Particije???

Uvek je prednost imati barem dve particeije,na jednoj nek ti bude windows a na drugoj drzi slike,muziku...itd.Pa kad budes morao da formatiras c,ne moras da cupas kosu da si sve izgubio,ostalo ti je na drugoj particiji,ja sam moj isekao na C10,D15,E15.
 
kosk@:
Da li je bolje imati jednu ili vise particija. (40 GB)
20 komata po dva GB.
Danas (kako je velicina hard diskova mnogo veca nego ranije pa za 3-4 GB kazemo sica, a ne ko nekad da se stekamo za 20-30 MB) je normalno da ljudi prave vise particija da ne bi posle bilo:
joj imao sam dobar program gde sad da ga nadjem ili Zali boze 5000 pesama i 300 filmova....
Moj sistem je jedna mala particija za Win (3.5 GB), jedna malo veca za sve zivo sto mi se nalazi u racunaru (oko 50 GB), jedna za Linux (jes da ga slabo koristim ali neka stoji ukontacu ga jednog dana) i jedna za svaki slucaj 8)
 
Vec ti navedose prednosti particija... one su najizrazenije ako odlucis da koristis zastareli FAT16 ciji cluster size ume da bude opasno velik na particijama vecim od 4GB (sto nije ni cudo, posto isti generalno i ne podrzava velike particije).

U svakom slucaju, evo kako su moji hardovi podeljeni:

Quantum Fireball 8.4GB lct12
Windows (ceo hard za njega, i na istom drzim MBR)

Maxtor 40 GB DiamondMax Plus 8
20 GB - FreeBSD particije (da ih ne redjam po size-u)
10 GB - Shared swap/temp particije za sve *nix sisteme koje imam
10 GB - OpenBSD particije

Maxtor 80 GB DiamondMax Plus 9
20 GB - Linux
40 GB - Shared particija za *nix sisteme gde striktno drzim sve programe i home foldere
20 GB - Windows programi

160 GB Maxtor DiamondMax Plus 9 SATA
Storage disk, dakle svi podaci. Sadrzi 3 jednake particije, dve FAT32 i jednu ext3fs, i tu se cuvaju svi podaci (mahom na FAT32 particijama jer ih i windows i BSD i linux koriste bez problema, mada mi je potrebna i ext3 zbog privilegija, i na njoj mahom drzim web content).

Eto, tako to stoji kod mene...
 

Back
Top