Potres mozga-molim pomoc

pink5

Početnik
Poruka
15
Prije mjesec ipo dana imao sam saobracajnu nesrecu gdje sam na srecu prosao samo sa potresom mozga,ali sad posle toliko vremena ja se losije osjecam nego odma posle udesa.Stalno imam te vrtoglavice koje mi ne dozvoljavaju da normalno funkcionisem,pocnem da radim a ni u korist mi ne idu ni ove vrucine gdje na sunce mi je jos gore.

O potresu mozga nista neznam pa Vas molim da mi kazete bar nesto koliko vremenski se lijeci i kojom terapijom jer mi nista nisu dali izuzev Bromazepama.Kada ce prestati ove vrtoglavice>Naglasavam da sam snimio glavu i rekli su da je sve OK.Trebali jos neke pretrage da izvrsim i dali su normalne ove vrtoglavice i kad ce vise prestati.
 
Bio sam kod dr.-neurologa koji mi je snimio glavu na skener i reko da je sve OK i s obzirom da sam po udesu imao simptome potresa mozga (nesvjestica,mucnina...),prepisao mi terapiju i reko da je to normalno sto imam vrtoglavice.E to je bilo prije mjesec dana kada sam sve te pretrage radio ali posto su simptomi jos uvjek tu pitam se koliko ce to jos dugo da traje i dali je normalno da traje ovoliko dugo.Ja sam laik ali iskreno se nadam da doktor nije pogrijesio u dijagnozi.Da je pomislio da je nesto sumnjivo vjerovatno bi mi dao da uradim jos neke pretrage.
 
Ne panici, vrtoglavice i glavobolje koje se javljaju po potresu mozga nakon saobracajnih udara sasvim su uobicajena stvar i mogu trajati MESECIMA. Ako ti je uradjen snimak glave, neuroloski pregled i CT, onda je jasno da je mozak ok i da (sto je najvaznije) nemas neki subduralni hematom (krvarenje). Proveri krvni pritisak, pij dosta vode, dosta se odmaraj, i kloni se velikh vrucina, a ako bas moras na vrucinu - obavezno pokvasi glavu i nosi kapu (kacket).
 
Withhdraw Water hvala na odgovoru,malo sam se smirio ali isto da budem siguran bas danas sam za ponedeljak zakazao kod privatnog neurologa ako nista da mi bar da neke tablete protiv vrtoglavica kako bi mogao normalno da fukcionisem.
 

Back
Top