Vecna ljubav

ender

Primećen član
Poruka
628
Sinoc sam vodio dva veoma zanimljiva i odvojena razgovora koja su me naterala na razmisljanje. I nekako mi se sve tokom noci izmesalo u glavi i hteo sam to da podelim sa vama i cujem vase misljenje. Pa da pocnem, kako bi dao ime ovoj temi.....Vecna ljubav definitivno, sta joj se desilo i kako se izgubila? Da bih vas uveo u pricu prvo moram da ispricam o cemu sam i sa kim razgovarao. Prvi razgovor bio je sa mojom dobrom drugaricom iz srednje skole posle nocasnjeg koncerta Vlade Georgijeva na trgu. Da ne duzim pricu posto imam jos dosta da napisem nas razgovor se na kraju sveo na pricu o ljubavi. Rekla mi je znas nisam imala decka vec 3 godine. Zasto? Dobro izgledam, sa svima mogu da se druzim, izlazim redovno, ali jednostavno nikad to nije bilo to. Nikad nisam nasla nekog ko bi bio vredan da se zaljubim u njega. Opekla sam se par puta i ne zelim vise nikad da patim, moja sledece ljubav mora biti ona prava, vecna. To je neka skracena verzija price, odnosno njen najvazniji deo. Drugi razgovor desio se kasnije te veceri na partiji karata i piva kod drugara. Kako to vec ide kada se pijanci dohvate neke teme rasprava moze da traje satima. Pricu smo poveli o tome gde ce ko na letovanje, i naravno nezaobilazna Crna Gora je tu iskocila. Jedni je pljuju, drugi je brane, jednima se ide, drugi bi otisli samo mrtvi. A zasto? Kaze drugar znas bre kad odem na odmor i kad vec platim hocu da se osecam kao gospodin, a u CG se ne osecam tako. Vredjaju nas, zezaju itd. A zasto? I onda je tu usledio poprilicno jak kontra argument. Pa zato sto smo mi Srbi stoka. Stoka! Rec je veoma tesko vezati, ali nazalost cim malo izadjete iz ove nase drzavice (naravno ako imate priliku) mozete cuti svakakve komentare o nama. I ovakvi smo i onakvi, tako nas svet vidi. Ne daj Boze da morate da nadjete posao u inostranstvu. I kad pogledate malo ponasanje i kod nas u Beogradu, pojedinih "oblika zivota", jasno je zasto i jesmo takvi kako se o nama prica. Nemastina, to nas je definitivno sve unistilo, ali bar malo osnovne casti smo mogli da sacuvamo. Neka osnovna kultura, ono sto smo poneli od kuce, samo osnovno vaspitanje. To bi bilo sasvim dovoljno. I da ne razglabam vise da se vratim na ono zbog cega sam i pisao ove redove. Znaci vecna ljubav, zasto je nema vise? Zasto je tako retka? Mnogi ce reci znas o tome mozes samo da procitas u knjigama, samo da cujes od nekoga ko zna nekog, itd. To nikad neces naci. Zasto? Ja imam svoj primer, moji baba i deda. Vole se vec punih 45 godina. Cesto mi je, kada sam bio mnogo mladji, deda pricao o tome. Rekao je vidis unuce prvog dana kada sam je ugledao znao sam da je ona ona prava. Nikad nisam osetio nista slicno. Od tog trenutka jedino pitanje koje sam postavio sebi je bilo koliko ce mi vremena biti potrebno da je osvojim? I evo sada posle 45 godina volim je isto koliko i prvi dan kada sam je ugledao. Nije bilo lako, bilo je potrebno mnogo borbe i odricanja, ali vredelo je, svaki sekund je bio vredan toga.
I ko sada moze meni da kaze da je vecna ljubav retka i da o njoj mozes da citas samo u knjigama? Siguran sam da svako od vas ima bar neku slicnu pricu. Zasto je onda danas tako tesko naci pravu ljubav? Zasto se ljudi plase da probaju? Zar je moguce da smo mi Srbi stvarno tolika stoka da smo i ljubav uspeli da upropstimo. Nekada je bilo dovoljno da drzis devojku za ruku, da joj kupis cvetic i da joj sapnes da je volis. Nekada je bilo vazno koliko si uporan, nekada si morao da osvajas i da budes osvajan. Nekada je iskrenost bila iznad svega. A sta je danas? Danas je bitno da imas svoj stan, da imas napucan auto, i da ne mozes da savijes novcanik od para. Necu sada da ulazim u pricu o sponzorusama i tome. Te devojke traze sigurnost a ne ljubav. I na kraju moram da postavim pitanje zbog koga sam ispisao ceo ovaj post. Jesmo li stvarno uspeli da ubijemo vecnu ljubav? Nemastinom, losom situacijom, ovakvim nacinom zivota. Gde smo pogresili? Zasto nismo skrenuli levo kod Alubukerkija?
 
Dopao mi se zadnji pasus texta.Dao si odgovor na svoja pitanja.Ljubav postji,uvijek je
prisutna,koliko god je mi ljudi ubijali.
Inace,jedno bih Te,uz duzno postovanje,ispravila.jednako su materijalizovana oba spola.
Nazalost.
Jeste sve 'prljavo',ali ako zagrebes ispod povrsine,vidjeces,ljubav jos zivi.
Pozdrav.
 
Sasvim je ok ovo sto si napisao, a to da smo ''mi Srbi unistili cak i ljubav'' tu vec gresis. Ne znam zasto si ovde uvrstio to da smo mi Srbi stoka i kakve veze imaju sponzoruse sa tim.
Pozzz
c010.gif
 
Ako mene pitas nakupilo se te "prljavstine". Ona se skorenila i skamenila. I ako se ovako nastavi secanje na ljubav, koja jos postoji ispod, postace samo davna uspomena. Ali ja se necu predavati, kopacu dok god bude bilo potrebno ;)
 
Sanjitza:
Sasvim je ok ovo sto si napisao, a to da smo ''mi Srbi unistili cak i ljubav'' tu vec gresis.
Cini mi se kao da su se ljudi mnogo izmenili. Da su sada vaznije neke druge stvari. Pre nije bilo tako. Ne znam kako ti stojis po tom pitanju. Verujes li ti u vecnu ljubav, odnosno verujes li u svoju vecnu ljubav?
 
topmodelsica:
Bolje je 100 puta ako devojke traze sigurnost nego ako traze postovanje, u to sam sasvim sigurna.
Ja se ne slazem sa tim. Nikad ne bih mogao da volim osobu koju ne postujem. Mada te razumem u potpunosti, i to je ono o cemu sam i pisao. Jednostavno zivimo u takvom vremenu kada je jedino sto nam je potrebno sigurnost. A to ne mogu svi da pruze. Ali ajde da te pitam nesto, reci mi kako si ti zamisljala ljubav? Cemu si se nadala, a sta si na kraju dobila?
 
ender:
To si uvek mogla da nadjes. Dodje trenutak u zivotu kad dijamanti izgube svoju svetlucavost, kad zlato prestane da sija. I sta onda?


Dijamanti i zlato nikad ne prestaju da sjaje. Problem je u tome shto se ljudi lako navikavaju na njihov sjaj. Shto naravno ne znachi da oni gube na svojoj vrednosti i kvalitetu....
I shta onda? Onda treba nauchiti da uzivash u sjaju koji imash. Ne trebash da gubish ili unishtavash ono shto imash da bi shvatio....
 
Ne moze da se ne postuje osoba koja se voli.Mislim,ta dva pojma ne mogu da se usmere na istu osobu,bar u mom slucaju.Znam da onog kog volim ,zelim mnogo da povredim,nazalost,to je nastrana nesigurnost u ljubav.Verujem u vecnu ljubav,ali samo onu koju osecam ja,a drugima ne verujem,sta god radili da me uvere.
 
ender:
Sinoc sam vodio dva veoma zanimljiva i odvojena razgovora koja su me naterala na razmisljanje. I nekako mi se sve tokom noci izmesalo u glavi i hteo sam to da podelim sa vama i cujem vase misljenje. Pa da pocnem, kako bi dao ime ovoj temi.....Vecna ljubav definitivno, sta joj se desilo i kako se izgubila? Da bih vas uveo u pricu prvo moram da ispricam o cemu sam i sa kim razgovarao. Prvi razgovor bio je sa mojom dobrom drugaricom iz srednje skole posle nocasnjeg koncerta Vlade Georgijeva na trgu. Da ne duzim pricu posto imam jos dosta da napisem nas razgovor se na kraju sveo na pricu o ljubavi. Rekla mi je znas nisam imala decka vec 3 godine. Zasto? Dobro izgledam, sa svima mogu da se druzim, izlazim redovno, ali jednostavno nikad to nije bilo to. Nikad nisam nasla nekog ko bi bio vredan da se zaljubim u njega. Opekla sam se par puta i ne zelim vise nikad da patim, moja sledece ljubav mora biti ona prava, vecna. To je neka skracena verzija price, odnosno njen najvazniji deo. Drugi razgovor desio se kasnije te veceri na partiji karata i piva kod drugara. Kako to vec ide kada se pijanci dohvate neke teme rasprava moze da traje satima. Pricu smo poveli o tome gde ce ko na letovanje, i naravno nezaobilazna Crna Gora je tu iskocila. Jedni je pljuju, drugi je brane, jednima se "ide, drugi bi otisli samo mrtvi. A zasto? Kaze drugar znas bre kad odem na odmor i kad vec platim hocu da se osecam kao gospodin, a u CG se ne osecam tako. Vredjaju nas, zezaju itd. A zasto? I onda je tu usledio poprilicno jak kontra argument. Pa zato sto smo mi Srbi stoka. Stoka! Rec je veoma tesko vezati, ali nazalost cim malo izadjete iz ove nase drzavice (naravno ako imate priliku) mozete cuti svakakve komentare o nama. I ovakvi smo i onakvi, tako nas svet vidi. Ne daj Boze da morate da nadjete posao u inostranstvu. I kad pogledate malo ponasanje i kod nas u Beogradu, pojedinih "oblika zivota", jasno je zasto i jesmo takvi kako se o nama prica. Nemastina, to nas je definitivno sve unistilo, ali bar malo osnovne casti smo mogli da sacuvamo. Neka osnovna kultura, ono sto smo poneli od kuce, samo osnovno vaspitanje. To bi bilo sasvim dovoljno. I da ne razglabam vise da se vratim na ono zbog cega sam i pisao ove redove. Znaci vecna ljubav, zasto je nema vise? Zasto je tako retka? Mnogi ce reci znas o tome mozes samo da procitas u knjigama, samo da cujes od nekoga ko zna nekog, itd. To nikad neces naci. Zasto? Ja imam svoj primer, moji baba i deda. Vole se vec punih 45 godina. Cesto mi je, kada sam bio mnogo mladji, deda pricao o tome. Rekao je vidis unuce prvog dana kada sam je ugledao znao sam da je ona ona prava. Nikad nisam osetio nista slicno. Od tog trenutka jedino pitanje koje sam postavio sebi je bilo koliko ce mi vremena biti potrebno da je osvojim? I evo sada posle 45 godina volim je isto koliko i prvi dan kada sam je ugledao. Nije bilo lako, bilo je potrebno mnogo borbe i odricanja, ali vredelo je, svaki sekund je bio vredan toga.
I ko sada moze meni da kaze da je vecna ljubav retka i da o njoj mozes da citas samo u knjigama? Siguran sam da svako od vas ima bar neku slicnu pricu. Zasto je onda danas tako tesko naci pravu ljubav? Zasto se ljudi plase da probaju? Zar je moguce da smo mi Srbi stvarno tolika stoka da smo i ljubav uspeli da upropstimo. Nekada je bilo dovoljno da drzis devojku za ruku, da joj kupis cvetic i da joj sapnes da je volis. Nekada je bilo vazno koliko si uporan, nekada si morao da osvajas i da budes osvajan. Nekada je iskrenost bila iznad svega. A sta je danas? Danas je bitno da imas svoj stan, da imas napucan auto, i da ne mozes da savijes novcanik od para. Necu sada da ulazim u pricu o sponzorusama i tome. Te devojke traze sigurnost a ne ljubav. I na kraju moram da postavim pitanje zbog koga sam ispisao ceo ovaj post. Jesmo li stvarno uspeli da ubijemo vecnu ljubav? Nemastinom, losom situacijom, ovakvim nacinom zivota. Gde smo pogresili? Zasto nismo skrenuli levo kod Alubukerkija?
Pa moram da kazem da je tvoje zapazanje istinito, ali isto tako i komercijalno...
Sa takvim situacijama se srecemo svaki da u svakom od nasih zivota. Ali, da, vredi o tome pricati...
Pre svega moram da kazem da je naisli vreme iskvarenosti i trke za ciljem skoro ISKLJUCIVO (da, malo kontradiktorno, zar ne :) ) materijalnim. Stavka koja se preplice sa tim jeste MORALNI KODEKS koji je covek stvorio, covek ga menja i opet stvara novi.
E, taj moralni kodeks je malo izopacen postao... Ti pomenu iskrenost... Ja cu se nadovezati sa postenjem... Nekada, u nekom vremenu, nama poznatom samo iz prica, to su bile vrline... Danas su mane, jer, podsecam, istina je ono sto odgovara vecini...
(Jel znate onu pricu o kralju koji je pio sa posebnog izvora... Jedno vece, dodje nekakav mag i zatruje vodu bunara iz kog su pili svi ostali stanovnici tog carstva... Nakon toga, svi "polude", a kralja, koji je jedini pio "zdravu" vodu, proglase "ludim" i pozele da ga smene.
Kralj videci u kakvoj se situaciji nasao, potegne za zagadjenom vodom pa i on postane kao njegov narod. Tad ga opet priznaju kraljem...
U sustini "ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se".)
Naravno, ovo sto sam napisao ne govorim da treba potisnuti nekadasnje vrline, vec, ovim samo govorim o vremenu kakvo je nastupilo posle isto takvog vremena.

Sledece: negde gore pomenu da smo STOKA. Ja bih rekao DA ali u ocima inostranstva.
Uzrok ovakvoj tezi o nama, Srbima, treba traziti u nasoj veoma burnoj istoriji, narocito poslednjih nekoliko decenija kada su mediji i propagandna sredstva, zahvaljujuci prebrzom razvoju tehnologije uznapredovali i postali dostupni sirokim narodnim masama. I, koristeci se istorijskim argumentima i dogadjajima koji su nas zadesili "NEKO" je ispleo tu mrezu odbojnosti I izgradio kolevku predrasuda kada su Srbi u pitanju.
Da li ti sebe smatras stokom ? … Ja sebe NE.
Nemanstina I zivot kakav smo imali je ucinio da postanemo jaci, snalazljiviji…sposobniji za zivot ili bolje reci prezivljavanje (da, to je prava rec)…

Jos jedna stvar…
Pomenuo si vecnu ljubav… Njeno postojanje niti tvrdem niti poricem jer mi se nije desila a I kada bi se desila mojoj malenkosti ja ne bih mogao znati da li vecna ili ne (vecna, mislim DOZIVOTNA… verovatno si I ti na isto mislio)sve do pred kraj zivota.
IZvesno je da je retka jer je mnogo manje onih koji je love, u odnosi na one koji teraju ljubav koju materijalizuju. Lep je poslednji deo tvog posta ali mi je nalik na bajku…
“I ziveli su srecno…” Malo je drugacije u stvarnosti, I najcesce o toj “vecnoj” ljubavi citamo samo iz knjiga I tu nalazimo nadu koja nas tera na traganje. Realnost je da je brak ili veza ili ljubav kakvu imaju tvoji deka I baka veoma retka. (verovatno sada mislis “uvek mora postojati neko ko ce sve da pokvari” ali ja sam samo malo racionalnije pokusao da odgovorim na temu)
Jedna stvar mi nije jasna… Zasto to gusenje ljubavi vezujes samo za nas Srbe?
Pa tako je u celom svetu, danas, pre sto godina I pre hiljadu godina I za hiljadu godina.
Mislis li da je postojala prava ljubav u vremenu kada su ocevi birali muzeve za svoje cerke po imetku I birali zene za svoje sinove po mirazu…
O cemu je pisao Sekspir, Balzak…na cemu su napisana mnoga velika dela nego na nadi za pravom ljubavlju…
Znaci, postoji nada u njeno postojanje, a nada je ono sto poslednje umire.

Poz !!!
 
Nismo je ubili ,bas naprotiv! Ja sam fax zavrsio u Stuttgatu i skoro godinu i po dana bio u nedoumici dali da se vracam u Beograd,ili da ostanem tamo,onda sam se zaljubio i to onako ludo ludo ludo da nisam znao gde je levo ,i vise nije bilo nedoumice,sada smo vec 5 godina u vezi, i volim je od prvog trenutka kada sam je video,i isto se osecam i sada posle 5 godina,i znam ali znam da je to devojka koju cu voleti narednih 100 godina!!!!
 
topmodelsica:
Bolje je 100 puta ako devojke traze sigurnost nego ako traze postovanje, u to sam sasvim sigurna.

A sta je to za tebe sigurnost? Zar hoces muskarca koji te nece postovati i gaziti kao posljednju krpu a ti sebe uvjeravati da tu imas sigurnosti, mnogo grijesite, nema vise sigurnosti a lako se novcem moze kupiti sve pa i oni koji ljubav prodaju za novac ako sami zele da budu kupljeni!
Licno vjerujem u iskrenu ljubav a postovanje stavljam na prvo mjesto i to je bit komunikacije izmedju muskarca i zene! Ako me ne postuje nece me ni imati i tacka!
I za taj svoj stav ili ideal sto neki vole da kazu, cu se boriti i za njega cu i poginuti ako treba!
 

Back
Top