Koštunica vodi kosovski boj..

PJ_Harvey

Obećava
Banovan
Poruka
80
Premijer Srbije Vojislav Koštunica kaže da se pred očima sveta odvija srpsko-američki kosovski boj.

Koštunica je naveo da je u tom boju na jednoj strani autoritet velike svetske sile, a na drugoj Srbija, koja ističe argument prava, te da je ključno pitanje da li je u novom boju jača sila ili pravo.

Premijer je ponovio da Kosovo ne može biti nezavisno sve dok u Ustavu Srbije piše da je ono njena teritorija i da Srbija čvrsto veruje da Rusija neće dozvoliti da u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija Srbiji bude otimana teritorija.

442609385467fa7bb8d56c599722044_big.jpg

mentalna bolest napreduje
 
ademe, koliko ja znam, nezavisnost je trebala da se dogodi jos krajem prosle godine...
pa pocetkom proleca ove godine...
pa sada na leto...
sad vec vise i ne kazu...

a da je sve vec reseno (kao sto kazete vi albanci i neki kod nas), zasto nezavisnost nije proglasena jos '99-te?
 
De_Sisti:
ademe, koliko ja znam, nezavisnost je trebala da se dogodi jos krajem prosle godine...
pa pocetkom proleca ove godine...
pa sada na leto...
sad vec vise i ne kazu...

a da je sve vec reseno (kao sto kazete vi albanci i neki kod nas), zasto nezavisnost nije proglasena jos '99-te?

pazi ovamo... prvo u pravu si oko "godina" ali ja licno nikada nisam verovao da ce "tog" dana kosovo dobiti nezavisnost, licno ima par uslova koje kosovo treba ispuniti, jedan i to najbitniji je da se srbin oseca slobodan da ide kud mu drago po svojoj zemlji, zatim... ali ja se smem sada kladiti da srbija [B]nikada[/B] vise nece imati uticaja na bilo sta sto se tice kosova, znaci rekao sam srbija. i jos jedno, licno ne znam kakav ce biti konacan status kosova, neznam kada ce se taj status doneti, ali moja tvrdnja stoji, i to se ne moze menjati, doduse postoji mozda sansa da srbi zadrze uticaj na kosovu, ali ne i na albance, ako me razumes sta hocu reci.
 
adem_ks:
pazi ovamo... prvo u pravu si oko "godina" ali ja licno nikada nisam verovao da ce "tog" dana kosovo dobiti nezavisnost, licno ima par uslova koje kosovo treba ispuniti, jedan i to najbitniji je da se srbin oseca slobodan da ide kud mu drago po svojoj zemlji, zatim... ali ja se smem sada kladiti da srbija [B]nikada[/B] vise nece imati uticaja na bilo sta sto se tice kosova, znaci rekao sam srbija. i jos jedno, licno ne znam kakav ce biti konacan status kosova, neznam kada ce se taj status doneti, ali moja tvrdnja stoji, i to se ne moze menjati, doduse postoji mozda sansa da srbi zadrze uticaj na kosovu, ali ne i na albance, ako me razumes sta hocu reci.


Razumem te ja, samo nisi čoveku odgovorio na pitanje.
 
adem_ks:
pazi ovamo... prvo u pravu si oko "godina" ali ja licno nikada nisam verovao da ce "tog" dana kosovo dobiti nezavisnost, licno ima par uslova koje kosovo treba ispuniti, jedan i to najbitniji je da se srbin oseca slobodan da ide kud mu drago po svojoj zemlji, zatim... ali ja se smem sada kladiti da srbija [B]nikada[/B] vise nece imati uticaja na bilo sta sto se tice kosova, znaci rekao sam srbija. i jos jedno, licno ne znam kakav ce biti konacan status kosova, neznam kada ce se taj status doneti, ali moja tvrdnja stoji, i to se ne moze menjati, doduse postoji mozda sansa da srbi zadrze uticaj na kosovu, ali ne i na albance[/B], ako me razumes sta hocu reci.


TU SE SLAZEM
 
PJ_Harvey:
Pa Srbija će imati uticaj na Kosovu sve dok tamošnji Srbi kroz neko gorko iskustvo ne shvate da su žrtveni jarci Beograda,a onda će imati uticaj kao kod Srba u Hrvatskoj danas - kr0mpir...

Ма битно да од вас завиши*

*није словна грешка, ЛДП може да напише нешто на ћирилици само на бугарском... као језик мањина :roll:
 
De_Sisti:
ademe, koliko ja znam, nezavisnost je trebala da se dogodi jos krajem prosle godine...
pa pocetkom proleca ove godine...
pa sada na leto...
sad vec vise i ne kazu...

a da je sve vec reseno (kao sto kazete vi albanci i neki kod nas), zasto nezavisnost nije proglasena jos '99-te?

Koja bre nezavisnost.Fora je u tome sto se mi nista tu ne pitamo vec Rusija koju inace zabole sta nasi misle isto kao sto i Amere zabole.Znaci da Kostunica kaze da prihvata nezavisnost KiM Rusija to ne bi dala.Rusi ce zbrisati siptare sa lica zemlje to cete videti za par godina,ako ih pre toga ne zbrisu Ameri posto je poznato kako prolaze americki "saveznici"
 
Premijer Srbije Vojislav Koštunica kaže da se pred očima sveta odvija srpsko-američki kosovski boj.

Koštunica je naveo da je u tom boju na jednoj strani autoritet velike svetske sile, a na drugoj Srbija, koja ističe argument prava, te da je ključno pitanje da li je u novom boju jača sila ili pravo.

Premijer je ponovio da Kosovo ne može biti nezavisno sve dok u Ustavu Srbije piše da je ono njena teritorija i da Srbija čvrsto veruje da Rusija neće dozvoliti da u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija Srbiji bude otimana teritorija.


Ove premijerove izjave me nisu iznenadile, on je takav i šta možemo. Ali sam doživela šok kad sam jutros u 7 na dnevniku RTS slušala voditeljku sa kakvim ushićenjem i srećom čita tekst.

U momentu sam pretrnula od straha, kao da sam slušala Stefana Grubača kad čita Miloševićevu izjavu.
 
Poraz u smislu materijalnog poraza, ali ono shto odnosi prevagu je duh. Dzabe Srbima i najveca i najjacha vojska ukoliko zaborave velichinu kosovskog predanja. Tu se radi privremenom, fizichkom porazu koji je, ustvari, pobeda nesalomivog duha. Da nije tako, Kosovo posle kosovskog boja nikada ne bi bilo vishe srpsko. A i opet ce biti ukoliko se Srbi svojim duhom ne odreknu Kosova.
 
adem_ks:
pazi ovamo... prvo u pravu si oko "godina" ali ja licno nikada nisam verovao da ce "tog" dana kosovo dobiti nezavisnost, licno ima par uslova koje kosovo treba ispuniti, jedan i to najbitniji je da se srbin oseca slobodan da ide kud mu drago po svojoj zemlji, zatim... ali ja se smem sada kladiti da srbija [B]nikada[/B] vise nece imati uticaja na bilo sta sto se tice kosova, znaci rekao sam srbija. i jos jedno, licno ne znam kakav ce biti konacan status kosova, neznam kada ce se taj status doneti, ali moja tvrdnja stoji, i to se ne moze menjati, doduse postoji mozda sansa da srbi zadrze uticaj na kosovu, ali ne i na albance, ako me razumes sta hocu reci.
Znaš ademe, nije strašno kad čovek izgubi strah od čoveka. Strašno je i opasno kad - izgubi strah od Boga. a to se desilo sa vama šiptarima.Koliko ste naših crkava i manastira, spalili, uništili, oskrnavili, neke pretvorili u đžamije? Znaš li da je svaki verski objekat, svaka bogomolja (kojoj god veri da pripada) - Božji hram. Da predstavlja 'ulaz' do Boga (zvao se on Hrist, Alah ili kako god). Jesi li svestan na kakvu ste silu vi udarili, kakvu negativnu energiju stvorili, kakvu karmu imate......i šta vas čeka zbog toga? Šta god bilo sa Kosovom kakav god status ono imalo u budućnosti, ja vas šiptare - iskreno žalim.
 
bobanjov:
Znaš ademe, nije strašno kad čovek izgubi strah od čoveka. Strašno je i opasno kad - izgubi strah od Boga. a to se desilo sa vama šiptarima.Koliko ste naših crkava i manastira, spalili, uništili, oskrnavili, neke pretvorili u đžamije? Znaš li da je svaki verski objekat, svaka bogomolja (kojoj god veri da pripada) - Božji hram. Da predstavlja 'ulaz' do Boga (zvao se on Hrist, Alah ili kako god). Jesi li svestan na kakvu ste silu vi udarili, kakvu negativnu energiju stvorili, kakvu karmu imate......i šta vas čeka zbog toga? Šta god bilo sa Kosovom kakav god status ono imalo u budućnosti, ja vas šiptare - iskreno žalim.


Ja čak ne mogu ni da ih žalim, mislim da ne zaslužuju ni to.
 
Duh Sekire:
И ти некоме кажеш да иде одавде...
Узгред, мени је баш лепо у овом "Коштунистану" 8-)

Nisam ja nikome rekla da ide odavde, to je slobodna volja, ja sam samo predložila, pošto na svetu postoji mesto na kome bi mnogi gradjani Srbije bili istinski srećni.

A inače drago mi je zbog tebe i tvog zadovoljstva životom u Koštunistanu.
 

Back
Top