Legija stranaca

legija_trebinje:
gazela,
ako je rijec o emisiji na discovery kanalu, to je laz. engleska serija. onaj plavusan sto se predstavlja kao vodnik (sergent) je bio u legiji ali... dezertirao poslije nekolika mjeseca...
Tamo, a pre je bila ista emisija na EXPLORER-u. "bekstvo u Legiju". da li mislis na onog visokog plavuskastog, vizljastog ili onog niskog, takodje plavuskastog, sto ih maltretira, a ima i onaj treci sa naocarima, koji je jedini crn.
A meni je to interesantno. Svasta! A ja sam mislila da je to sve istina. Da su oni bili neki opasni legionari. Tako su predstavljeni. I jos onaj deo kada govore o dezerterima??
 
onaj manji, plavusan, je bio u legiji i on je dezertirao poslije nekolika mjeseca.
sada, istina je da je u legiji tesko, narocito u pocetku ali legija ne pravi emisije o tome... na francuskoj televiziji bude lijepih i interesantnih reportaza, snimanih u razlicitim pukovima legije i u razlicitim situacijama... to se radi poslije odobrenja komande legije stranaca i tu je istina...
 
e pa ja nemam te franc. kanale....Taj manji je antipatican i odvratan, a on kaze da je to normalno tamo. POnasa se kao da je bio najbolji legionar. A onona YOU TUBE. Jel to realno?
 
na "you tube" ima dosta realnih stvari. ima na primjer vise isjecaka jedne japanske emisije snimane 1993-1994 (ima isjecaka iz razlicitih perioda) u kojoj ima i moj intervju (nazalost, nisam postao filmska zvijezda u Japanu :-)). u tim isjeccima ima snimaka sa misija, sa obuke, iz svakidasnjeg zivota... i tu je sve onako kako jeste. znam da su prije par godina njemci snimali emisiju u 3° REI - 3° pjesadijski puk - u francuskoj Gvajani u latinskoj Americi... tu nije bio "holivud" nego su takodje snimali kako jeste...
 
legija_trebinje:
na "you tube" ima dosta realnih stvari. ima na primjer vise isjecaka jedne japanske emisije snimane 1993-1994 (ima isjecaka iz razlicitih perioda) u kojoj ima i moj intervju (nazalost, nisam postao filmska zvijezda u Japanu :-)). u tim isjeccima ima snimaka sa misija, sa obuke, iz svakidasnjeg zivota... i tu je sve onako kako jeste. znam da su prije par godina njemci snimali emisiju u 3° REI - 3° pjesadijski puk - u francuskoj Gvajani u latinskoj Americi... tu nije bio "holivud" nego su takodje snimali kako jeste...
jel si ti onaj lik Sto ga je Aljosa Intervijuisao?Zapamtio sam klinca u zvezdinom dresu :)
 
Nego? Gde mozemo videti taj snimak? Ili sliku? Da li tacno da je britanski SAS najbolja specijalna jedinica na svetu i da su mnogo bolji od Legije str.? (Ovo je pitanje za legionara iz Tre., posto se vidi da zna)
 
Reka:
Nego? Gde mozemo videti taj snimak? Ili sliku? Da li tacno da je britanski SAS najbolja specijalna jedinica na svetu i da su mnogo bolji od Legije str.? (Ovo je pitanje za legionara iz Tre., posto se vidi da zna)
na velikom broju slika sam ja. nisam na slikama gdje u cosku pise "legion etrangère...".
(ovo je odgovor na pitanje koje nisam citirao).
sto se tica SAS, momci si stvarno spremni. ne mozemo govoriti o poredjenju legije stranaca i SAS. SAS e manja jedinica specijalaca koja bi se mogla porediti sa grupama specijalaca legije stranaca ... legionar moze biti mehanicar, kuvar, bolnicar itd. prva struka svakog legionara je "ratnik". ali jedan kuvar, iako dobro uvjezban ne moze imati sposobnosti ni iskustvo jednog legionara iz borbenih ceta (nadam se da se slazemo i zao mi je ako sam slucajno uvrijedio nekog kuvara)... ali...tu i jeste snaga, legija je samostalna. kad se pokvari transporter, legionar ga popravlja, kad si gladan legionar ti da da jedes... kad ti fali ratnik, uzmes pozadinca koji vise nije pozadinac nego ratnik ...itd...
nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje.
 
To sam pitala zato sto sam gledala jednu emisiju o SAS i kazu da su oni najbolji spec. na svetu i da su sposobniji od L. S. Pa zato i pitam, mada mi je logicnije da su ovi iz L. S. sposobniji, s obzirom na njihov nacin zivota
 
ShadowAssassin:
I jedni i drugi se nesto nisu pokazali u ratu u Bosni.

sigurno da nisu...jer oni nisu ucestovali u ratu ni sa jedne strane nego su pokusavali biti (koliko - toliko...) u sredini. u bosni ni francuska a ni jedna strana sila nisu nikome objavili rat... (mada su bosnjaci - nazalost - dobili sto su htjeli = nezavisnost). To je bilo poslednji put da je legija radila u sklopu plavih sljemova (prije sfor-a...) zadatak koji ocito nije za legiju (pustiti da se puca po tebi bez prava za odgovor itd). kad je u bosnu,poslije bombardovanja, usla medjunarodna vojska ona je bila komandovana i velikim dijelom sacinjena od 2° régiment étranger d'infanterie (2° stranacki pjesadijski puk). a kakva je bila efikasnost tih akcija koje vise nisu bile u sklopu "plavih sljemova" (unprofor-a) najbolje znaju nasa braca srbi iz bosne...

p.s. ide fata preko bascarsije i nosi majmuna u narucju. sretne je mujo i pita : "odakle ti to bona fato" ? - ona odgovara : "od unprofor-a", a na to ce mujo : "pa bona fato sto nisi abortirala"?!!??!!!
 
NenadA85:
Koliko ja znam nije!Legionari jesu sigurno!

u zimu, pocetkom 1996 godine na planini iznad fojnice izvrsena je akcija u kojoj je zarobljeno vise islamista iranskog porijekla. na tom mjestu je bio kamp za obuku muslimana gdje su ti mudzahejdini bili instruktori. tu akciju je izvela jedna specijalna grupa legionara padobranaca (GCP, bivsi CRAP = grupa specijalaca) iz 2° padobranskog stranackog puka koji su prvi stigli na lice mjesta, helikopterom, dok su poziciju obezbjedjivali legionari pjesadinaci iz 2° pjesadijskog stranackog puka. u grupi specijalaca iz padobranskog puka, bio je jedan SAS-ovac.
 

Back
Top