CREEDENCE

creedance.jpg




Obozavam Kridense.. :D Jedan period sam bila bash navuchena na njih...
Omiljene pjesme - I put a spell on you,Bad moon rising,Down on the corner,Hello Mary Lou,Green River,Hey tonight,Someday never comes i naravno,neizostavna Proud Mary (iako vishe volim verziju Tine Turner) koja mi je jedna od omiljenih pjesama uopshte. :D
 
bas me je oraspolozila njihova muzika.. ne mogu da verujem koliko dugo ih nisam cula..
..I heard it through the grapevine, not much longer would you be mine...
:D
 
Bili u Budvi
fenomenalan nastup imali
mozda troje ljudi u publici znalo njihove pjesme.
Rekli da ce se mozda vratiti na ljeto i to ne onako
samo radi fore vec ozbiljno.

Cool. Pa ja mislim da su Stonesi par godina mladji ba bi se vratili u BG. Bio sam na njihovom koncertu, vise su se oni nama odusevili nego mi njima hahahah lol
 
trebalo mi je malo vremena da pronađem ovu temu,ali isplatilo se-ovaj bend itekako zaslužuje da se oko njega čovjek malo pomuči:)

elem,s obzirom da je riječ o jednom od bendova zbog kojih sam zavolio muziku,te da je album Pendulum (1970) moj DRUGI od a do ž preslušan album,moram malo da ih nahvalim.Uz The Allman Brothers Band, predstavljaju okosnicu i najbolji plod tzv. south rock-a (ok,tu je i ZZ Top,ali njih ne volim toliko). Tehnički,možda nisu toliko genijalni kao Almani,ali su zato zasigurno melodičniji,njihove stvari ulaze "na prvu"...Nisu objavili mnogo albuma,ali je zato svaki,od prvog Creedence Clearwater Revival (1968),pa do poslednjeg studijskog Chooglin´ (1981)- pravo remek-djelo. Uz pomenuti Pendulum,moj omiljeni album je Green River,iz 1969.godine.

U svakom slučaju,ovo je jedan od bendova koji toplo preporučujem svakom ljubitelju kvalitetnog zvuka.
 

Back
Top