Legija stranaca

Ovo zadnje je po svoj prilici najbolja preporuka. Ljudi ne treba da se zavaravaju oko neke toboznje "romantike" Legije Stranaca--tako nesto ne postoji. Postoji samo odricanje licnog identiteta u zamenu za neku vestacku odanost necem stranom.

Mada u krajnem slucaju, ako je to nesto sto ljudi hoce, neka im.
 
Није ми јасно шта је посебно у томе када човек погине зарад интереса неких смрдљивих Француза. Да си Француз па и разумем, али да одеш у легију странаца и они те пошаљу на Косово да убијеш неког ког си раније неким случајем срео и разговарао с'њим. У Легији Странаца је највећи шљам овог света!И зашто се, уопште постављају овако глупе теме... :confused:
 
a sta tebe to briga, legija je za mnoge ljude izazov... zele da probaju, nije mi jasno sto se cudis, a da je naveci sljam to tesko... oni te batice toliko isproveravaju da ni sam nisi svestan! A to za koga ratujes, ratujes za novac, kad te nece tvoja zemlja ima ko `oce, pricip ponude i potraznje!
 
dejina811:
a sta tebe to briga, legija je za mnoge ljude izazov... zele da probaju, nije mi jasno sto se cudis, a da je naveci sljam to tesko... oni te batice toliko isproveravaju da ni sam nisi svestan! A to za koga ratujes, ratujes za novac, kad te nece tvoja zemlja ima ko `oce, pricip ponude i potraznje!

Da li -po tvom misljenju - to znaci da je u redu i opravdano doci kao legionar u Bosnu, Hrvatsku i na Kosovo i ratovatiprotiv Srba, iako si Srbin?
Hoce te i tvoja zemlja kad je rat, ali ne daje mesecnu platu.
 
UberSukhoi:
Није ми јасно шта је посебно у томе када човек погине зарад интереса неких смрдљивих Француза. Да си Француз па и разумем, али да одеш у легију странаца и они те пошаљу на Косово да убијеш неког ког си раније неким случајем срео и разговарао с'њим. У Легији Странаца је највећи шљам овог света!И зашто се, уопште постављају овако глупе теме... :confused:

difrent from others...:
u legiju idu ljudi koji beze iz svojih zemalja...uglavnom kriminalci,ubice...

Uptavo tako,ko pametan ide u legiju stranaca?Sto kaze Aljosa Milenkovic "nije mi jasno zasto su ljudi spremni da za tudju zemlju,tudje interese daju cak i svoj zivot"?Aj' da je barem nasa vojska,pa i nekako(a i tu bih razmislio da li bih isao,jer nisam spreman poginuti mlad i neizivljen,pa da je u pitanju i neznam sta).A sto se tice vojske,ja sam oslobodjen iste.Inace,plate su ima male,penzije takodje(ako ih dozivis,t.j ne pogines u Pakistanu,Djibutiju,Somaliji ili na nekom drugom mestu),u koje ides,ako se ne varam,u 36 godini zivota.A tu,koliko cujem,ne smes da odes u legiju ako si prekrsio zakon,t.j ako te gone,jer,koliko sam cuo,oni nisu mesto za skrivanje zlocinaca.
 
UberSukhoi:
Није ми јасно шта је посебно у томе када човек погине зарад интереса неких смрдљивих Француза. Да си Француз па и разумем, али да одеш у легију странаца и они те пошаљу на Косово да убијеш неког ког си раније неким случајем срео и разговарао с'њим. У Легији Странаца је највећи шљам овог света!И зашто се, уопште постављају овако глупе теме... :confused:

Kako za koga. Da nije bilo "smrdljivh Francuza" moj pradeda nebi preziveo I sv. rat na primer. Da nije bilo njih smrdljivih kako ti kazes, nebi recimo bilo ni mene. Ni mnogih od nas.
Uostalom, koliko uopste poznajes francuze?
Razmisli dva puta pre nego sto kazes nesto ovako.
To je mnogo ozbiljnija drzava i vojska nego sto ti mozes da zamislis.
Njihov problem je sto svoj nacin zivota, svoju kulturu i tradiciju nikom ne guraju kroz nos, kao sto to rade amerikanci. Oni znaju ko su i sta su. Dodjes, vidis, ako ti se svidja, prihvati, ako ne...briga njih.
 
zeleo bih samo da podsetim one koi kazu da su u legiji stranaca najveci sljam to nije tacno,na samom pocetku su velike provere i ako si optuzivan za ubistvo,silovanje ili teska krivcna dela nemoj ni da pokusavas.da su kriminalci nebi francuska vlada imala apsolutno poverenje u legiju.ipak bih preporucio svima da dobro razmisle prvi ugovor je na 5 god. inace legionari su u svim rodovima kopnene vojske francuske.pozdrav svim vojnicima u Srbiji!
 

Back
Top