feelingz..

senoviti

Ističe se
Poruka
2.370
osecanja...da li se uce, ili se osecaju?
dal je dovoljno samo uzeti u obzir tudje filinge ili se kompletna slika sklapa tek kada te iste osecaje dozivite u sebi....cemu ste skloniji.....
sta mislite?....
 
Ne mozes razumeti kod drugoga ono sto nisi osetio i sam.
Recimo, ako nikad nisi bio zaljubljen, neces shvatiti kakvo je to osecanje.
Ako nikad nisi bio ostavljen i patio, kad citas ljude koji ovde pisu kako pate, bice ti smesni i jadni.

Ako si uopste mislio na to.... vidim da si u nekom problemu pa je bolje da otvoris konkretnu temu nego pet tema koje su nejasne
 
a jel ste primetili da, ma koliko mi probali da objasnimo emotivnu situaciju koju imamo sa nekim, to ipak ostaje nesto sto samo to dvoje zaista razume. uvek je unikatno i ne da se prepricati.
 
NovaIsta:
a jel ste primetili da, ma koliko mi probali da objasnimo emotivnu situaciju koju imamo sa nekim, to ipak ostaje nesto sto samo to dvoje zaista razume. uvek je unikatno i ne da se prepricati.

...nisam bas siguran.
Ima shablona u emotivnim odnosima i to koliko hoces. Sve sto se desava drugima uglavnom se desavalo i tebi, cesto bas tim redosledom.
Nesto tipa "devojka mi se svidela a i ja njoj, sve je bilo dobro dok joj nisam priznao da nesto osecam, a onda je pocela da me izbegava"
ili "sve je bilo ok, a onda mi je rekla da nije problem u meni nego u njoj i da mora da razmisli sta oseca, ili da mora da bude malo sama blablabla"
ili "ti si djubre, mrzim te, povredio si me, idiote, ne zelim da mi se nikad vise javis, bedniche svinjo....a posle par dana "zasto te jos uvek volim, zasto kad ne zasluzujes, molim te pozovi me"
Neke reakcije su ipak toliko zajednicke svim ljudima na ovoj planeti, da je to prosto u nasoj prirodi.
 
Ne mislim na razumevanje,nego na toleraciju, u smislu bezpredrasudnog kapiranja tudjeg iskustava. Predrasuda moze da se javi u svakom trenutku...na to mislim pod onim `uciti`...
nemam problem te vrste,opet bih samo da otvorim debatu..Ako vam je trula tema,samo je zakljucajte i to je to.
 
E, ajd' ne foliraj se.
Idi na filozofiju pa tamo otvaraj teme gde ce se iznositi filozofska vidjenja sustine ljudskih emocija.
Mnogo ce ti biti lakse ako postavis konkretno pitanje.
Ja vidim da imas neki problem, i da bi nesto da pitas, ali radije biras da otvoris pet tema od kojih ce ti cetri biti zakljucane.
Tesko da iz ciste dosade otvaras teme iz kojih isijavaju neke tvoje dileme.
 
ko je rekao da je trula tema? ja sam bas lepo odgovorila...nekako, i bez obzira na sve te sablone, n\energija i emocije izmedju dvoje ljudi je uvek unikatna. ono unutarnje, ne mislim na situaciju i spoljne okolnosti...
 
osecanja su nesto cime se bave kako razlicite nauke, tako i svako od nas, na svoj skromni nacin. jedan od najbitnijih aspekata covekov bitisanja. kako ih kanalisemo, kako ih usmeravamo, kontrolisemo, to ucimo vremenom. ta stihija, ta snaga, vremnom biva obuzdavana necim sto se zove ratio, a iskustvo je to koje mu pomaze.
 
NovaIsta:
osecanja su nesto cime se bave kako razlicite nauke, tako i svako od nas, na svoj skromni nacin. jedan od najbitnijih aspekata covekov bitisanja. kako ih kanalisemo, kako ih usmeravamo, kontrolisemo, to ucimo vremenom. ta stihija, ta snaga, vremnom biva obuzdavana necim sto se zove ratio, a iskustvo je to koje mu pomaze.

Profesorka, izvinite sto malo kasnim. Mogu li da prisustvujem Vasem predavanju?
Samo da uzmem papir i olovku... :wink:
 
NovaIsta:
osecanja su nesto cime se bave kako razlicite nauke, tako i svako od nas, na svoj skromni nacin. jedan od najbitnijih aspekata covekov bitisanja. kako ih kanalisemo, kako ih usmeravamo, kontrolisemo, to ucimo vremenom. ta stihija, ta snaga, vremnom biva obuzdavana necim sto se zove ratio, a iskustvo je to koje mu pomaze.
Samo što kod žena nije dominantan ratio kao kod muškaraca... ;) vi donosite odluke na osnovu osećaja kako u ljubavi tako i u poslu, ali u principu se slažem sa tobom! :p
 
lyon69:
E, ajd' ne foliraj se.
Idi na filozofiju pa tamo otvaraj teme gde ce se iznositi filozofska vidjenja sustine ljudskih emocija.
Mnogo ce ti biti lakse ako postavis konkretno pitanje.
Ja vidim da imas neki problem, i da bi nesto da pitas, ali radije biras da otvoris pet tema od kojih ce ti cetri biti zakljucane.
Tesko da iz ciste dosade otvaras teme iz kojih isijavaju neke tvoje dileme.

``The problem is you...so what you gonna do?..``
(piss stounsi)
cepajte vi dalje..
`a ritam vozi vozi vozi...`
( dzej counterstrike...)
 
Pipi Langstrumpf:
Osecanja osecash. A ucish da ih prepoznash....
svidja mi se ovo... ono posle ovoga mi se ne svidja toliko... al' zato sto se meni ne svidja, nikako ne znaci da je to netacno... ako razumete sta hocu da vam kazem... nego, kraljevi, hteo sam da pitam... ko bese peva onu pesmu sto se zove 'feelings'? nothing but the feelings... i tako dalje... secam se da sam jednom slucajno nais'o na jednu muzicku kutiju sto je svirala tu pesmu... volim je od tad... imala je da se navije i onda skroz polako svira... onim tonom... kao u pesmi 'ringispil' od balasevica...
 
senoviti:
Ne mislim na razumevanje,nego na toleraciju, u smislu bezpredrasudnog kapiranja tudjeg iskustava. Predrasuda moze da se javi u svakom trenutku...na to mislim pod onim `uciti`...
.
Mislim da nije moguce, jer svi mi tudja iskustva i osecanja kapiramo na osnovu sopstvenih iskustava i osecanja, ne mozemo sasvim iskljuciti sebe, donekle da, al sasvim ne. Tako da u nasem objasnjenju dozivljavanja tudjih iskustava najcesce ugradimo manje ili vise sopstvenih emocija i slika o stvarnosti.
"Potisnuti sebe", dok slusamo druge, je stvar vezbe. Mera u kojoj to uspevamo, pokazuje i meru u kojoj vladamo svojim osecanjima i koliko smo zapravo u stanju da budemo nepristrasni.
 
NovaIsta:
a jel ste primetili da, ma koliko mi probali da objasnimo emotivnu situaciju koju imamo sa nekim, to ipak ostaje nesto sto samo to dvoje zaista razume. uvek je unikatno i ne da se prepricati.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
budi mi naaaajbolja drugarica :-D :-D
ovo je zaista tako....koliko god se ja trudila da objasnim svoja osecanja i situaciju odredjenim osobama ne vredi,nikako ne razumeju i uvek sklope neku drugu sliku... :roll:
 

Back
Top