ПИСМО ЗАХВАЛНОСТИ РУСИЈИ

СРБ

Primećen član
Poruka
647
Велика акција групе Срба из Торонта

Писмо захвалности руском народу
и председнику Владимиру Путину

http://www.gopetition.com/online/12415.html




Група Срба из Торонта покренула је преко Интернета глобално и масовно потписивање писма захвалности руском народу, председнику Владимиру Путину, влади Русије, руској Думи и Министарству иностраних послова Русије за, како се наводи, доследну политику коју води према Косову и Метохији, светој српској земљи на којој је основана српска држава и српска црква.
У писму се такође апелује да руски председник својом мудрошћу и високом етичношћу настави да брани основне принципе међународног правног поретка у свету "који озбиљно угрожавају милитантне силе Запада, под еуфемистичним паролама: тзв. људских права, хуманизма и демократије, политичке коректности и колатералне штете".
"Бранећи основне принципе УН-а и значајних међународних уговора, господине председниче, Ви доследно браните права свих међународно признатих држава у свету и борите се против двоструких стандарда које примењују милитантне силе Запада, покушавајући да уреде свет према својим интересима и снази својих бомби. Тако већ дуже време оне покушавају да отму Србији 15 одсто њене базичне територије. Принципијелно бранећи међународни правни поредак Ви браните и нас и многе друге угрожене мале народе и земље", наводи се између осталог у допису.


Потписивање овог писма, на интернет адреси http://www.gopetition.com/online/12415.html, покренуто је крајем прошлог месеца и до сада је највише потписника из Канаде, али има их и из САД, Француске и Србије.


Поштовани господине председниче Русије, Владимирe Путине,

Национално свесни Срби упућују Вам најдубљу захвалност за доследну политику коју водите према Косову и Метохији, нашој Светој Земљи на којој је основана и српска држава и српска црква пре хиљаду година.

Многи од нас су протерани са Косова и Метохије, како у најновијим погромима од стране Албанаца и НАТО снага, тако и у време Другог светског рата када су албански фашисти (балисти) прогнали скоро све Србе које нису побили. После рата Тито је забранио да се наши дедови и очеви врате на своја имања и у своје куће које су Албанци запосели. Полувековна Брозова владавина стално је подржавала етничко чишћење Срба са Косова и Метохије. Ми се надамо да ће се тамо вратити бар наше потомство као што су се наши преци вратили после ослобођења ове наше Свете Земље од петовековног турско-албанског ропства.

Срдачно Вам се захваљујемо за све што сте до сада урадили за нашу отаџбину Србију и нас Србе. Најљубазније Вас молимо да Вашом мудрошћу и високом етичношћу наставите да браните основне принципе међународног правног поретка у свету који озбиљно угрожавају милитантне силе Запада, све под еуфемистичним паролама: ”људских права”, ”хуманизма и демократије”, ”политичке коректности” и ”колатералне штете”. Бранећи основне принципе Уједињених Нација и значајних међународних уговора, господине Председниче, Ви доследно браните права свих међународно признатих држава у свету и борите се против двоструких стандарда које примењују милитантне силе Запада, покушавајући да уреде свет према својим интересима и снази својих бомби. Тако већ дуже време оне покушавају да отму Србији 15% њене базичне територије.

Принципијелно бранећи међународни правни поредак Ви браните и нас и многе друге угрожене мале народе и земље. У то име Вам се неизмерно захваљујемо и молимо да пренесете нашу захвалност Влади Русије, Думи Русије, Министарству иностраних послова Русије и, посебно, нашем братском руском народу који, на челу са Вама, достојанствено бране нас Србе у отаџбини и расејању.

Срдачно Вас поздрављају захвални Срби:

----------------------------------------------------------
 
Глубоко уважаемый господин президент Владимир Владимирович Путин,

Сербы патриоты передают Вам глубочайшую благодарность за последовательную политику ведующую Вами по отношению к Косово и Метохии, нашей святой земле, где положено начало первого сербского государства и сербской церкви в начале последнего тисячилетыя.

Многие из нас прогнаны с Косово, как в недавных погромах со стороны альбанцев и НАТО сил, так и во время Второй Мировой войны, когда альбанские фашисты прогнали почти всех оставшихся в живых сербов. После войны Тито запретил возвращение наших дедов и отцов в свои дома и очаги захваченные альбанцами. Полувековое владение Броза постоянно поддерживало прогоны сербов из Косово и Метохии. Мы сербы все ещё питаем надежду, что придёт время, когда вернёмся на нашу святую землю когда-то, как наши предки вернулись после освобождения от пятивековного турецко-альбанского ига.

Передаём Вам сердечную, глубочайшую благодарность, за всё что Вы предприняли до сих пор для нас, сербов. Умоляем Вас, чтобы, будучи высоко нравственным и мудрым человеком, продолжили защищать основные принципы международного права в мире, под угрозой со стороны милитантных сил, запада, всё под еуфемистичными паролами и лозунгами ''прав человека'', ''гуманизма и демократии'', политической коректности и колатеральной потери. Отстаивая основные принципы Объединенных Наций и значительные международные договоры, господин президент, Вы последовательно защищаете права международно признанных государств в мире и боретесь против двойных стандардов, применяемые милитантными силами Запада, пытающимися устроить мир согласно своим интересам и силе своего оружия. Так они довольно долго делают всё возможнное, чтобы отнять у Сербии 15 процентов её территории.

Принципиально защищая международные устроиства права, Вы защищаете и нас и многие другие особенно невеликие народы и государства. От имени раселенных сербов, и на родине, передаём Вам нашу глубочайшую благодарность, Вам, правительству России, думе России, особенно нашему братскому русскому народу, во главе с Вами.

С сердечным приветом, благодарные Сербы
 
blockhead:
Sacuvajte ovo pismo da vidimo komentare na njega kada nas Rusi budu prodali za male pare.
Стварно је смешно колико су вам отрцане фразе. Клишетиране, стереотипне.

Измислите већ нешто ново, досадни сте.

Но, и разумем, "навијачи", у фазону, само да "русофилима" цркне крава".

Прилично - детињасто.

(Ако није детињасто, онда је - злонамерно, или, као да вас она друга страна плаћа, па "навијате" за њу. Но, онда је разумљиво).

Али, у ствари, ако сте само "обични навијачи" показујете основно неразумевање.

Русија је велика сила, и не ради се ту о "продавању" поготово не за паре. Ни мале ни велике.

Великој сили, напросто - одговарају - сва решења, у зависности који интерес сматра пречим. Никад ниеј на губитку, у односу на "мале".
 
Obersturmfuehrer:
mozda je smesno, ali zar ti nije smesno zahvaljivanje nekom na necemo sto jos nije uradio?
Ја сам овде негде, пре неки дан, на сличној теми, управо то и рекла: свака част Русији на досадашњем наступу, али сматрам да је за захвалнице још рано.


Али исто тако сматрам како рекох, смешним и отрцаним ово "навијање" против Русије и "русофила".
 
Norma Kampl:
Ја сам овде негде, пре неки дан, на сличној теми, управо то и рекла: свака част Русији на досадашњем наступу, али сматрам да је за захвалнице још рано.

pa dobro....
kad kazu NJET, ali stvarno, i ja cu potpisati peticiju....
samo pre toga bih voleo i da se malo angazuju u odbrani srba koji ce ostati dole na nemilost pobesnelim albancima zato sto nisu dobili drzavu....a vidimo da tamo rade sta hoce cim je onaj riker zabranio "gardi" da ulazi na kosovo....
 
Stani malo, Norma.
Ja se podsmevam, ako hoces to tako da nazoves, nastupu Rusije povodom "доследнe политикe коју (ista) води према Косову и Метохији".
Zasto bi Rusija branila srpske teritorijalne interese (problem KiM se svuda u svetu tretira kao problem teritorijalnih interesa), osim ako ih sama nema?
Samo ne teritorijalne, vec iskljucivo politicke. E, ako se ruski politicki interesi prelamaju preko ledja jednog fakat malenog naroda, onda razloga za brigu ima napretek. Nisam ubedjen u iskrenost ruskog rukovodstva povodom pitanja KiM i imam pravo da verujem u to.
Ubedi me da nisam u pravu.
 
Obersturmfuehrer:
pa dobro....
kad kazu NJET, ali stvarno, i ja cu potpisati peticiju....
samo pre toga bih voleo i da se malo angazuju u odbrani srba koji ce ostati dole na nemilost pobesnelim albancima zato sto nisu dobili drzavu....a vidimo da tamo rade sta hoce cim je onaj riker zabranio "gardi" da ulazi na kosovo....
Е, и то с "побеснелим Албанцима" је много више претеривање, врста притиска, како вам ни то није јасно?

Они неће ништа радити сами. Једино ако им неко (зна се ко) "намигне" да смеју, али то су већ друге приче.
 
fortress:
Stani malo, Norma.
Ja se podsmevam, ako hoces to tako da nazoves, nastupu Rusije povodom "доследнe политикe коју (ista) води према Косову и Метохији".
Zasto bi Rusija branila srpske teritorijalne interese (problem KiM se svuda u svetu tretira kao problem teritorijalnih interesa), osim ako ih sama nema?
Samo ne teritorijalne, vec iskljucivo politicke. E, ako se ruski politicki interesi prelamaju preko ledja jednog fakat malenog naroda, onda razloga za brigu ima napretek. Nisam ubedjen u iskrenost ruskog rukovodstva povodom pitanja KiM i imam pravo da verujem u to.
Ubedi me da nisam u pravu.
Мислим да је мало... хм... непримерено "подсмевати" се било којој великој сили.

Оне имају своје интересе, који се увек, овако или онако "преламају преко леђа малих".

Него, овде заправо и није ствар с Русијом, или САД, већ у препуцавању управо неких припадника тих "малих", једних "навијача" с другима".

Зашто бити "забринут" само ако је то Русија? зар није исто, и са САД?

Дакле, шта друго, него "навијање"? примењујете двоструке аршине. Највише ми то смета, у ствари

И, наравно да је смешно, клишетирано и досадно...

(Не брини, не мислим ни да су ови што се куну у "мајчицу Русију", говоре да нас "Русија воли" и слично, много бољи, и то је клише, до бола).

Али, ипак, у историји, постоји та "мала" разлика (што није посебна заслуга Русије, већ више сплет историјских околности, али је - факат - Русија нас доиста никад није директно нападала, уништавала, итд, зна се већ... )
 
Norma Kampl:
Мислим да је мало... хм... непримерено "подсмевати" се било којој великој сили.
...
(Али, ипак, у историји, постоји та "мала" разлика (што није посебна заслуга Русије, већ више сплет историјских околности, али је - факат - Русија нас доиста никад није директно нападала, уништавала, итд, зна се већ... )

Nije nas napadala ni Botsvana, niti Engleska (ako izuzmemo saveznicko bombardovanje iz 45).
Sta hocu da kazem: Plasim se da Rusija pokusava da odrzava Balkan pod temperaturom 37,2 (shizofrenicari imaju konstantno) samo da bi mogla trgovati svojim uticajem zbog politickog i tradicionalnog saveznistva sa Srbijom. Ajde da shvatimo kako se ratovi danas ne vode teskom artiljerijom i lakom konjicom, pogotovo ako si mali. saveznistva sa "velikim silama" se ne daju bazirati na iskljucivo "tradicionalno prijateljskim odnosima", vec dolarima (klirinskim ili ne, to je pitanje!)
 
fortress:
Nije nas napadala ni Botsvana, niti Engleska (ako izuzmemo saveznicko bombardovanje iz 45).
Sta hocu da kazem: Plasim se da Rusija pokusava da odrzava Balkan pod temperaturom 37,2 (shizofrenicari imaju konstantno) samo da bi mogla trgovati svojim uticajem zbog politickog i tradicionalnog saveznistva sa Srbijom. Ajde da shvatimo kako se ratovi danas ne vode teskom artiljerijom i lakom konjicom, pogotovo ako si mali. saveznistva sa "velikim silama" se ne daju bazirati na iskljucivo "tradicionalno prijateljskim odnosima", vec dolarima (klirinskim ili ne, to je pitanje!)
Е, баш си нашао да поредиш Боцвану са Русијом. У било ком смислу, а нарочито том, геополитичко-историјском.

Говоримо о релевантним државама, и силама.

А савезничко бомбардовање (тачније је рећи - бомбардовања) је, ако ниси знао, било разорније од немачког (ако се изузме Народна библиотека).

И, уосталом, бомбардовање је - бомбардовање, чије год било.

А ово остало што си написао...

Потпуно једнако и САД у ствари жели да "одржава Балкан под температуром". Ако не и више него Русија. И да се игра интересима.


А, ко каже да уопште има "традиционално пријатељских односа"?

Да ли их је икад било?

Само су се тако склапали стицаји околности и интереса, да нам, условно речено, Русија буде, некако "ближа".

Премда, наравно, улогу извесну има, стварно и тај словенско-православни фактор".

Не треба га преувеличавати, али ни занемаривати.
 
fortress:
I zbog cega si ti, zapravo, srecna kada ocekujes odbranu srpskih nacionalnih interesa od strane Rusije?
Sama relativizujes svoje stavove. Sada govorimo o istim stvarima.
Osim Rusija nam je "некако "ближа"" - to ipak ne razumem. Zato sto su nam Rusi slovenska braca? Hm.
Ти стварно не читаш пажљиво шта ја пишем.
Како си то само закључио да ја "очекујем..."?

И да сам нешто посебно "срећна".

Ја у такве ствари не уносим емоције. Много више то ви, "навијачи" радите.

Ја само реално и мирно гледам на ствари.

Дакле, ништа ни не релативизујем. Нити ишта посебно очекујем. (да "падну небеса", шта ли, каква год одлука буде?).

А кад сам написала то "ближа", врло сам била опрезна и одмерена.

Али, кажем, треба то тако и прочитати, а не тражити нека друга тумачења.
 

Back
Top