

Usput bi instalirao kamere u celijama i u tus kabinama i pokrenuo novi serijal Velikog Brata iz Centralnog Zatvora :lol:

Ja mislim da bi to bila najgledanija emisija u istoriji Srbije.

Veliki brat u CZ-u a ucesnici Ceda, Beba, Legija, Cume, Dule Mihajlovic, Terzic, Vitorovic :lol:
 
Evo i zbog čega Mihajlović radi za Koštunicu:

Reagujući na izjavu bivšeg šefa Biroa za komunikacije Vlade Srbije Vladimira Bebe Popovića da je bivši ministar policije Dušan Mihajlović pokazivao Stanku Subotiću Canetu delove izveštaja o akciji “Mreža”, Jočić je rekao da je to samo “priča jedne strane”, i istakao da nije utvrđeno da je Mihajlović bilo šta kome davao.
 

Back
Top