Zasto zapad i dalje sikanira Srbe?

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
STALNO ME ŠIKANIRAJU
Šesta teniserka sveta Ana Ivanović kaže da trpi maltretiranje kad god putuje u inostranstvo samo zato što je Srpkinja


Šesta teniserka sveta Ana Ivanović izrazila je nezadovoljstvo zbog problema koje ima kad god treba da uđe u neku stranu zemlju, i to samo zato što je Srpkinja. U intervjuu za britanski Dejli rekord, srpska pin-ap (lutkica) devojka, kako je tamo predstavljaju, pokušala je da objasni da generalizovanje Srba kao loših ljudi nikako ne pije vodu.

- Od malih nogu sam morala da naučim da ljudi nemaju dobro mišljenje o Srbima. Izgleda kao da svi misle da smo mi svi loši ljudi. Gde god da odem, prvo što osetim je da baš i nisam dobrodošla. To su teške stvari za naš narod. Na svakom aerodromu kontrole traju duže nego kod ostalih putnika. Nije nimalo prijatno svaki put objašnjavati zašto dolazim i šta ću da radim u zemlji u koju stižem - rekla je Ivanovićeva i posebno naglasila probleme pre samog putovanja.

- Vize su priča za sebe. Problemi koji se tu javljaju su potpuno nepotrebni i ponižavajući. Sve to je posebno čudno, jer kada izađem na teren odmah osetim potpunu podršku publike. Tako je i ovde u Vimbldonu. Kada dođe do toga, onda se osećam srećno. Ovde je taj osećaj i jači jer se radi o specijalnom turniru za sve tenisere i zaista se nadam da ću vašoj publici imati šta da pružim kako bi i dalje navijali za mene - ocenila je Ivanovićeva.

Nezaobilazna priča kad god neki srpski teniser daje intervju stranim medijima jesu ratovi na prostorima bivše Jugoslavije i bombardovanje iz 1999. godine. Tako se i novinar Dejli rekord zapitao kako je Ani "uspelo da nepovređena izađe iz bombardovanja koje je bilo usmereno protiv tiranije Slobodana Miloševića".
- Moja porodica je tokom bombardovanja pokušavala i uspevala da ostane pozitivna i nikada se nismo krili po podrumima.

---------

cek zar nam demokrate nisu pricale da zapad mrzi Milosevica a ne Srbe, i da cim skinemo Milosevica ponovo ce da procveta ljubav izmedju Srba i zapada? Sta je ovo sada? Kad maltretiraju jednu Anu Ivanovic sta mozemo da ocekujemo mi obicni Srbi? Tj znam sta mozemo da ocekujemo, uverio sam se u to i sam prilikom par ulazaka u zemlje EU . Dok drugi prolaze pasosku kontrolu kao na traci nas tretiraju gore od stoke....
 
Па добро хер Обер, али зар нам "демократе" нису говориле последњих година како уживамо углед у свету, како смо повратили изгубљени статус и сл.? Па ко ту лаже онда?
 
popokatepetl:
Па добро хер Обер, али зар нам "демократе" нису говориле последњих година како уживамо углед у свету, како смо повратили изгубљени статус и сл.? Па ко ту лаже онда?

pa jel tema sta su demokrate govorile ili ugled u svetu?
boli me uvo sta ko govori....sem toga, lakse je pokvariti nego popraviti...

А коме треба да захвале Чилеанци, Кубанци, Кинези, Руси, Арапи?

to ces morati sa njima da razmotris....
 
Šta je tu čudno. 10 godina se u vestima pričalo o srpskim opsadama, o Srebrenici, o najvećim sr@njima koja smo činili i sad neko očekujeda nas gledaju sa simpatijama. Treba mnogo vode da protekne da se to ispravi.
A što se tiče vize, za ovakve vukojebine je takav sistem, dok se ne pojavimo na belom Šengen...
A Anu malo zezaju jel je dobra i devojčica i teniserka :razz:
 
Што се тиче Сребренице, последњих 7 година само "демократе" причају о Сребреници, о Србима као злочинцима, представљају српску војску као злочиначку. Томе заиста треба захвалити "демократској" власти. Немате право више да се позивате на "10 година! јер 7 година владају ДОСОВЦИ
 
filatelista:
Šta je tu čudno. 10 godina se u vestima pričalo o srpskim opsadama, o Srebrenici, o najvećim sr@njima koja smo činili i sad neko očekujeda nas gledaju sa simpatijama. Treba mnogo vode da protekne da se to ispravi.
A što se tiče vize, za ovakve vukojebine je takav sistem, dok se ne pojavimo na belom Šengen...
A Anu malo zezaju jel je dobra i devojčica i teniserka :razz:


znaci jos 500 godina vladavine demokrata i sve ce doci na svoje mesto.

koga bre vi lazete ?

pa zar niste obecavali radjanima ove zemlje 2000te da ce sve leci na svoje mesto cim se smeni milosevic a vize nam biti ukinute u roku od godinu dana?
 
Mene niko nije šikanirao ono par puta kad sam izvirila u EU, niti sam imala neke probleme na aerodromima. Manje-više sam prolazila kao i svi ostali, jedina razlika što je na onim kapijama "non-EU" nešto veća gužva, ali ništa posebno. Tako da biće da je za Anu ovo što je Filatelista rekao...:)
 
Obersturmfuehrer:
e pa bato, za takav "ugled" ima da zahvalis upravo milosevicu i njegovom drustvancetu...
Takvom ugledu možemo zahvaliti stranim medijskim kampanjama koje su imale tačno određeni zadatak. Da isprljaju Srbiju koliko može kako bi svo delovanje, zakonsko i ne zakonsko bilo aminovano - da niko ne postavlja pitanja.
Goru i dugotrejniju kampanju su vodili samo protiv jenog naroda - Iračkog. U ovom veku, teško da će nas oprati bilo koja reka. Možda ruska inicijativa ...
 
Jerry Ropero:
znaci jos 500 godina vladavine demokrata i sve ce doci na svoje mesto.

koga bre vi lazete ?

pa zar niste obecavali radjanima ove zemlje 2000te da ce sve leci na svoje mesto cim se smeni milosevic a vize nam biti ukinute u roku od godinu dana?
Šta se ti sekiraš, ti putuješ u Rusiju i bratske nam zemlje, šta te briga koga ponižavaju u EU, to su izdajnici i plaćenici i idu po direktive i neka ih 'ebu gde god stignu. Pravi Srbi tamo ne idu i kraj diskusije.
 
Jerry Ropero:
pa milosevica i njegovog drustvanceta nema na vlasti vec 7 godina. zasto nas sad sikaniraju?
:roll: Zato što je to posledica takve politike. Ne skida se ta etiketa tek tako. Ugled u svetu se gradi godinama a mi smo taj ugled, koji smo imali, proćerdali za desetak godina. Dok smo mi tapkali u mestu ili se vraćali velikim koracima u neko bezumlje i netoleranciju, drugi su zauzeli. Nismo mi za Evropu građani trećeg reda, nego mi volimo da sebe doživljavamo kao paćenike, večite žrtve globalizma, raznih teorija zavera. Kao, uspeli bi mi u svemu što smo zacrtali, ali eto, svetski zlobnici i oni koji nam zavide ( ne znam samo na čemu), nas sprečavaju u tome. Kakve su to zablude, neverovatno.
 
i dalje nastavljate da lazete.

a samu sustinu je pogodio Laci.

Oni su nas medijski satanizovali ne zato sto smo mi losi vec da bi na taj nacin prema svom narodu opravdali svo ono zlo koje su nam cinili . I dalje nas sikaniraju jer nas mrze. I vi zelite da budete deo takvog drustva sto nije normalno neko da te maltretira a da mu ti hrlis u zagrljaj.

Drugo sluzbenici na granicnim prelazima rade svoj posao, sto znaci da to sto nas sikaniraju ne rade zato sto nas vole ili mrze vec zato sto im je tako naredjeno da postupaju prema nama od strane svojih nadredjenih tj vlasti.
 
Obersturmfuehrer:
i kome jos?
nemoguce je da su nam SVI krivi a jedino nas heroj Milosevic dobar i ispravan....
Radi se o prostom interesu "sile" koja je opstala posle pada Rusije. Njihov interes je bio da se odradi to što se odradilo na prostoru SFRJ. Milošević ili neko drugi - potpuno je svejedno, u pitanju bi bile nijanse, jer ono što se tražilo od "korena" SFRJ tj. Srba ne bi pristao niko.

Ko nas je opanjkavao osim tog zapada, znači EU+USA ? Oni su prešli u osvajački napad i restauraciju svih zemalja koje su ostale posle sloma Rusije. Modifikovali ih po svome i trčali na granicu Rusije koja je bila glavni zalogaj. Bogu hvala, zakasnili su.
 
Mislim, zar je i danas potrebno dokazivati "kampanju" koja se radila protiv Sadama i koja je bila potpuno u službi omogućavanja ratnog dejstva protiv suverene zemlje ? Razlozi koji su bili u kamapanji = totalno izmišljeni.
Sa Srbijom isto - montirane slike, montirani procesi, zločini, dvostruki standardi ... Yebo Slobu, ja ga branim, ali niko osim nekog perfektnog plaćenika i izdajnika ne bi pristao na sve što su hteli.
 

Back
Top