TRAZIM RAY BAN NAOCARE

Ima jedna radnja na Terazijama, e sad se bas ne secam gde je tacno ali negde izmedju trga Nikole Pasica i Keopsa (palancikarnica), sa desne strane ulice, iduci od Slavije... Oni imaju gomilu Ray Ban modela... Cena je oko 150eu (+-50eu :) )...
Pozz
 
Ne znam jel mnogo... Meni jeste, zato i nemam naocare za suncanje :) Pa sta znam... Fusevi znaju da budu mnogo jeftiniji... Ne znam kakva je razlika u kvalitetu rama i sl... ALI, jaaako je bitno da stakla na naocarima budu nepropusna za UV zrake... Znaci ako fus ima takva stakla, onda je to dobar fus :). UV zraci ostecuju mreznjacu... E sad, ako nosis naocare za sunce bez UV zastite, zenice se rasire (zato sto se zenica siri pri manjem intezitetu svetlosti), i propustaju mnogo vise UV zraka u ocnu jabucicu nego da ne nosis naocare... Znaci zdravije je ne nositi nikakve naocare, nego neke sa staklima koja propustaju UV zrake... Mrzelo me da se sad rasplinjujem u neke detalje, ali skontaces sta sam hteo reci :) pozz
 
imas ih pored Pozorista na Terazijama,odnosno pored McDonalda...Cene verovatno variraju u zavisnosti od modela ,ali znam osobu koja je dala cak 300 evrica.... :roll:
Takve cvidze cu verovatno celog zivota samo sanjati....
 
martinubi:
nama sta vise da se doda potpuno si upravu,asmo sto ljudi vecinom bas koriste takve lose naocare
moje su kupljene na buvljaku u pancevu i nista im ne fali mozda kad pocnem da radim i prezalim 100e za neke naocare ali mislim da je i to mnogoooo

neko je rekao bolje bez naocara e pa ja sam jedan dan zaboravila naocari i posla u setnju i non-stop sam zmirkala posle me mnogoooo bolela glava...
 
Nemam pojma,ja nikad ne bi dala toliko para za naocare,pa i da ih imam... :wink:

Moje sam dobila,bile su nesto valjda oko 700 dinara,a kupljene su u nekoj apoteci,sa sve etiketom i potvrdom o zastiti od UV-zraka.
A na isti su fazon kao Ray Ban.Meni najboljeg izgleda..
 

Back
Top