ZLATNO PRAVILO

Šakal:
Hm...naravno, samo, ako je neko ''sexualno izopačen'' ne znači i da je poremećen...sad, ono što je za njega izopačeno...za tebe, za mene, za mnoge...možda i nije...



Nisam ja ni stavio znak jednakosti između seksualno izopačenih i mentalno poremećenih. Ali, ko zna, možda bi i trebalo...A, što se tiče izopačenosti, ne bih ja tu puno relativizovao, zna se šta je normalno, a šta nije.
 
alles_gut:
da, u pravu si, nije se mnogo raspravljalo.

znalo se sta je zlo i zato su dobri umeli da potpale dobru lomacu da prociste zlotje bez rasprave.

eh, ti divni prosli vekovi.



Pazi, tačno je da je u srednjem veku popovski ološ radio svašta (mada ja ovde nisam nisam ni mislio na srednji vek, ali vidim da ti je prva asocijacija bila to), ali vidi: kada bismo mi danas mislili da postoje npr. veštice koje ubijaju ljude, usmrćuju decu, zaposedaju ljudske duše, rade svakojake grozote, uništavaju čovečanstvo, zar ne bismo mislili da takve zločine treba kazniti smrću? Zar ne bismo to nazvali zlom?
 
HAHAHA...covece gde ti zivis ?

osvrni se malo oko sebe. Sve to sto si naveo se vec uveliko radi. Hriscanski put borbe protiv toga je Dusevno jacanje i bezuslovna ljubav. Carstvo Hrista nije od ovog sveta i zato se on nije borio za ovaj svet vec je pokazao put kojim se stize do njegovog kraljevstva.

ako tvrdis suprotno onda se ne razlikujes mnogo od tog srednjevekovnog popa.
 
onisifor:
kada bismo mi danas mislili da postoje npr. veštice koje ubijaju ljude, usmrćuju decu, zaposedaju ljudske duše, rade svakojake grozote, uništavaju čovečanstvo, zar ne bismo mislili da takve zločine treba kazniti smrću? Zar ne bismo to nazvali zlom?

ali verujemo u boga, isusa, apostole i ostale?
u cemu je razlika?

sem toga nije mi jasno ono
"Tu se nije mnogo raspravljalo šta je dobro, a šta zlo - to se jednostavno znalo."
 
alles_gut:
HAHAHA...covece gde ti zivis ?

osvrni se malo oko sebe. Sve to sto si naveo se vec uveliko radi. Hriscanski put borbe protiv toga je Dusevno jacanje i bezuslovna ljubav. Carstvo Hrista nije od ovog sveta i zato se on nije borio za ovaj svet vec je pokazao put kojim se stize do njegovog kraljevstva.

ako tvrdis suprotno onda se ne razlikujes mnogo od tog srednjevekovnog popa.



Tačno je da se to uveliko radi, ali mi to nativamo zlom. Ko će ubistvo nazvati dobrom? Ili otmicu? Ili krađu? Da li smo protiv toga da država kazni ove zločine?
A, slažem se da je Carstvo Božije u nama i da ovaj život treba da provedemo gradeći karakter po ugledu na Hrista.
 
Obersturmfuehrer:
ali verujemo u boga, isusa, apostole i ostale?
u cemu je razlika?

sem toga nije mi jasno ono
"Tu se nije mnogo raspravljalo šta je dobro, a šta zlo - to se jednostavno znalo."



Prvo pitanje ne razumem. A, što se tiče drugog, hoću da kažem da mi posedujemo Bogom danu savest koja nam govori šta je dobro, a šta zlo. Problem je u tome što su mnogi, pogotovo u današnje vreme, ugušili glas savesti.
 
onisifor, mozda treba da zahvalis i tome sto nazivas zlom, jer bez toga nikad ne bi znao koliko si "jak ".

sve ima svoje mesto u masterplanu a jedenje sa drveta znanja dobra i zla bese prvi greh...
 
a to ko ce kradju, ubistvo i sl. nazvati zlom - ocigledno vise niko. to se sad radi legalizovano kroz instituciju zvanu rat. I u ime Bozje pravde. Svako se pomoli svom Bogu i krene polako da ubija zlotje.
 
alles_gut:
onisifor, mozda treba da zahvalis i tome sto nazivas zlom, jer bez toga nikad ne bi znao koliko si "jak ".

sve ima svoje mesto u masterplanu a jedenje sa drveta znanja dobra i zla bese prvi greh...



Slažem se s tim da nas iskušenja jačaju. Čini mi se da i ap. Jakov govori o tome.
 

Back
Top