Legija stranaca

Najpoznatija akcija koju su izvele SAS jedinice je svakako upad u opsednutu ambasadu Irana 1980. godine. Naime, opzicione snage (tačnije 6 naoružanih terorista) tadašnjem vrhovnom vođi Irana - Homeiniju, su zaposele ambasadu i uzele 26 talaca. Nakon što regularna policija nije uspela da reši kriznu situaciju, pozvana je u pomoć SAS jedinica. Cela operacija je direktno prenošena preko TV, tako da se ceo Svet mogao uveriti u efikasnost ove jedinice. SAS tim sastavljen od osmorice ljudi munjevito je upao u ambasadu preko krova i za davdesetak minuta rešio talačku krizu. Epilog je sledeći: od 26 talaca 2 su poginula, nijedan pripadnik SAS-a nije poginuo, dok je od 6 terorista - 5 ubijeno na licu mesta i jedan je zarobljen.
A taj general-pukovnik ser Majkl Rouz je komandovao tom akcijom i direktno u njoj ucestvovao
Jel jos nesto nije jasno?
 
Gledala sam to. Super deo price bio je onaj kada su se specijalac kojeg je iznenadio jedan od talaca u zgradi i tadasnji talac sreli posle 20 godina i opisali jedan drugome kako je svakome izgledalo.. Interesantan je nacin na koji su SAS-ovci bili iznenadjeni kada su ga videli na prozoru. Jel to "to" Senko? Nije talaca nego terorista sest. U brzini si malo pogresio.
 
Prilicno si dobro informisan Shadow , na planini iznad fojnice obuku su izvodili "uglavnom" ljudi porijeklom iz Norveske i Engleske. Namjerno sam napisao porijeklom jer kako se takvi osjecaju , ....ko zna .......... mozda neko u trebinju .

P.S. Legije i raznorazni specijalci o kojima vi govorite polako izumiru. Sada je faca degenerik za racunarom sa jojstickom u ruci .

Bez uvrede.
 
Senade da ,, totalni ubodaK -- kada ti neko priča iza ledja i plaši te se ,, a nije u pitanju zarazna bolest ,, nego si Legija , član Al kaide ili moji omiljeni japanci samuraji a u novoj epohi čovečanstva "lik kome realnost ne znači mnogo ali mu monitor daje životni eliksir" --- da to se zove FACA ,,
well face ovoga sajta ,, želim vam ugodan boravak u novom dobu

I FEEL GOOD ,,
 
senad1337:
Prilicno si dobro informisan Shadow , na planini iznad fojnice obuku su izvodili "uglavnom" ljudi porijeklom iz Norveske i Engleske. Namjerno sam napisao porijeklom jer kako se takvi osjecaju , ....ko zna .......... mozda neko u trebinju .

P.S. Legije i raznorazni specijalci o kojima vi govorite polako izumiru. Sada je faca degenerik za racunarom sa jojstickom u ruci .

Bez uvrede.
Дегенерик.... :)
Значи, сви пилоти су дегенерици? :confused: :lol: :lol:
 
UberSukhoi:
Дегенерик.... :)
Значи, сви пилоти су дегенерици? :confused: :lol: :lol:
Nisu svi piloti degenerici......... valjda ..... salim se , ima i medju soferima dobrih momaka.

P.S. ne mogu a da ne ispricam istinu ........... naisli mi na tekst u nekim stranim novinama ( godine 1990) i tamo stoji : Ameri ufatili majmuna i za 48 sati ga obucili da podigne , a nakon toga spusti helikopter. Nakon toga mozes samo zamisliti sta mehanicari rade . COPY x 100000000 i besplatna podjela . ispod teksta je samo dodao obuku iz odrzavanja nisu ni pokusali raditi.

sala , posalica , doskocica .............. Branko kockica.
 
znam jednog chilca sto je bio...chuo sam da viljuskom otvara brave na vratima sta sve ...dobija neku vrstu invalidske penzije,ovaj i da su ga posle napustanja ...dobro mu isprali mozak i da se jedva i secha sta je sve i kako,gde ,sta radio.
Ne znam sto mi je ovo trebalo,al ne moze da skodi :lol:
 

Back
Top