Legija stranaca

Da, a ja odmah osula paljbu po ovim "sajber herojima". Gledala sam neku emisiju o tome da se radi na takozvanom "pametnom oruzju", kako bi se smanjio broj specijalaca, jer se time smanjuju troskovi i gubici. Oni su objasnili da je skolovanje, vezbanje i uopste usavrsavanje specijalaca veoma skupo, pa da pogibija ili povreda ili nesto trece sto bi moglo onemoguciti spec. u nastavljanju obavljanja posla predstavlja preveliki trosak i gubitak.
 
Nos anciens ont su mourir, Pour le gloire de la Legion, Nous saurons bien fous perir, Selon la tradition.

u slobodnom prevodu: Nasi stari su znali kako se umire, za slavu Legije i mi cemo znati da ginemo,prema tradiciji. obrazlozicu zasto sam ovo napisao:zaboravili smo da je srpski vojnik znao zasto daje najvrednije :za slobodu i cast Otadzbine,a umreti za Srbiju da bi ona vecno zivela je cast svakog postenog srbina.
 
u slobodnom prevodu: Nasi stari su znali kako se umire, za slavu Legije i mi cemo znati da ginemo,prema tradiciji. obrazlozicu zasto sam ovo napisao:zaboravili smo da je srpski vojnik znao zasto daje najvrednije :za slobodu i cast Otadzbine,a umreti za Srbiju da bi ona vecno zivela je cast svakog postenog srbina.

A to je pre svega zato sto rec je rec patriotizam tako izgubila svoj znacaj da se isto to desilo i sa svime koji imaju bilo kakve veze sa istom.

Danas postoje jedni koji rec patriotizam koriste kako bi bilo kako domogli do vlasti, a drugi da istu povezuju sa ratom i propasti Srbije. Sredine nema!
 
tacno achtung,
nije uzalud jedan analitacar opisao srpsku politicku scenu kao klepto-politizam, jedni su ratni profiteri, drugi anti-ratni profiteri, ali im je profiterstvo zajednicko, izlozeni takvim ekstrmima nije ni cudo da ljude sve vise gube taj osecaj patrie
 
Whether restoring or keeping the peace, or exercising crowd control, the Legion has been able to adapt to all situations in all theatres of conflict (the Gulf War of 1990-1991; Kampuchea, Somalia in 1992-1993; Rwanda in 1994; Bosnia, Kosovo, Macedonia in 1993 to 2003; Central African Republic in 1996...)
Today, the legionnaires are engaged in Afghanistan, Kosovo, Chad, the Ivory Coast and anywhere else they might be needed by France.
The legionnaire's code of honor guides him wherever he may be asked to serve, in France or on operations abroad...

Hoćemo u Legiju, a?
Samo vi krenite, ja ću da vas stignem....
 
Imas diskusioni forum na kome se mozes poblize obavestiti,a ovo je vise kao informativno da se zainteresovani obaveste o svemu sto ih ceka bez placanja kojekakvim prevarantima,a informacija ne podleze diskusiji ,vec samo dobronamerne primedbe .
 

Back
Top