Ubuntu - Linux for human beings

Ti je pružaš ?

ok, paz ovo...

imama Celerona na 1,85GHz (klokovan sa 1.69), 768MB DDR, radeon 9600 pro... I nikako ne mogu da nateram Ubuntu da radi dovoljno brzo, oseća se veliko usporenje skoro u svakom programu...

Recimo, Skype chat sam zauzima oko 90% CPU, a ako uključim i firefox, komp je neupotrebljiv. A FF mi radi skoro 24/7 :S
Amarok takođe jede gomilu procesorske snage, tako da sam prinuđen da koristim xmms...

Mislio sam da je to zbog overkloka, vratio sve na default, ali nije pomoglo... sveža instalacija daje iste rezultate :(
Tako da sada posle godinu dana ganjanja sa ubuntu-om, odustajem do neke novije verzije, ili do nekog ko bi mogao da mi da ideju kojom bih bio bliže rešenju problema...
imaću ga instaliranog, naravno, pa ako nešto sine, probaću
 
Možeš da naručiš originalne cd-e preko zvaničnog sajta a možeš i da se obratiš nekome na ubuntu forumu Srbije...sve je džabe... Probao sam skoro sve distribuciji i savetujem ubuntu...dobar OS a ima i dobru podršku...
Btw. na wikiju imaš adrese pa se obratiš nekome ko živi ili u tvom gradu ili u blizini...ako ništa ne uradiš pošalji mi adresu na pp i šaljem ti originalan cd 7.04.
 
E mnogo ti hvala ... ali mi reci .. pominjes CD... zar to nije malo prostora.. jer ja sam cuo o nekoj verziji koja staje na DVD a ne na CD i koja je kompletna zajedno sa svim korisnickim aplikacijama..

Da li je taj CD koji pominjes samo Ubuntu?

Inace na Ubuntu sajtu se ceka tri meseca da posalju CD. A ni tamo ne pominju DVD.
 
Ybg. uvek je lakše pitati nekoga nego se malo potruditi... U početku sam instalirao ubuntu po tri puta na dan...sve ponovo...nisam tražio pomoć a trebala mi je par puta...malo sam se potrudio i posle mesec dana sve došlo na svoje...
Btw. nije nikakav problem, ako naručuješ preko zvaničnog sajta nemoj više od tri komada...brže stigne...
 
Da i ja nešto kažem...
Šakal:
Ybg. uvek je lakše pitati nekoga nego se malo potruditi...
A šta kada npr. ne postoji driver za neku od komponenti koju imaš u pc-u?
Kako da se prosečan korisnik ''potrudi'' oko toga? Da ga sam napiše?

Sve je to fino kada kupiš neki brand-iran pc sa Linux-om koji ćeš da koristiš za surfanje i slične gluposti. Ali na tvom pc sastavljenom u trgovini iza ćoška na kome bi ti mnogo toga da radiš, stvari znaju biti malo manje user friendly.
Frozen74:
... kada odem na neki forum koji se bavi Linuxom uvek naidjem na milion postova sa zalbama i nekakvim problemima.
Tada ovo postaje realnost...
 
A znaci ipak si ga imao... dakle... ne javljaj se..

Ubuntu kao Linux OS je brzi od XP-a a uz to nema nikakvih problemosa sa trojancima i ostalim gamadima. Koriscenje (nakon mozda zeznute instalacije) je pravo uzivanje.

Tako sam ja cuo...

A ako dodamo da cemo na taj nacin da udarimo kontru smrdljivom americkom kapitalisti i imperijalisti Bilu Gejtsu onda sam pristalica... :D
 
dr_Bora:
Da i ja nešto kažem...

A šta kada npr. ne postoji driver za neku od komponenti koju imaš u pc-u?
Kako da se prosečan korisnik ''potrudi'' oko toga? Da ga sam napiše?

Sve je to fino kada kupiš neki brand-iran pc sa Linux-om koji ćeš da koristiš za surfanje i slične gluposti. Ali na tvom pc sastavljenom u trgovini iza ćoška na kome bi ti mnogo toga da radiš, stvari znaju biti malo manje user friendly.

Tada ovo postaje realnost...

Hm, pa ja koristim brendiranu makinu pa sam opet imao problema sa zvukom, probleme uglavnom i imaju vlasnici takvih makina a što se tiče sklapanih tu skoro i da nema problema bar kada je ubuntu u pitanju...
 

Back
Top