SUEDE
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: SUEDE

Domaćin Liza Dennis (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano SUEDE

Da li neko od vas voli Suede? To je moj band s kraja 80 tih i pocetka 90-tih, koji je zario i palio Velikom Britanijom tokom 90. tih. Prica je pocela ovako. Justine Frishmann i ja smo odlucile da osnujemo band, koji se nece gurati da proda sto vise ploca vec da bude uzor svim muzicarima sveta. Pocele smo da vezbamo kod nje. Ja sam pevala i svirala bubnjeve i gitaru, a ona je svirala ritam gitaru. Ubrzo nam se pridruzio njen decko Brett Anderson i njegov kolega sa faxa Mat Osman. Posto je Brett samo svirao bas gitaru, a to i sami znate i nije neka mudrost rekla sam mu: “Ti pevaj, a ja cu da sviram gitaru i bubnjeve.” Poceli smo da vezbamo, medjutim, tu je nastao problem. Ja sam se bavila i menadzmentom, pisanjem pesama, potpisivala sam ugovore i onda sam odlucila da prestanem da se javno pojavljujem u bandu, jer su fanovi sve vise poceli da se interesuju za mene. Ja sam poznata po tome da ne volim publicitet. Mama mi je rekla: “Liiizo, ti si zvezda banda!”. Ja sam odlucila da se posvetim radu u backstageu. Bret je pevao, Mat je svirao bas gitaru, Jus je svirala ritam gitaru, u jednoj reklami sam videla Bernarda Butlera, ja sam ga zvala Big B. Umesto bubnjeva, koje sam ja svirala ubacila sam drum masinu. U to vreme se tu vrzmao i Ricky Gervais, on mi je bio pomocnik, ali sam ga kratko vreme drzala kao glavnog menadzera, da ljudi ne bi slusali band zbog mene. Ricky je ubrzo otisao, posle je postao neki komicar. U band sam za bubnjeve ubacila Mike Joyce iz Smithsa da bismo snimili Be My God/Art, ali taj projekat je otpao, zbog naseg tadasnjeg izdavaca. Ubrzo sam nasla Simona Gilberta za bubnjara umesto masine i poceli smo da guramo. Uz moju pomoc potpisali smo za Nude Records i krenuli smo da guramo jos jace. Ubrzo sam izbacila Jus jer nije dolazila na probe. Ako sam ja mogla da dolazim iz Beograd u Minhen, Amsterdam, Pariz, New York i London, pa mislim, stavrno, mogla je i ona da dodje iz Londona u London. Pa, zar nije tako? Mama mi je rekla: “Liiizo, pa ti radis dan noc sa tim bandom, a ostali?” I tu mi je puk’o film. Rekla sam joj da vise nije u bandu. Ona i Brett su se jos neko vreme vidjali, a onda se smuvala sa Damonom Albareom iz Blura. Bret se naljutio na mene. Ipak, nastavili smo sa radom. Nasi prvi singlovi "Metal Mickey" "Animal Nitrate" i "So Young" izdati su 1993. Bili su pravi hitovi. Tu je bio i hit The Drowners. Nas prvi album se zvao “Suede”. Brett se palio na Morisseya, pa je hteo da se zove “Now is soon”, mis’m, stvarno, Jus je predlagala da se zove “Butcher”, a Osman je hteo da se zove “London on my Mind”. Svi su imali neke fix ideje, a ja sam rekla: “Hajde da se zove po imenu naseg banda – Suede!” Na kraju su se svi slozili i prihvatili moj predlog. Medjutim, iako smo bili popularni mi nismo bili band koji je hteo novac, vec muziku, tako su pocela koskanja. Ja sam i dalje bila mozak ekipe. Sve je bilo OK, dok mi nije prekipelo i 2003. sam objavila raspad. Ja sam rezirala mnoge spotove, albumi: Suede, Dog Man Star, Coming Up, Head Musi, A New Morning i kompilacija Singles su bile jako uspesne. Posle Singlova smo svirali pet noci za redom, svake noci po jedan album u Institutu Savremene uzmetnosti u Londonu. A 13. decembra 2003. godine sam organizovala u Londonskoj Astoriji dvo i pola sata maraton show, Brett je tada najavio novi album, ali sam ga ja mrko pogledala, jer ne volim da lazem fanove i on je zatvorio koncert “Vidimo se u sledecem zivotu!”. Fanovi su plakali i cekali da me vide. Posle raspada, Bernard Butler mi je rekao da je citavo vreme bio ljubomoran, jer sam pomagala i drugim bandovim, a posebno je bio ogorcen na Cranberries i Prodigy. Ipak, ostali smo prijatelji. Brett i ja cemo najverovatnije ici na turneju po Aziji. Mene bozavaju u Japanu i na Pacifiku. 8-)

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: SUEDE

bravo lizo ... mogla bi nekad da ih dovedes u bg

Primećen član Una_94 (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2007.
    Reputaciona moć
    44

Mrzi me da citam... A sta su suede?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.05.2006.
    Reputaciona moć
    45

jedan od nekoliko milijardi lizinih muzichkih projekata...

Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio /I/I@Ī@
    bravo lizo ... mogla bi nekad da ih dovedes u bg
    Brett mi je bas skoro bio u gostima. Matt i ja cemo mozda na letovanje ove godine u Portugal ili u Brazil. Jos ne znam, zavisi od mog rasporeda. Sa Just sam bila prosle godine u Cancunu, pa Acapulcu. 8-)

Da li neko slusa suede, za ovog sto ne zna to je British pop sastav, ipak procitaj text. Radi se o jednom od mojih najboljih muzickih projekata. 8-)

Učlanjen
    10.03.2006.
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Cao drugaaaaari,

Vratila sam se sa moje turneje po Americi. Bilo je divno. Jedva cekam da nastavimo da pricamo. Imam toliko dogadjaja sa vam ispricam. Posebno vam prenosim pozdrave od nase dijaspore, a ovoga puta posebo vas pozdravljaju nasi zemljaci iz Dominikanske republike. 8-)

Učlanjen
    10.03.2006.
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Suede su najavili koncert u Srbiji. Bice to njihova oprostajna turneja. Hocete li da idete? 8-)

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •